پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

گفتگوهای برگزیده
انتقاد کارشناسان از ولنگاری‌فرهنگی در عرصه بازی‌های رایانه‌ای:

مدیریت آقایان بازار را از بازی‌های کامپیوتری خارجی پر کرده است!

انتقادات رسولی از پشت پرده شکست نهادهای فرهنگی:

فساد سیاسی و مالی زائیده انحراف مدیریت فرهنگی است

اخبار رسانه
به همت نشر ستاک

کتاب «جام باقی» رونمایی می‌شود

تازه‌ترین کتاب امیرحسین مدرس با عنوان «جام باقی» رونمایی می‌شود.
گزارش ویژه «فرهنگ سدید»

خواب وزارت ارشاد و جولان چندساله پورنوگرافی، نیهیلیسم و ابتذال در گالری‌های داخلی/ وقتی به اسم هنر با کپی‌برداری آثار دست چندم غربی، فرهنگ ایرانی اسلامی نشانه می‌رود/ مطالبه افکار عمومی، ورود قاطع دستگاه قضاست

متأسفانه در ایران شاهد رها شدن بخش هنرهای تجسمی در امر سازمان‌دهی و نظارت هستیم، به گونه ای که گالری هایی تحت عنوان کار هنری هر اقدام ناشایست را انجام می دهند در این بلبشو مدیریت بلوک رسانه‌ای معارض نیز از این فرصت استفاده کرده و از افراد فعال در این در زمینه چهره‌سازی می‌کند.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

تایید هولوکاست، ترویج آیین یهود، حیازدایی و اشاعه فحشا با مجوز وزارت ارشاد اسلامی!

«دشمنان، "یک داستان عاشقانه"» کتابی است با مشکلات محتوایی فراوان که توانسته به‌راحتی و بدون هیچ ممیزی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز چاپ دریافت کند.
نگاهی به آنچه در کارگاه‌های تی‌جی‌سی ۲۰۱۸ گذشت

کج‌راهه فرهنگی در تی‌جی‌سی ۲۰۱۸

رویداد تی‌جی‌سی ۲۰۱۸ طی روز‌های ۱۴ و ۱۵ تیرماه در تهران برگزار شد. در این رویداد ۲۴ شرکت و ناشر بازی‌های رایانه‌ای خارجی و تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان و بازی‌سازان داخلی حضور داشتند.
«فرهنگ سدید» به بهانه سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب از مخاطرات حضور ناشران و کتاب‌های مساله‌دار گزارش می‌دهد

نویسنده ای که حریم «مخاطب» را حفظ نمی کند/ به سخره گرفتن هویت ایرانی در یک کتاب مجوز دار

شهریار وقفی‌پور (زاده‌ی خرداد ۱۳۵۶) نویسنده، مترجم جریان غیرهم‌سو انقلاب است. وقفی‌پور تاکنون سه رمان به نام‌های دهِ مرده، کودتا در سه ضرب و کتاب اعتیاد منتشر کرده که هر سه کتاب پس از چاپ اول اجازه‌ی تجدید چاپ نیافته‌اند و هر سه ممنوع از چاپ اعلام شدند.
«فرهنگ سدید» گزارش می دهد

مجوز ارشاد به یک نویسنده ضدانقلاب

استمرار روند بازی در پازل دشمنان تاریخی ما و عینیت بخشیدن به تلاش های نظام سلطه برای احیاء و زنده نگاه داشتن هنر مبتذل، محو تدریجی مرزبندی ها، انهدام ارزش ها، جا به جا کردن هنرمندان متعهد با عناصر ضدارزش و معاند و موارد مشابه بوده و در نهایت به چهره سازی از ضدانقلاب تابلودار منجر خواهد شد. اعطای مجوز نشر کتاب شهریار قنبری و سایر معاندین تابلودار و وقیح توجیه پذیر نیست!
آخرین اثر رضا امیرخانی

رَهِش از «خودبس» شدن توسعه شهری

«ره‌ش»، اثری که در بالا بردن تب کتاب‌خوانی همان‌قدر موثر عمل کرد که در آتش انداختن به هیزم فضای نقد ادبی، بر یک استخوان‌بندی منحصر به فرد استوار شده که بی‌آن، تماشای نمایش ممکن است گمراه‌کننده یا یا دست‌کم معمولی به نظر آید.
«فرهنگ سدید» به بهانه سومین جشنواره نوای خرم، گزارش می دهد

جشنواره‌ هنرمندان ضد انقلاب با حمایت وزارت ارشاد/ وقتی از اعضای تروریستی منافقین به عنوان هنرمند یاد می شود

سومین دوره جشنواره نوای خرم با حمایت معاونت هنری وزارت ارشاد، مختص کودکان، نوجوانان و جوانان در فرهنگسرای نیاوران (متعلق به معاونت هنری وزارت ارشاد) در حالی برگزار شد که متقاضیان باید برای شرکت در جشنواره اجرای یک تصنیف از ساخته‌های هنرمندان پیش از انقلاب اسلامی و جریانات ضدانقلاب را به صورت تکنوازی، تکخوانی، همنوازی، همخوانی، همخوانی و همنوازی، گروه‌نوازی ارایه نمایند.
حضور معاون روحانی در مراسم تقدیر از یک پوچگرا

وقتی برای 40 سالگی «هیچ» جشن می‌گیرند!

برخی از مسئولان فرهنگی برای 40 سال فعالیت مجسمه‌سازی که به‌خاطر آثار پوچگرا و ضداخلاقی‌اش حتی در دوران طاغوت هم با انتقادات بسیاری مواجه شده بود، جشن گرفتند!
فرهنگ سدید برگزاری هفته فیلم ایران و اروپا را بررسی می‌کند

هفته‌های فیلم امری کاملاً حساب‌ شده برای عبور از خط قرمزها

برگزاری هفته‌های فیلم امری کاملاً حساب‌شده و از قبل برنامه‌ریزی‌شده باشد که چند کشور اروپایی باهدف عادی‌سازی موضوعات فمینیستی، برداشتن مرزبندی‌ها و عبور از خط قرمزها، مسائل حقوق بشر با نگاه به خشونت علیه زنان و... در حال برگزاری است.
۱
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین