پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
پرونده ویژه «طلیعه‌داران تمدن»/ حجت‌الاسلام طائب در گفت‌وگو با سدید:

اجتماع همفکرها در راهپیمایی اربعین نقطه پیدایش تمدن نوین اسلامی است/ نبرد فرهنگی حق و باطل در اربعین به اوج رسیده است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: همفکرها و هم فرهنگ‌ها در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی به یک نقطه مشترک می‌رسند و این دقیقاً نقطه پیدایش تمدن نوین اسلامی است.
پرونده ویژه «طلیعه‌داران تمدن»/آیت‌الله کعبی در گفت‌وگو با سدید:

گام دوم انقلاب اسلامی به «اربعین» گره‌خورده است/ زیارت جهانی اربعین بسترساز تمدن سازی نوین اسلامی است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: زیارت اربعین که امروز این‌گونه جهانی شده، بسترساز امت سازی و تمدن سازی محسوب می‌شود ازاین‌رو امروز محور مقاومت اسلامی، پیروزی‌های درخشان امت اسلام و حرکت انقلاب اسلامی در گام دوم به نهضت سیدالشهدا و زیارت اربعین گره‌خورده است.
پرونده ویژه «طلیعه‌داران تمدن»/ آیت‌الله مجتهد شبستری در گفت‌وگو با سدید:

"حب الحسین یجمعنا" مقدمه تحقق تمدن بزرگ اسلامی است/ تشریح مؤلفه‌های تمدن اسلامی

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: عدالت‌خواهی، ظلم‌ستیزی استکبارستیزی و آزادی‌خواهی که متأثر از فرهنگ سیدالشهدا است از مهم‌ترین مؤلفه‌های ساخت تمدن اسلامی است.
فرهنگ سدید گزارش می‌دهد

جلوگیری از تخریب تشیع با معرفی عالمان بزرگ/ جایگاه علمی- اخلاقی آیت‌الله غلامرضا یزدی (فقیه خراسانی)

با توجه به این که امروزه بیشترین تمرکز جنگ فرهنگی دشمن ایجاد شبهه و تخریب تشیع اصیل می باشد فلذا طبق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالي) شناساندن روحانیون بزرگ و عالمی نظیر شیخ غلامرضا(ره) به نسل جوان می تواند آنها را از انحرافات باز داشته و حتی جامعه را از انحطاط اخلاقی و معنوی نجات دهد.
سوگواری برای امام حسین(ع)

از هیأت ثارالله مسیحی‌ها چه می‌دانید؟

در این نوشته سری به آیین‌های عزاداری ارامنه و زرتشتیان در عزای امام حسین (ع) می‌زنیم و سه پرده دلنشین از علاقه و محبّت غیرمسلمانان به سیّدالشّهدا (ع) را بازگو می کنیم.
فریب مسیحیت در پیشگویی عیلام در کتاب‌ مقدس

تلاش برای معرفی ایران به عنوان کشوری مسیحی

اخیرا جریان مسیحیت تبشیری با تلاش بسیاری سعی دارد این عقیده که در آخرالزمان ایران میزبان سلطنت‌ الهی است و «کرسی خدا در ایران بر پا خواهد شد» را ترویج کند و از طرفی تلاش دارد برای اطلاع‌رسانی اینکه ایران در آینده کشوری مسیحی خواهد شد و نظام سیاسی کنونی نیز توسط خدا از بین خواهد رفت.
عظمت قیام کربلا در طول تاریخ

امام حسين(ع) از ديدگاه متفكران و دانشمندان جهان

امام حسين‌(ع) شخصيتي محدود به يک مذهب و یا يک عده خاص نيست، بلکه عظمت قیام ایشان و فداکاري‌هايش، درسي به تاريخ داده است که مذاهب ديگر نتوانسته‌اند خاموش بمانند و دانشمندان غير مسلمان سخن‌هاي بسياري در وصف ایشان به ميان آورده‌اند.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

ترویج افکار افراطی مسیحیان صهیونیسم در شبکه‌های ماهواره‌ای/ از جذب دانشگاهیان و مخالفان سیاسی تا معتادان و کودکان کار

امروزه یکی از چالش‌های جهان بشریت رواج برخی از جریان‌های افراط‌گرایانه در میان ادیان است که در اسلام با یک جریان تندرویی به نام وهابیت مواجه هستیم و با توسل بر زور و زر و تزویر یعنی پول و امکانات زیاد مانند شبکه‌های ماهواره‌ای در پی جذب مردم مسلمان به‌سوی وهابیت است که مسلک آن‌ها ریشه در وحشی‌گری و آدم کشی دارد.
واکاوی جریان تشیع انگلیسی

از تحلیل مبنای فکری جریان افراطی تا ریشه‌های اختلاف‌افکنی

در مواجهه با جریان‌های افراطی باید تبیین، روشنگری و مباحثه داشته باشیم و نسبت به مبانی این‌ گونه جریانها بتوانیم گفتمان تشیع اصیل و انقلابی را گسترش دهیم.
بسته خبری «فرهنگ سدید» از فعالیت‌ موحدان الهی در شهریور ۹۸

از حضور رئیس انجمن موبدان در مراسم عزاداری تا ادعای ضد حقوق بشر بازیگر سازمان ملل

بسته خبری ادیان توحیدی از فعالیت‌های شهریورماه ۱۳۹۸ موحدان الهی در ایران گزارش می‌دهد و شامل قدردانی نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی از عملکرد رئیس قوه قضاییه، نامگذاری دو خیابان در شاهین شهر اصفهان به نام شهدای ارامنه، معارفه رئیس جدید اداره امور اقلیت‌های دینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است.
۱
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین