پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
«فرهنگ سدید» بررسی می‌کند

نقدی بر رویکرد جریان شیرازی در باب مجرمان سیاسی

جریان شیرازی اعدام مجرمان سیاسی، پس از انقلاب و عملکرد نظام جمهوری اسلامی در رابطه با اعدام وابستگان و سران رژیم پهلوی را مغایر با سیره پیامبر (ص) می‌داند.
همسفر با قافله

قاسم راه می‌رود و سه رد از او بر زمین می‌ماند

قاسم سوی میدان می‌رود. هیچ زرهی اندازه قامتش نیست. قاسم راه می‌رود و سه رد از او بر زمین می‌ماند. رد دو پا و رد غلاف شمشیر...
به مناسبت سالروز ازدواج آسمانی

درس هایی که از ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) باید گرفت

ماجرای ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) نکات بسیار جالبی را دارا است که اگر زوج های جوان خواهان سعادت راستین در زندگی خویش هستند می توانند درس هایی از زندگانی این دو بزرگوار کسب کرده تا به یک سعادت اخروی دست پیدا کنند.
همسفر با قافله

همراه با کودک خردسال صحرای کربلا

نوجوانی است رعنا و به سرو می‌ماند این شاخ شمشاد. به زور ۱۱ سال دارد. دیشب به دوش بنی‌هاشمیان سوار بود. حالا تنهای تنهاست. همه رفته‌اند حتی شش ماهه.
همسفر با قافله

صدای پای کاروان کربلا می‌آید

جوانان بنی‌هاشم صف کشیدند. علی اکبر برای عمه‌جانش رکاب گرفت، دختر حضرت امیرالمومنین در سایه‌سار قمر بنی‌هاشم با احترام وارد خیمه شد.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد/۱

نگاهی بر علل ظهور و رشد فرقه‌گرایی در اسلام

اهل سنت معتقد است که پيامبر (ص) براي خود جانشيني معين نکرده است و اصولاً تعيين امام و خليفه مسأله اي انتخابي است که بايد توسط مردم يا شوراي حل و عقد مشخص شود. در مقابل، شيعه معتقد است که امامت و پيشوايي مسلمانان در همه ابعاد ديني و دنيوي يک منصب الهي است که توسط خداوند تعيين مي‌شود. اين منازعه که در اين سال يازدهم هجري پديد آمد، باعث پيدايش و ظهور دو فرقه مهم اهل سنت و شيعه شد.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

«شبکه‌سلام» مروج اندیشه‌های جریان شیرازی

«محمد هدایتی» مدیر شبکه سلام از کسانی است که با بیت شیرازی‌ها ارتباط کاملی دارد و در مسائل سیاسی کاملاً ضد نظام جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند؛ او همواره بر مبنای خواست و اهداف بیگانان گام برداشته و راه برای اجرای شدن اهدف شوم استکبار فراهم کرده است.
پاسخ به شبهه/«فرهنگ سدید» بررسی کرد

آیا گریستن بر اموات جایز است؟

سيره مسلمانان بعد از وفات رسول خدا صلي الله عليه و آله بهترين دليل بر جايز بودن گريه است ، بر اساس اين سيره مسلمانان و بزرگان اصحاب بر مردگان با ايمان خويش گريسته اند و در رثاي آنان شعر سروده اند.

بانوی ایلامی که اسلام را با "چادر" به دنیا تبلیغ می کند + تصاویر

"کبری غیاثی" مربی تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولین، مادر نمونه استان ایلام و همسر جانباز است که در سفرهای خارجی با چادر اسلام را تبلیغ می کند.
«فرهنگ سدید» از فعالیت انحرافی جماعت ربانی گزارش می‌دهد

ترفند‌های جریان مسیحیت تبشیری برای جذب / از ایجاد کلیسا‌های اینترنتی تا فریب جوانان علاقه‌مند به مهاجرت

جریان مسیحیت تبشیری از مهمترین جریانات فعالِ سالیان اخیر در سراسر جهان، بویژه ایران است. جریان تبشیری از خلاء هویتی جامعه علی‌الخصوص نسل جوان کشور سوء استفاده نموده و با ترفندهای مختلف در پی جذب آنان است. در این نوشتار با کلسیای انحرافی جماعت ربانی ایران؛ یکی از مراکز مهم تبلیغی مسیحیت تبشیری آشنا می‌شویم.
۱