پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

درباره ما

فرهنگ سدید؛ بستر تعالی فرهنگ

 
 

فرهنگ حقیقتی است که در چارچوب آن حقیقت و باطن، قالب و صورت فرهنگ پرورش یافته و در فرم و نشانه های بیرونی و عینی معرفی می شود. راز مانایی و زایایی فرهنگ به اعتلاء بخشی و پیش برندگی آن مبتنی بر جهان بینی و مبانی ایدئولوژیکی می باشد. به تعبیر امام خامنه ای(مدظله العالی) که می فرماید: " کار فرهنگی آن چیزی نیست که لباس فرهنگی دارد. کار فرهنگی یعنی روح فرهنگی در آن باشد، یک حرکت فرهنگی باشد. رشد بدهد و فعل و انفعال را در ذهن و مغز و جان و عواطف انسان ها بوجود آورد". بنابراین، اساس فرهنگ مطلوب جامعه اسلامی، فرهنگی است که دارای روح و حقیقت بوده و مولد اندیشه و عمل دینی، انقلابی و انسانی باشد. "فرهنگ سدید" همان فرهنگ مطلوب دارای حقیقت و روح است که بر پایه محکم دین و دغدغه های انسانی استوارشده و انسان را اعتلاء و رشد داده و به کمال می رساند. تجلی رفتارهای فردی و اجتماعی در مسیر رشد و کمال انسانی فرهنگ سدید است. خداوند در آیه 70 سوره احزاب می فرماید: "يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَقولوا قَولًا سَديدًا".

سدید به معنای راست، استوار، درست و محکم است و منظور از قول سدید، سخن راست و استوار است. بنابراین «فرهنگ سدید» یعنی فرهنگ استوار و درست که زندگی انسان را به سمت تعالی هدایت می نماید.

پایگاه فرهنگی  تحلیلی " فرهنگ سدید" با در نظر گرفتن مسائل، دغدغه ها و نیازمندیهای محتوایی فرهنگی انقلاب اسلامی برای عناصر و فعالان فرهنگی انقلاب اسلامی و گروههای بازنشر دارای دغدغه و بصیرت انقلابی و اسلامی اهداف خود را در جهت آگاهی بخشی و بصیرت افزایی فرهنگی محقق می سازد.

کمک به فرهنگ سازی و غلبه گفتمان جریان انقلاب اسلامی از طریق تولید محتوا و مبانی فرهنگی، روشنگری و آگاهسازی، تشویق افراد و کارهای شایسته، واژه سازی و تولید ادبیات، شاخص دهی، معرفی الگوهای شخصیتی، معرفی اقدامات و خلاقیت های الهام بخش، حادثه نگاری، تجربه سازی و ترویج سنت های پسندیده، نهاد سازی، پاسخ به شبهات فرهنگی، مطالبه گری و ایجاد هویت جمعی از دیگر اهداف فرهنگ سدید می باشد.

از آنجا که رسانه ها نقش بی بدیلی در شکل گیری، جهت‌دهی و مهندسی افکار عمومی به ویژه در عرصه جنگ نرم اهمیت دارد، لذا می توان با آگاهی بخشی و بصیرت افزایی عناصر فرهنگی دلسوز، مومن و انقلابی مبتنی براندیشه و محتوا و مبانی فرهنگی انقلاب اسلامی به افزایش کمی و کیفی حرکت های فرهنگی کمک نموده و در جهت ترویج و گسترش آن حرکتها تلاش نمود.

یکی از ضروری ترین اقدامات در عرصه وسیع فرهنگی کشور، حضور و دفاع موثر و دگرگون کننده رسانه‌های انقلابی و همسو با اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی برای مقابله با هجمه وسیع امپریالیسم رسانه ای غرب علیه افکار عمومی کشور و تلاش برای مهندسی و جابجایی حقایق فرهنگی است تا بتوانند از کیان مقدس نظام اسلامی دفاع کنند و با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به هنگام و موثر، بصیرت افزایی را در جهت مصون سازی و عمق بخشی معنوی و ارتقاء سطح فرهنگ عمومی، سرلوحه کار و تلاش خود قرار دهند.

فرهنگ سدید در نظر دارد در تمام حوزه‌های فرهنگی در زمینه: هنر و ادبیات، فضای مجازی، تعلیم و تربیت، فرهنگ اجتماعی، وحدت فرق و مذاهب و گفتمان سازی فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی رسالت خود را دنبال نماید و از فناوری های روز اطلاع رسانی در دنیا و نیز مدیاهای مختلف خصوصاً صوت و تصویر کمال بهره گیری را در راستای تحقق رسالت و اهدافش خواهد داشت.

صاحب امتیازمرکز مطالعات راهبردی فرهنگی ژرفا

مدیرمسئول: حسین امانلو

 
فرهنگ سدید را در پیام رسان های داخلی دنبال کنید؛
 
پیام رسان ایتا:
https://eitaa.com/farhangesadid

پیام رسان بله:
https://ble.im/farhangesadid
 
پیام رسان سروش:
https://sapp.ir/farhangesadid