پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
بیانیه بانوان فعال ایران اسلامی به بهانه هفته عفاف و حجاب

مظلوم‌نمایی بر مبنای شعار دروغین آزادی و حقوق زنان

بانوان فعال تمدن ساز ایران اسلامی با گرامیداشت فرارسیدن هفته عفاف و حجاب بیانیه‌ای را صادر کردند.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

درآمد ۱۲ میلیارد دلاری عربستان از زائران حج/ چالش‌های ایران در بزرگترین مکان گردشگری دینی جهان

صاحب نظران گردشگری، حج تمتع را یکی از بزرگترین گردشگری دینی جهان لحاظ می‌کنند که سالانه بیش از دومیلیون گردشگر زیارتی را از سراسر دنیا در مکه مکرمه گردهم می‌آورد تا به مناسک حج در چارچوبدین اسلام عمل کنند و ضمن زیارت، تبادلات فرهنگی نیز شکل بگیرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی

تغییر قانون تسهیل ازدواج اشتباه بزرگی است

آیت اللهی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برای اینکه بتوانیم به طور واقعی به موضوع ازدواج جوانان بپردازیم و تصویر درستی از این وضعیت داشته باشیم باید ابتدا به تغییرات آماری ازدواج و سن ازدواج اشاره کنیم.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

تحمیل اهداف فرهنگی فدراسیون جهانی والیبال بر سایر کشورها/ مسابقاتی که در راستای هدف‌های مالی اسپانسرینگ‌ها برگزار می‌شود

تا دو سال پیش لیگ جهانی و جایزه بزرگ با فاصله زمانی، قوانین و مقررات، نحوه برگزاری و جوایز متفاوت برگزار می‌شد، ولی با اتخاذ تصمیمات تازه مبتنی بر پروتکل‌های حقوق بشری، یکسان‌سازی این دو مسابقه جهت رعایت تساوی حقوق زن و مرد، تحت عنوان «لیگ ملت‌ها» در دو بخش زنان و مردان انجام شد.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

تراز مثبت گردشگری کشور در سال ۹۷/ افزایش ۵۰ درصدی گردشگران خارجی

با نگاه فرهنگی اجتماعی به وضعیت گردشگری ایران در سال 1397 به خوبی مشخص است؛ گونه غالب گردشگری ورودی و خروجی ایران، زیارتی است که بار مثبت و معنوی بالایی دارد.
«فرهنگ سدید» به بهانه روز عفاف و حجاب گزارش می‌دهد

فرهنگ ایرانی، رنسانس معدوم و مدرنیته مستأصل/ وقتی ایستادگی زنان ایرانی برابر کشف حجاب اجباری زمینه‌ساز تمدن انقلاب اسلامی می‌شود/ تعمق و تعقلی در آنچه بانو گوهرشاد را در تاریخ جاودانه کرد

مسئله مبارزه با حجاب در ایران از دستور رسمی و سازمانی رضاخان در سال ۱۳۱۴ آغاز شد که تقابل جدی فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی با فرهنگ منحط غرب را به دنبال داشت. آنچه که در زمان رضا خان تحت موضوع کشتار، تبعید و حبس در دستور کار بود هم اکنون در چهل سالگی انقلاب اسلامی براساس مظلوم نمایی و بر مبنای شعار دروغین آزادی و حقوق زنان، سر لوحه دکترین فکری لیبرال مسلکان به عنوان ابزار به زانو درآوردن جامعه فطرت گرای ایران قرار گرفته است.
بهزاد عمران زاده

بحران مسکن و تداوم انگاره‌های سرمایه دارانه!

بازار مسکن به شدت ملتهب و اقشار متوسط و به ویژه پایین جامعه در نهایت سردرگمی و استیصال هستند و افزایش چند برابری قیمت خرید مسکن، گروه های متوسطی از مردم را که با پس‌انداز چندین ساله خود به دنبال خرید واحد مسکونی بودند را دچار بهت و حیرت کرده و برنامه آن ها را برای خانه دار شدن، به آرزویی دور و دراز تبدیل کرده است.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد؛

ترویج اندیشه امام خمینی (ره) در مبارزه با رژیم صهیونیستی/ ورزشکاران حامی فلسطین

عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی از جمله پیام‌ها و اقدامات بر گرفته از روحیه پهلوانی به عنوان نماد فرهنگی در ورزش است.
اریک دریک کیست؟

فرار خطرناک‌ترین جاسوس انگلیس از ایران

وقتی هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران وارد دفتر مدیرعامل شرکت نفت انگلستان در خرمشهر شد، دریک از آنان پرسید برای چه منظوری به اینجا آمده‌اید؟ سخنگوی هیأت ایرانی پاسخ داد: برای اجرای قانون ملی شدن نفت! این پاسخ ایران در نهایت به فرار او از ایران منتهی شد.
گزارشی به مناسبت روز ملی جمعیت

بزرگ‌ترین طرح سرکوب جمعیتی تاریخ!/ افزایش حداقل سن ازدواج؛ اولین سیاست کنترل جمعیت

نرخ باروری در مناطق روستایی ایران تنها در طی یک نسل از ۱.۸ فرزند به ازا هر زن به ۱.۲کاهش یافته که در مقایسه با کشورهای اروپایی که این کاهش را در فرزند آوری در طول۳۰۰ طی کرده‌اند بی‌نظیر است.
۱