پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
فاطمه آلیا در گفت‌وگو با «سدید»:

نیازسازی برخی نمایندگان به جای احصاء نیازها/ عدم توجه مجلس و دولت به طرح حمایت از پیشرفت و تعالی خانواده

فاطمه آلیا علت گرایش برخی از نمایندگان مجلس به مصوب کردن کنوانسیون‌های را باور و اعتقاد قلبی به غرب و غرب‌زدگی و یا برای خودنمایی که دلیل آن کم‌اطلاعی و عدم اشراف بر قوانین و احکام اسلامی و فرهنگ بومی کشور است عنوان کرد. وی علت دیگر علاقه‌مندی بعضی نمایندگان مجلس به قوانین غربی را به دلیل گرفتن پاداش و نفوذ دانست
بررسی مبانی استکبارستیزی از منظر قرآن

عهد خود را با کافران ناقض عهد به هم بزنید/ در موضوع دفاع از مسلمان، مرز‌های جغرافیایی اعتباری ندارد

حکومت اسلامى موظف است تمامى راههاى را که به سلطه کفار و قدرتهاى استکبارى بر مسلمانان منجر مى شود مسدود نمایند. این آیه که اندیشمندان مسلمان از آن قاعده اى به نام قاعده نفى سبیل استخراج نموده اند در سیاست خارجى بسیار مورد توجه بوده و دولت اسلامى موظف است در برخورد با قدرتهایى که براى به چنگ آوردن منافع مسلمانان نقشه مى کشند تمامى مساعى خویش را براى در امان ماندن از راه نفوذ یا اصطلاحا سبیل بیگانگان و قدرت‌ها به کار بندد.
روح‌افزا در گفت‌وگو با سدید:

نباید به زنان تن‌فروش رسمیت بخشید/ باحضور زنان در ورزشگاه‌ها مشکلی نداریم

عضو شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و خانواده درباره ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفت: هیچ‌کس با ورزشگاه رفتن زنان درصورتی‌ که زیرساخت‌ها فراهم شود و همه جوانب برای آسایش بانوان و عدم تعرض برای آن‌ها فراهم شود، مشکلی ندارد؛ قوانین باید کرامت بانوان ما را حفظ کند.
الهیان در گفت‌وگو با سدید:

برخی نمایندگان مجلس تحلیل عمیق از وضعیت فرهنگی جامعه ندارند/گاهی در دولت عزم و اراده‌ای برای اجرای  قوانین نیست 

رئیس کمیته حقوق بشر در مجلس هشتم با بیان اینکه برخی نمایندگان مجلس و دولتی‌ها تحلیل عمیق از وضعیت فعلی فرهنگی جامعه ندارند گفت: امیدواریم در مجلس آینده موضوع زنان بد سرپرست پیگیری و برای حمایت از آن‌ها قوانین لازم مصوب شود.
قاسمی در گفت‌وگو با «سدید» مطرح کرد

قانون گذاران به جمعیت نگاه علمی و تمدنی ندارند/ دو راهبرد مؤثر برای تشکیل و تحکیم خانواده

کارشناس حوزه خانواده و جمعیت گفت: زمانی که فردی نگاه علمی و تمدنی به خانواده داشته باشد و اهمیت خانواده را درک کند؛ اولیت‌ها نیز برای او ایجاد خواهد شد اما دولت فعلی ما نگاه تمدنی ندارد و رویکرد آن نیز علمی نیست و تنها نگاه نازل سیاسی به حوزه خانواده و جمعیت دارد لذا به سیاست‌های کلان توجه نشده است.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

پاساژ گردی؛ تفریحی جدید و بدون هزینه برای ایرانیان

روزگاری مراکز خرید، به منظور اهداف تجاری احداث شدند، اما امروزه به عنوان بخشی از زندگی روزمره شهری، دیگر تنها جنبه تجاری ندارند بلکه به فضا‌های تبدیل شده اند که جوانان بیش از هر زمان دیگری با پرسه زنی در آن به قصد تفریح و گذراندن اوقات فراغت خود به آن می‌نگرند.
در گفتگو با «فرهنگ سدید» مطرح شد

طراحی و اجرای اولین بازی اتاق فرار با هویت و فرهنگ ایرانی/ «میراث پارس» بازی ایرانی به سبک تاریخی-اسلامی

در عصر جدید سرگرمی و تفریح یکی از دغدغه‌های مهم پژوهشگران و سیاست گذاران هر جامعه است تا به وسیله آن مردم بتوانند مانایی و کارایی خود را افزایش دهند، اسکیپ روم یکی از این موارد است که جزو بازی‌های عصر مدرنیته محسوب می‌شود.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

درخشش چوقای نفت مسجدسلیمان در لیگ برتر فوتبال/ فرهنگ‌سازی قابل توجه یک تیم در روز‌های پرحاشیه فوتبال ایران

انتشار تصاویر لباس بازیکنان تیم مسجد سلیمان با طراحی چوقا، لباس اصیل بختیاری توسط یک شرکت داخلی بسیار چشم نواز و قابل توجه است آن هم در روز‌هایی که تیم‌های پرحاشیه و بدهکار لیگ برتر با دهن کجی به شعار حمایت از تولید ملی چشم به ته مانده‌های انبار‌های شرکت‌های خارجی دارند.
قاچاق دارو معضلی در گستره درمان

گسترش فعالیت قاچاقچیان دارو از کانال‌های ماهواره به شبکه‌های اجتماعی/ مافیای خرید و فروش جان بیماران با امضاهای طلایی!

عده‌ای از جان مردم به سود حساب‌های بانکی خود بهره می‌برند و این ضایعه در حوزه پزشکی، سال‌هاست که مافیاگونه حوزه سلامت را به چالش می‌کشد. «امضا‌های طلایی» در حوزه‌های مختلف وجود دارد که منتهی به انواع رانت و شبکه‌های فساد می‌شود و این بار بحث آن همچون آتش زیر خاکستر از سازمان غذا و دارو زبانه کشید.
میزگرد گردشگری و تفریح تراز انقلاب برگزار شد

الگو و برنامه خاصی برای تفریح و گردشگری مردم نداریم/ تقریبا صفر؛ سهم مستضعفان از سبد تفریح

نبود دغدغه بین نیروهای انقلابی، نداشتن الگو بعد از 40 سال در جمهوری اسلامی، دوگانه بین تفریح بالا و پایین‌شهر، نبود سرمایه‌گذاری در حوزه تفریح، تأثیرات توسعه وابسته به غرب در حوزه گردشگری و راهکارهای رسیدن به گردشگری تراز انقلاب اسلامی از مهم‌ترین مباحث مطرح‌شده در میزگرد گردشگری و تفریح تراز انقلاب بود.
۱