پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
دسترسی شیعه انگلیسی به شبکه وسیع رسانه‌ای؛

عضوگیری جریان صادق شیرازی به شیوه انجمن انحرافی حجتیه

جریان انحرافی و متحجری که در طول سال‌های پس از انقلاب مشغول یارگیری و توسعه و نفوذ در سراسر ایران بوده و موفق به ایجاد ساختار در زمینه‌های تبلیغی فرهنگی و اقتصادی نظیر ایجاد صندوق‌های قرض الحسنه (با پول‌های دریافتی از اَنگلستان) شده است.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

زندگینامه شهید ویگن کاراپتیان/ شهید مسیحی: مرگ آگاهانه، جاودانگی است

از جمله پیروان ادیان توحیدی که در دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی به خوبی ایفای نقش کردند، هم‌وطنان عزیز مسیحی بودند که در صیانت و نگهداری از کشورمان در صحنه ایثار و فداکاری حضور داشته و امروز هم آماده فداکاری هستند.
رهبر دینی صابئین مندایی؛

منافقین از اقلیت‌های مذهبی سوءاستفاده می‌کنند

رهبر دینی صابئین مندایی گفت: گروهک‌هایی مانند منافقین می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و برای همین ادعا می‌کنند حقوق اقلیت‌های مذهبی رعایت نمی شود.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

جایگاه وفاق و همبستگی اجتماعی در ادبیات دینی

به زبان جامعه شناختی همبستگی پدیده‌ای را می‌رساند که بر پایه آن در سطح یک گروه یا یک جامعه، اعضا به یکدیگر وابسته اند و به طور متقابل نیازمند یکدیگر هستند. بررسی پیرامون همبستگی اجتماعی از دیدگاه قرآن کریم؛ واژه‌های اخوت دینی، اعتصام، صراط مستقیم، امت واحده، صلح و اصلاح، تألیف بین قلوب، سلم و حزب الله را می‌توان هم عرض با وحدت دانست.
فرق وابسته، دغدغه‌های کارشناسان ‏حوزه دین و فرهنگ

هشدار وزیر اطلاعات درباره تبلیغات تبشیری و گرایش به وهابیت/ ظهور و بروز فرق وابسته در برخی از مناطق کشور

وزیر اطلاعات در سخنرانی اخیر خود که برای مبلغین دینی داشت در رابطه با ضرورت مقابله با جریانات انحرافی دینی خصوصا مسیحیت تبشیری که رهبران و مبلغین آن‌ها با ترفند‌های گوناگون بدنبال جذب جوانان و مردم مسلمان ایران و دیگر کشور‌های اسلامی هستند به نکات قابل تامل و مهمی اشاره کردند.
بدعت‌های ناصواب جریان‌های انحرافی؛

انجمن‌حجتیه نافی انقلاب و تشکیل حکومت اسلامی در عصرغیبت

مشکل اساسی با انجمن‌حجتیه، بر سر بدعت‌گذاری‌های آن شکل گرفته است. بدعت‌گذاری به معنی نسبت دادن چیزی به دین است در حالی که در واقع جزء شریعت نباشد و انجمن با این بدعت‌ها، دقیقاً شاهرگ‌های موجودیت اسلام را مورد هدف قرار داده است.
ویژگی مداحان در بیانات رهبر معظم انقلاب؛

وحدت اسلامی رکن اساسی فعالیت هیئات مذهبی/ نقش هیئات مذهبی در نهادینه کردن وحدت و انسجام اسلامی

هیئات مذهبی به عنوان یکی از مهمترین نهاد‌های مردمی و اجتماعی، نقش بی بدیلی در رشد و تعالی جامعه اسلامی، ایفا می‌کنند. هیئات مذهبی می‌توانند در شکوفایی ظرفیت‌های دینی و معنوی خانواده و افراد جامعه پیشرو و اثرگذار باشند. کمااینکه هیئات در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و مبارزه با استبداد داخلی و استکبار جهانی این نقش را عهده دار شده و در آن مقطع حساس تاریخی، وظیفه خطیری در حفظ جریان مبارزه و روحیه ضداستکباری مردم ایفا کردند.
پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی برگزار می‌کند

همایش بین‌المللی «نظریه انتظار در اندیشه حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای»

همایش بین‌المللی «نظریه انتظار در اندیشه حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای» توسط پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دهم مهر ماه سال ۱۳۹۸ برگزار می‌شود.
پژوهشگر حوزه ادیان و عرفان مطرح کرد

عوامل طبیعی و ساختگی گسترش ادیان نوظهور

گروه اندیشه ــ بخشعلی قنبری ضمن تبیین عوامل طبیعی و عوامل ساختگی گسترش ادیان و فرقه‌های نوظهور، بر ضرورت معرفی وجه زیبایی‌شناسانه عرفان اسلامی برای نسل جوان تأکید کرد.
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین
پرطرفدارترین