پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

گفتگوهای برگزیده
مهدی مسائلی در گفتگو با «فرهنگ سدید» مطرح کرد

جریان شیرازی؛ مصداق تشیع انگلیسی

اخبار رسانه

بدعت در ادیان از دیدگاه قرآن کریم

بدعت به‌ عنوان یک عامل مخـرّب ایمـان، مهم‌ترین مسئلت دینـی و اصلی‌ترین آسـیب است، لذا بررسی بدعت که همواره تا عصر حاضر همچنان به شکل و شمایل گوناگونی در ادیان مختلف وجود دارد از اهمیت زیادی برخوردار است؛ بدعت حکمی است كه به دین افزوده و یا از آن كاسته شود، بدون اینکه مستندی از كتاب یا سنّت داشته باشد.

فراخوان دومین جشنواره عکس وحدت منتشر شد

«دومین جشنواره عکس وحدت» در سه محور سبک زندگی، دستاوردهای نظام و قدس و فلسطین فراخوان داد.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

تغییر گرایش مسیحیت ساختمانی به مسیحیت صهیونیستی؛ هدف اصلی شبکه تلویزیونی «محبت»/ «محبت» صهیونیست‌ها به جریان سلطه و تلاش برای مغلوب کردن کشورهای فارسی‌زبان!

هدف اصلی فعالیت ­های شبکه محبت، تغییر گرایش دینی مسیحیان ساختمانی به گرایش ­های شبه­ کلیسایی جماعت ربانی و همچنین گرایش به مسیحیت صهیونیستی است. تجربه نشان می­‌دهد که هرجا این جریان وارد شده یا به عنوان پیش ­درآمدی برای ایجاد روابط سیاسی به نفع جریان سلطه بوده و یا بازوی اجرایی این جریان برای مغلوب کردن کشور هدف و رسیدن به اهداف استعماری است.
«فرهنگ سدید» منتشر کرد

مجموعه‌ای از اشعار و نوحه‌های حماسه حسینی (ع) که در دوران مبارزات انقلابی سروده شده است

«فرهنگ سدید» مقارن با ایام ماه‌های محرم و صفر مجموعه‌ای از اشعار و نوحه‌های حماسه حسینی (ع) را که در دروان مبارزات انقلابی سروده شده است منتشر می‌کند.
حمایت همه جانبه رژیم صهیونیستی از حسینیه شیرازی ها در لندن

وقتی با پول یزید به نام حسین (ع) سینه می‌زنند!

افتتاح حسینیه الرسول الاعظم با هزینه کلان و در یک ساختمان بزرگ و مجهز و مجلل در قلب محله یهودی‌نشین لندن و تایید آن از سوی رهبران جامعه یهودی نشان از برنامه مشترک انگلستان-اسراییل-سعودی را برای بهره‌برداری‌های بعدی از این جریان را روشن می‌سازد.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد/۲

نگاهی بر علل ظهور و رشد فرقه‌گرایی در اسلام/ راهکارهایی عملی برای تقویت وحدت مسلمین

باید کشورهاي اسلامي و امت اسلامي همگرایي و اتحاد ميان خود را تقويت کنند تا مجدد شاهد وحدت اسلامي دربین مسلمین باشیم.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

بهائيت؛ مسلك مذهبي يا سازمان جاسوسي؟

بهائیت را نه یک دین و آیین، بلکه باید یک سازمان و تشکیلات جاسوسی و تروریستی دانست که با حمایت‌های معنوی و مادی استعمارگران ایجاد و به حیات خود ادامه می‌دهد. هدف این جریان انحرافی نابودی دین اسلام و استیلای همه‌جانبه فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دشمنان بر کشورهای اسلامی به‌خصوص ایران بوده است.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

ردپای جریان انحرافی یمانی در اتفاقات اخیر بصره و توطئه اختلاف افکنی بین ایران و عراق

با توجه به روابط حسنه و رو به گسترش ایران و عراق به نظر می‌رسد گروه‌ها و جریان‌های انحرافی در راستای طرح‌های دشمنان، برای برهم زدن این روابط به ویژه ضربه زدن به پیوند‌های مستحکم مذهبی میان دو کشور توطئه می‌کنند.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

عوامل اساسي ايجاد فرقه‌ها در ادیان توحیدی چیست؟/ نگاهی بر فرقه‌ها و علل گرايش جوامع به فرقه‌گرایی

فرقه‌ها براي ظهور خود نياز به شرايط مناسب دارند; ازجمله اينكه در دوره‌هایی ظهور می‌کنند كه نظام قطعي و مشخص دين براثر تغييرات ناگهاني قدرت سياسي دچار تزلزل شده و در حال فروپاشي است. مثال بارز آن از ديدگاه شيعه در دين اسلام، غصب خلافت در نيمه اول قرن اول هجري است. به‌بیان‌دیگر، «فرقه، نتيجه كمك تمام اجتماع است براي آنكه خود را با طرز نويني وحدت بخشد».
همسفر با قافله

پدر از پسر خواست برای آخرین بار چند قدم جلویش راه برود

فرمود: اولادنا اکبادنا. یعنی فرزندانمان جگرگوشه‌های ما هستند. حضرت سیدالشهدا (ع) خود جوشن فرزندش علی اکبر سلام الله علیه را بست. پدر از پسر خواست برای آخرین بار چند قدم جلویش راه برود. مخدرات بنی‌هاشم دور علی اکبر جمع شدند و ....
۱