پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
تحلیل «فرهنگ سدید» از برخی آیین‌های کاذب هندی

نگرشی بر اندیشه‌های کریشنا مورتی

امروزه آیین‌هایی با عنوان جنبش‌های نوپدید معنوی کاذب به صحنه آمده اند که با محور قرار دادن معنویت و امور فوق طبیعی سعی در ارائه جریانی متعالی و رازآمیز دارند.
تجمع اعتراض آمیز مردم گناباد به سفر قطب فرقه دروایش نعمت اللهی به گناباد

تغيير تاكتيكي افراطيون؛ از «حصر» به «تبعيد»

بار دیگر مردم همیشه در صحنه گناباد با حضور به موقع در صحنه؛ سعی در مقابله با اهداف مورد نظر فرقه ضاله دراویش را دارند.
معنویت انحرافی سای بابا

معنویت انحرافی سای بابا

امروزه آیین‌هایی با عنوان جنبش‌های نوپدید معنوی به صحنه آمده اند که با محور قرار دادن معنویت و امور فوق طبیعی سعی در ارائه جریانی متعالی و رازآمیز دارند. اندیشه‌های سای بابا یکی از این جریان‌های نوپدید معنوی است.
مرجعیت، وراثتی نیست

تحریف در مرجعیت خطری برای جامعه

خطری که جامعه ما را تهدید می‌کند و ما در تاریخ تشیع نداشتیم، ایجاد تحریف در مرجعیت است. علمای ما ریاست گریز بودند، اما در سالهای گذشته مرجعیت‌های جعلی با پول‌های کلان درست شده است.
گزارش «فرهنگ سدید» از باطل بودن مکاتب روشنفکری در مقابل مکتب توحید

توحید تنها مکتبی است که بر اساس حقیقت خارجی بنا شده است

در این نوشتار به پوچ بودن و واهی بودن مکاتب روشنفکری اشاره می کنیم. در واقع فقط مکتبی اصالت دارد که مطابق حقیقت عالم خارجی بنا شده باشد و آن همان مکتب توحید است و بقیه مکاتبی که در عالم ترویج می شود همگی بر مبنای خیالات و توهمات واهی بنا شده است و در عالم خارجی انسانها را به بیراهه خواهد کشاند. این مطلب را در این نوشتار به طور مفصل و استدلالی با ذکر آیات و روایات تبیین خواهیم کرد.
گزارش «فرهنگ سدید» از نتایج رفتارهای انسان در آخرت

چگونگی انعکاس اعمال و عقاید در آیینه عالم آخرت/ عملکرد انسان‌ها چه تاثیری بر نعمت‌های بهشتی دارد؟

در این نوشتار توضیح می دهیم که جزایی که به انسان‌ها داده می‌شود همان عملکرد خودشان می باشد که در آینه عالم آخرت حقیقت آن عمل به گونه ای متفاوت از عالم دنیا ظهور می کند.
حجت الاسلام علی محمدی هوشیار

عمر فرقه «احمدالحسن» کوتاه است/ مردم عراق از فرقه‌بازی خسته شده‌اند

کارشناس مهدویت با بیان اینکه فرقه احمدالحسن در عراق با بی‌تفاوتی مردم مواجه شد؛ چون تعداد مدعیان دروغین مهدویت در این کشور زیاد است، می‌گوید: عمر فرقه احمدالحسن، هیچ وقت از بهاییت بیش‌تر نخواهد بود.
فرهنگ سدید گزارش می دهد

جایگاه قومیت ها در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مهمترین مرجع و مبنای تدوین سیاست قومی در کشور می باشد
مهدویت از نگاه ادیان مختلف

چرا تمام ادیان برای آخرالزمان منتظرند؟

همه پیروان ادیان الهی و برخی از پیروان ادیان غیرالهی عقیده دارند که در یک عصر بحرانی جهان که فساد و ظلم بیداد می‏ کند، نجات دهنده بزرگ و مصلح جهانی ظهور می‏ کند و اوضاع آشفته جهان را اصلاح نموده و عدل را گسترش می ‏دهد. در این که مصلح جهانی کیست، دارای چه ویژگی ‏هایی است، نام وی چیست و منسوب به کدام ملت و دین است، اختلاف نظر دارند.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

تبیین و اثبات نگرش‌های مختلف پیرامون توحید افعالی از منظر قرآن کریم

توحید افعالی بیان می‌کند که فاعل تمامی کار‌ها و پدیده‌ها و حوادث از حیث اعطای فیض وجودی به کار‌ها فقط خداوند یکتا می‌باشد البته نحوه استفاده از این فیض وجودی توسط مخلوقات تعیین می‌شود. در این باره سه نگرش مطرح می‌شود که اولی پیرامون وحدت است و دومی پیرامون کثرت و سومی هر دو نگرش قبلی را در بر دارد. در این نوشتار با ذکر آیات و روایات به توضیح این مطالب می‌پردازیم.
۱
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین