پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

آیا انصراف‌فیلم‌ها از جشنواره‌فجر به‌ جایگاه‌این‌رویداد آسیب‌می‌زند

رفقای‌نیمه‌راه‌ یا سینماگران ‌محاسبه‌گر

گفت‌وگو «فرهنگ سدید»‌ با هادی منتظری نوازنده سرشناس کمانچه:

موسیقی امروز گرفتار مافیاست که تنها به درآمد فکر می‌کند

گفتگوهای برگزیده
انتقاد کارشناسان از ولنگاری‌فرهنگی در عرصه بازی‌های رایانه‌ای:

مدیریت آقایان بازار را از بازی‌های کامپیوتری خارجی پر کرده است!

اخبار رسانه

رجبی‌دوانی: هنرمندی که تنها به ظاهر نگاه می‌کند یک هنرمند بازاری است

نشست تخصصی «فرایند دستیابی به بیانی نو در گفتمان بینامتنی نگارگری و مجسمه‌سازی» برگزار شد.
مدیر مسئول نشر قدرولایت در گفت‌وگو با «فرهنگ سدید»:

حرف‌های زیادتر از توان، نشر انقلاب را در شرف تعطیلی قرار داد/ خاکستری‌ها پیشکش به داد ناشران انقلاب برسید/ بازار تکه پاره کردن مطالب کتاب‌های تاریخی در وزارت ارشاد داغ است/ اقتصاد نشر رها و یله است/ ۷ دلیل پایین بودن سرانه مطالعه

عطایی گفت: امروز ارشاد هم بیشترین حساسیت را نسبت به موضوعات تاریخی نشان می‌دهد و برای این موضوعات مانع درست می‌کند. بازار غیر مجاز کردن کتاب‌های تاریخی تا تغییرات و تکه پاره کردن مطالب کتاب‌های این چنینی در وزارت ارشاد داغ است.

رونمایی از «مَرکب فتنه» در سالروز جنگ جمل +عکس

۱۵ جمادی‌الاول سالروز آغاز جنگ جمل است.
گفت‌وگوی با حسن روح‌الامین درباره نمایشگاه تازه و آثار پر بازتابش

نگارگر شکوه سادگی‌ها

نقاشی که با تأثیرگیری از سبک نقاشان نئوکلاسیسم قرن ۱۸ و ۱۹ اروپا، وقایع و لحظات برجسته تاریخ اسلام را در با شکوه‌ترین صورت ممکن به مخاطبانش عرضه می‌کند. او که تا امروز در کشور‌های مختلفی همچون فرانسه و بلژیک نمایشگاه برگزار کرده است نمایشگاه تازه‌ای از آثارش با عنوان «الحق مع العلی» در فرهنگسرای نیاوران برپا کرده است.
حاشیه‌نگاری از حال و هوای نهمین جشنواره فیلم مردمی عمار

لابی با مردم/ رحیم‌پور ازغدی: سینمایی نداریم که در خدمت هیچ تفکری نباشد

عمار بخشی مفصل دارد برای داوری مردم. نه اینکه فقط با پیامک و رأی بگویند کدام فیلم بهتر است. آن‌ها می‌توانند از جانب خودشان یک بخش ویژه برای جشنواره تعبیه کنند و جایزه‌های همان بخش ویژه خود را به فیلم برنده یا فیلم‌های حاضر در بخش اهدا کنند.
توکلی بازیگر سینما و تلویزیون مطرح کرد

تصور نمی‌کردم بعد از پیروزی انقلاب، سینما به این جایگاه فعلی دست پیدا کند/ انقلاب اسلامی نه تنها در سینما بلکه در تمامی عرصه‌های هنر اثرگذار بوده است/ علت گرایش بخشی از جامعه به سینمای زرد

یک بازیگر سینما و تلویزیون گفت: انقلاب اسلامی نه‌تنها در سینما بلکه در تمامی عرصه‌های هنر مانند تئاتر تأثیرگذار بوده است، به‌طوری‌که تئاتر، ادبیات، موسیقی،گرافیک، نقاشی و آثار تجسمی ایران امروز جهانی شده است و این پروسه در حال طی شدن است.
خواننده آهنگ یاردبستانی در گفت‌وگو با «فرهنگ سدید»:

موسیقی مبتنی بر فکر، هدفمند و حماسی پس از انقلاب اسلامی پررنگ شد/ موسیقی دفاع مقدس در کنار هویت ملی، باور‌ها را نیز رشد داد/ اگر موسیقی باعث معرفت، خداشناسی و درون گرایی شود به هدف رسیده ایم/موسیقی سنتی و محلی یا موسیقی ایرانی و اقوام؟

جم گفت: آن موسیقی که ما را به تفکر وادارد و در عین حال تهییج کند، به ما حماسه، درون گرایی و فکر دهد و هدفمند باشد پس از انقلاب اسلامی پررنگ شد.
فهیم در گفت‌و‌گو با «فرهنگ سدید»:

فیلم‌هایی که تاکنون به عنوان نماینده ایران در جشنواره های جهانی شرکت کرده اند با مضامین انقلاب اسلامی همخوان نبوده‌اند/ سینمای ما برای بیان دستاوردهای انقلاب به جهان چه کرده است؟

منتقد سینمای کشورمان گفت: تمام فیلم هایی که به عنوان نماینده جمهوری اسلامی در جشنواره های جهانی شرکت کرده اند هیچ کدام با مضمون انقلاب و دفاع مقدس نبوده است و این جای تاسف دارد.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

تکرار ادعاهای نهادهای حقوق بشری غرب علیه ایران در گالری هایی با مجوز وزارت ارشاد/ وقتی یک محکوم امنیتی، برای فرهنگ مردم نسخه تجویز می کند!

«فرهنگ سدید» در ادامه گزارش های قبلی، فعالیت برخی از اشخاص که در قالب برگزاری گالری های هنرهای تجسمی از فرصت رهاشدگی و ولنگاری فرهنگی، سوء استفاده می‌کنند بررسی می‌کند.
حبیب‌الله صادقی:

هنر دفاع مقدس نباید از جریان‌های اقتصادی جا بماند

حبیب‌الله صادقی، هنرمند شاخص نقاشی معتقد است: دفاع مقدس تمام مردم را درگیر کرد. بنابراین اگر آن زمان هنرمندی وظیفه آرمانی‌اش را در مسیر انقلاب و دفاع مقدس هزینه کرد، نباید از جریان تداوم حیات اقتصادی جا بماند.
۱
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین