پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی خبر داد؛

ثبت عروسک‌های مقاومت در شورای نظارت بر اسباب‌بازی

اخبار رسانه
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

تحلیلی بر نحوه تعامل معماری و لیبرالیسم/ در دوران مدرنیزاسیون ایران، جریان معماری به کدام سمت رفت؟

در دوران مدرنیزاسیون ایران، جریان عمومی به سمت قطب لیبرال مدرنیته بوده است و قطب سوسیالیستی آن، چندان نمود اجتماعی نداشته است؛ و در این رویکرد، سه گام عملی شده است و معماری و شهرسازی نقش خود را ایفا کرده است
گزارشی از عدم نظارت صحیح سازمان گردشگری و جهانگردی بر گردشگران

آسیب شناسی وضعیت گردشگری ایران

یکی از بزرگترین آسیب های اجتماعی در وضعیت موجود گردشگری کشور؛ ابتذال اخلاقی است که چهارمین الویت مقام معظم رهبری در مبارزه با آسیب های اجتماعی کشور است.
بررسی علل تعطیلی امور زنان در دولت یازدهم و دوازدهم؛

ابتکار پس از وقفه پنج ساله در جلسات ستاد ملی زن و خانواده با انجمن جامعه شناسی ایران آمد!

ستاد ملی زن و خانواده که در بهمن ماه سال ۸۹ تشکیل شد عملا در دولت‌های یازدهم و دوازدهم تعطیل شد و تنها جلسه این ستاد در دولت حسن روحانی توسط معصومه ابتکار معاونت امور زنان و خانواده در سال ۹۶ در روز زن برگزار شد. آنچه در این میان سوال برانگیز است این است که چرا خانم ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برای اجرای طرح‌ها در ستاد ملی خانواده وارد تفاهم‌نامه و همکاری با انجمن جامعه شناسی ایران شده است؟
گزارشی از کشش مانبع آبی برای پذیرش جمعیت در ایران

آب را بهانه ایجاد بحران جمعیت نکنید

برخی قصد دارند با دستکاری در آمار‌ها القا کنند که کشور مشکل افزایش جمعیت دارد و برای حل مشکلات کمبود آب، باید از اعمال سیاست‎های جمعیتی جلوگیری کرد.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

پویایی، شادکامی و سلامت روان از منظر روانشناسی سیستمی

مفهوم شادمانی و بهداشت نگاهی سیستمی و دوجانبه است که شادکامی و سلامت روان فرد را امری پویا می‌داند که دائم در حال تغییر و تحول است و تغییر در یکی از مولفه‌ها به تغییر در دیگری منجر می‌شود.
خزعلی بیان کرد:

دولت کارگزاران سرمنشا ورود الگوهای توسعه غربی به کشور است/ اولین ظلم به زن برابر انگاشتن او با مرد است

عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بعد از دهه اول انقلاب و روی کار آمدن دولت کارگزاران برنامه‌های توسعه غربی به کشور سرازیر شدند که در تمایز با برنامه و الگوی پیشرفتی بود که امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای مبتنی بر متن اسلام در نظر گرفته بودند.
گزارشی از روند رشد جمعیت ایران

ایران؛ در انتظار سونامی سالمندی/ انفجار جمعیت دهه ۶۰ تصور غلطی است/ با روند فعلی تا سال ۱۴۲۹ شمار سالمندان ایران به بیش از ۳۲ درصد می‌رسد

از ابتدای دهه ۹۰ بررسی هرم جمعیتی کشور، نشان از کاهش جمعیت و سقوط شاخص های جمعیتی می‌دهد؛ بر این اساس در آینده‌ای نه چندان دور باید شاهد نسلی سالمند و خالی از جوانان باشیم.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

تفاوت شادی و تفریح/ تفریح سالم تضمین کننده سلامت جسمی و روانی/ تفریح و سرگرمی محصول اوقات فراغت است اما با اوقات فراغت متفاوت است/ سرگرمی نوعی وقت کُشی و تفریح انسان ساز است

تفریح و سرگرمی می‌تواند راهی جهت رسیدن به آرامش، آسایش و تعادل روانی افراد باشد که رضایت خاطر را در آن‌ها ایجاد می‌کند و مطمئنا تفریح سالم فرد را به سوی کمال و اعتلای روحی و روانی سوق می‌دهد و تضمین کننده سلامت جسمی روانی او خواهد بود.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

معنویت در گردشگری مظهر ارتباط مخلوق با خالق هستی

سومین کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت با تاکید بر حضور معنویت در سفر برگزار شد. در این کنفرانس اظهار شد که معنویت در گردشگری به ارتباط مخلوق با خالق هستی، سپاسگزاری و تحقق اهداف آفرینش اشاره دارد و این همان تاکید دین اسلام به سفر است.

مادران، رمز موفقیت یا شکست تمدن‌ها

دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر با پرداختن به نقش مادری می‌تواند قدم خوبی برای به رسمیت شناختن مادری به‌عنوان یکی از محوری‌ترین نقش‌های زنانه باشد
۱