پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

جوزدگی جوانان با تاتو؛ مراقب آفت‌های فرهنگی باشیم/ جوانان با نقاشی بدن خود به دنبال جبران چه چیزی هستند؟ /کمک فضای مجازی و همیاری سلبریتی‌ها برای رواج فرهنگ غلط/ پشیمانی 70 درصد افراد بعد از تاتو/ تاتو جرم است؟

تاتو (تتو) فرآیندی است که در آن طرحی بر روی پوست بدن کشیده می‌شود و انواع مختلفی دارد که با روش‌های قدیمی، خالکوبی متفاوت است. در واقع برخلاف نظر برخی از افراد که تاتو و خالکوبی را یکی می‌دانند؛ این دو در ماهیت با هم متفاوت هستند.
«فرهنگ سدید» گزارش می دهد

گفتاری در اهمیت نشاط متناسب با سبک زندگی جوانان از نگاه رهبری

همانگونه که در بیانات رهبر معظم انقلاب به وضوح روشن است، شیوه‌های جدید نشاط و شادابی رایج در میان نوجوانان و جوانان، به خصوص فضای مجازی هم دارای ابعاد مثبت و هم منفی است. در صورت شناخت این فضا‌های جدید و بهره مندی از وجوه مثبت آن به منظور ترویج سبک زندگی اسلامی- ایرانی فرصت مهمی است و ضروری است که به آن پرداخته شود.
حجت الاسلام پیروزمند در گفت‌وگو با «فرهنگ سدید» تشریح کرد

متن تمدن غرب بر مبنای اصالت سرمایه بنا شده/ شیوه چپاول ضعیف‌تر‌ها در نظام سرمایه‌داری پیچیده و غیرعلنی است/ فرهنگ نظام سرمایه‌­داری در جامعه اسلامی آمده اما جامعه انقلابی در مقابل آن صف آرایی و با آن مقابله می‌کند/ پیش‌فرض قانون‌گذار نباید این باشد که فعالّین اقتصادی به دنبال سود حداکثری هستند

پیروزمند گفت: در نظام سرمایه‌داری وقتی قوانین حقوق مشتری را با سایر قوانین در کنار هم ببینیم، مشخص می­‌شود که در عمل جوامع ضعیف‌­تر به شکل پیچیده‌‌تری درحال چپاول شدن هستند. چرا پیچیده تر؟ چون دزدی آن‌ها غیرعلنی‌تر شده است و توانسته اند کاری کنند که در ظاهر امر اختیار و مشارکت مشتری بیشتر شود. آن‌ها بی عدالتی و نهادینه شدن ظلم در سیستم را روز به روز بیشتر بلد شده اند که چه جور آن را کتمان کنند و پیچیده‌تر اجرا کنند.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

گردشگری عشایری فرهنگ اصیل ایرانی را صادر و از فرهنگ جوانان کشور صیانت می‌کند/ تاثیرات کوچ نشینی بر نگرش پسامدرن گردشگران/ غربی‌ها در سفر به ایران با حقایقی مواجه می‌شوند که رسانه‌ها درست خلاف آن را تبلیغ می‌کنند/ گردشگری راهی نوین در برابر تحریم‌ها/ ۳۰ تاثیر اقتصادی و فرهنگی، گردشگری عشایری را بشناسید

در شرایطی که کشورهای غربی با بهره گیری از روش‌های غیرقانونی تحریم و تهدید سعی در اعمال محدودیت‌های مالی و تجاری علیه ایران دارد و از طریق فعالیت‌های ضد فرهنگی به کمک ابزار‌های رسانه ای، جریان ایران هراسی راه انداخته است، لزوم استفاده از ظرفیت‌های گردشگری به جهت مقابله با این رویکرد استکبار بیش از پیش احساس می‌شود.
گزارش میدانی از سگ‌گردانی در سطح شهر

یک روز سگی همراه با ژاکلین و جسی!/ سگ‌گردانی، اشتغال جدید!

