پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد؛

ماهیت wto چیست؟/ دلایل نپیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی

حفظ و ارتقاء جایگاه کشور در رتبه بندی های جهانی باید ضمن حفظ هویّت و شاکله در راستای منافع ملّی به صورت مستمر مدّ نظر سیاست گذاران صنعتی و اقتصادی نظام قرار گیرد امّا قابل تأمّل است که ایران بر اساس داده های ارائه شده در پایگاه های بین المللی حتّی بدون پیوستن به WTO نیز در ابتدای سال 2018 میلادی بر اساس شاخص برابری قدرت خرید رتبه هجدهم اقتصاد جهانی و جایگاهی بالاتر از کشورهای استرالیا، هلند، سوئد، سوییس، سنگاپور، اتریش، نروژ و دانمارک را در اختیار داشته است.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

تدوین سند مهندسی فرهنگی تفریحات و سرگرمی‌های سالم، راه مقابله با تهاجم فرهنگی/ غفلت از ظرفیت شادی و نشاط در فرآیند فرهنگ‌پذیری و فرهنگ‌سازی

عرصه تفریحات و سرگرمی‌های سالم علاوه بر اینکه در سطوح بین الملل موثر است در داخل کشور نیز اثرات زیاد و متنوعی دارد و می‌تواند در ایجاد فضای شاداب و پرنشاط اقوام ایرانی نقش سازنده‌ای داشته باشد و با توجه به تنوع و تفاوت‌های فرهنگی اقوام ایرانی به عنوان حلقه وصل آنان عمل کند. از این رو لازم است بر اساس بند‌های ذکر شده در سند مهندسی فرهنگی، به این حوزه توجه ویژه‌ای شود.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

تفریح و سرگرمی سالم؛ چشم انداز و اهداف کلان فرهنگی

اهمیت حوزه تفریح و سرگرمی و نیاز مندی بشر به آن، ما را ناچاریم به ترسیم چشم انداز و معرفی اهداف کلان فرهنگی در حوزه تفریحات و سرگرمی‌های سالم می‌کند تا با چارچوب معین و چشم انداز مشخص به اهداف طراحی شده در کمترین زمان ممکن با بیشترین بهره وری نائل شویم.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

توجه به ارزش‌ها، مبنای تدوین سند مهندسی فرهنگی تفریحات و سرگرمی‌های سالم

همان گونه که در تهیه هر سند باید اصولی را رعایت کنیم توجه به ارزش‌ها نیز از شروط اصلی تدوین سند فرهنگی به شمار می‌آید. حال توجه داشته باشید که هر سندی که طراحی و تهیه می‌شود شایسته است طراحان آن سند یک سری از اصول را رعایت کند و در حقیقت این اصول چارچوب اصلی سند را تشکیل می‌دهد و به‌عنوان ستون‌های اصلی آن سند عمل می‌کنند که باعث اعتبار و پایایی آن می‌شود.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

یدک‌کشی نام جوانان در یک وزارت‌خانه/ وزارت ورزش و جوانان رویکرد ورزشی دارد تا احساس وظیفه نسبت به جوانان!

رسیدگی به امور ورزشی و حجم کاری زیاد و دست‌های پشت پرده‌در این حوزه عملاً وزارت ورزش و جوانان را تبدیل به وزارت ورزش کرده و مسائل جوانان جایگاهی ندارد.
معاون دانشگاه امام خمینی(ره) در گفتگو با «فرهنگ سدید» مطرح کرد:

تصمیمات نادرست در حوزه شهری، کوچه‌های عمودی را به وجود آورد/ لزوم بهره گیری از روان شناس‌ها و زیبایی شناس‌ها در شهرسازی/ دانشکده‌های معماری به سمت معیار‌های انقلاب اسلامی پیش بروند

زندیه گفت: در چند دهه گذشته برای حل مشکل جمعیت مهاجر به شهر‌ها باید فکر‌هایی درست و با برنامه ریزی بعد هم مستند بر ضوابط و استاندارد‌های خاص شهرنشینی و شهر سازی انجام می‌گرفت، اما من احساس می‌کنم در بعضی موارد خیلی عجله کردیم و سریع تصمیم گرفتیم.
فرمانده مرکز بسیج وزارت اقتصاد در گفت‌گو با «فرهنگ سدید»:

تشکیل دولت اسلامی، مقدمه‌ای برای ساخت تمدن اسلامی است/ بدنه دولت به یک پوست اندازی جدی نیاز دارد/ جوان سازی اصلی‌ترین راهکار تحقق دولت اسلامی

زمانی گفت: امروز در شرایطی هستیم که باید آمادگی خود را برای مقدمات تمدن اسلامی فراهم کنیم و در بیانیه ۶۱۰۰ کلمه‌ای رهبر معظم انقلاب اشاره شده که حتما به یک پوست اندازی در بدنه دولت نیاز داریم. منظورمان از دولت کل نظام اجرایی اعم از قوه قضاییه، قوه مجریه و قوه مقننه است.
قاسمی پژوهشگر جمعیت در گفتگو با» فرهنگ سدید» مطرح کرد

نسلی که مفهوم خواهر و برادر و حتی خانواده را درک نمی‌کند در راه است/تاثیرات جدی «باز تعریف لذت» بر حوزه جمعیت/ تمام تولیدات صدا و سیما بر مبنای اصالت خانواده انجام شود/ انقلاب جنسی، عاقبت عدم توجه به جمعیت/ افزایش خانواده یک نفره از ۵.۲ درصد به ۸.۵ درصد، ظرف ده سال!

قاسمی گفت: طی سه دهه گذشته خانواده ایرانی دائما در حال کوچکتر شدن است و این یعنی اینکه ما پدیده‌ای خواهیم داشت شبیه انقلاب خانوادگی از همان نوعی که در غرب اتفاق افتاد. حاکمیت باید برای تشکیل خانواده سیاستگذاری کند و اصالت را به خانواده بدهد. باید برای تشکیل خانواد تسهیلاتی در نظر بگیرد باید مسیر تشکیل خانواده را هموار و تسهیل کند نه اینکه مانع ایجاد کند.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

تحلیل تاثیر فرهنگ سفرهای نوروزی بر ادراک جامعه میزبان

واقعیت سفر در جامعه امروزی ما به مراتب وسیع‌تر از مقوله تفریح و جابجایی و گردشگری است چراکه تمامی حوزه‌­های عواطف، افکار، احساسات، آموزش، هنر و آداب و رسوم و فرهنگ را تحت تاثیر می‌گذارد.
«فرهنگ سدید»از نشست نخبگان معماری‌و‌شهرسازی گزارش‌می‌دهد

ظرفیت معماری اسلامی- ایرانی در مسیر تمدن‌سازی

نشست هم‌اندیشی اساتید پیشکسوت و نخبگان جوان معماری و شهرسازی با عنوان تحقق معماری و شهرسازی با هویت ایرانی-اسلامی (موانع، راهکار‌ها و چشم انداز آینده) در تاریخ اول اسفندماه ۱۳۹۷ برگزار شد.
۱
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین
پرطرفدارترین