قصه گرایش جوان‌ها به سگ‌گردانی و حیوان‌گردانی در جامعه شاید امروز بیش از گذشته نیازمند تدبیر مردان قانون در کشور باشد. قصه‌ای که برای ختم به خیر شدنش باید لایحه‌های خاک گرفته را از قفسه‌های مجلس درآورد و با تصویب آن راه چاره‌ای برای پایان دادن به این ضد رفتار اجتماعی یافت.
بررسی طرح تحول سلامت در بودجه ۹۸

طرح تحول سلامت؛ از منابع ناپایدار تا هزینه‌های گزاف از جیب مردم

با وجود آنکه دولت بودجه‌ای ۳۶ هزار میلیارد تومانی را برای طرح تحول سلامت در سال ۱۳۹۸ در نظر گرفته است، اما رشد ۴۰ درصدی سهم درآمد‌های نفتی دولت در بودجه سال آینده نسبت به سال جاری و شرایط تحریمی‌ای که کشور با آن روبه‌رو است، نشان از آن دارد که محقق شدن این حجم از بودجه طرح تحول سلامت ممکن نیست و نتیجه این ناکامی، فشار بیشتر بر مردم خواهد بود.
دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی در گفت‌وگو با‌«فرهنگ سدید»‌مطرح‌کرد

چگونه یک طرح اسباب بازی ثبت کنیم؟ / با تغییرات حداقل ۳۰ درصدی در یک اسباب بازی، صاحب برند شوید!

حموله گفت: یک طرح ایده آل باید فرآیند بازی داشته و ایده‌ای نو باشد و یا اگر نمونه دارد حداقل ۳۰ درصدی تغییرنسبت به نمونه اصلی موجود در بازار داشته باشد که این تغییرات می‌تواند در مواد تشکیل دهنده سرگرمی یا فرآیند بازی باشد.
حجت الاسلام پیروزمند در گفت‌وگو با «فرهنگ سدید» تشریح کرد

رویکرد فرهنگی در قبال موضوعات غیرفرهنگی چگونه باید باشد؟/ عناصری چون صنعت، تجارت و خدمات دارای ابعاد فرهنگی هستند/ خسارت بی توجهی به ابعاد فرهنگی برخی موضوعات، یک نسل بعد مشخص می‌شود

پیروزمند گفت: محتوای تولید شده در خصوص نظریه فرهنگی، به قدری هست که بتواند پایه­‌ای برای کار در موضوعات خاصّ مثل موضوع فرهنگ در صنعت، تجارت و خدمات باشد.
«فرهنگ‌سدید»‌از چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی گزارش می‌دهد (۱)

پای درد و دل تولید کنندگان اسباب‌بازی/ کریمی: صنعت اسباب‌بازی متولی اعطای مجوز ندارد!/ رضوانی: یک اسباب‌بازی مجموعه کتاب ۶۰ صفحه‌ای از رویکرد راونشناختی را در خود جای داده است/ عیوضی: ثبت یک برند و محصول اسباب‌بازی ۶ ماه طول می‌کشد!/ مقدمی: اسباب‌بازی به عنوان یک کالای فرهنگی ثبت شود/ سلیمانی: دبیرخانه دائمی جشنواره اسباب‌بازی راه اندازی می‌شود

چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی در حالی پایان یافت که ۱۰ هزار بازدید کننده و ۸۶ غرفه دار در آن حضور داشتند. در گفت‌وگو با تولیدکنندگان به مشکلاتی از قبیل نداشتن اتحادیه تولید کننده اسباب بازی، تاخیر در ثبت برند، برخورد غیر فرهنگی با کالای فرهنگی برخوردیم.
فعال حوزه زنان و خانواده در گفت‌وگو با «فرهنگ سدید»

زنان ایران،پرچم دار ایجاد گفتمان جهاد و شهادت هستند / زنان انقلاب اسلامی نگاه ابزار محور غرب به زن را زیر سوال بردند

طالبی دارستانی گفت: همانطور که میبینیم در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی ایران در جایگاهی قرار دارد که به جرات می‌توان گفت؛ دشمن را به استیصال کشانده است و در این عرصه زنان نقش بسیار پویا و فعالی داشته اند.
۱