پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی صورت گرفت

آمار متناقض وزیر ارشاد در آیین اختتامیه جشنواره بازی های ویدیویی!

روز گذشته عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در  آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران در حالی از اهمیت بازی های رایانه ای سخن گفت که در اقدامی عجیب آماری متناقض با اماری رسمی اعلام کرد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۷

به گزارش گروه رسانه و فضای مجازی فرهنگ سدید، روز گذشته عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در  آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بازی های ویدیویی ایران در حالی از اهمیت بازی های رایانه ای سخن گفت که در اقدامی عجیب آماری متناقض با اماری رسمی اعلام کرد.

عباس صالحی در این جشنواره گفت: آمارهای بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در سال 96 نشان داده است که 24 میلیون و 700 هزار ایرانی روزانه به طور متوسط 73 دقیقه بازی می‌کنند و این موضوع نشان می‌دهد ارزش زحمات و خدمات بازی‌سازان چقدر است و بابت همتی که دارند از آنها تشکر می‌کنم.

هر چند اصل سخنان وزیر محترم ارشاد مبنی بر اینکه بازی های رایانه ای یک رسانه اثر گذار هستند و در همین راستا برگزاری چنین جشنواره هایی می تواند در صورت سیاستگذاری مناسب زمینه استفاده از این رسانه را فراهم نماید صحیح است، اما طبق گزارش دایرک (مرکز تحقیقات بازی های دیجیتال) ،بنیاد ملی بازی های رایانه ای در سال 1396 تحت عنوان نمای باز 1396 ، 28 میلیون گیمر به صورت متوسط 90 دقیقه در روز بازی می کنند و در گزارش قبلی با عنوان نمای باز 1394، در ایران 23 میلیون گیمر به صورت متوسط در روز 79 دقیقه بازی می کنند که با آمار ارایه شده توسط وزیر محترم یعنی 24 میلیون 700 هزار و متوسط 73 دقیقه بازی می کنند تطابقی ندارد.
ممکن است این یک اشتباه تایپی در خبرگزاری های منتشر کننده مانند خبرگزاری مهر و ایرنا باشد که بالطبع بایستی اصلاح شود، اما اگر این خبر صحیح باشد حاکی از این است که متاسفانه وزیر محترم به این حوزه مهم که از آن با عنوان قلب محصولات فرهنگی یاد نموده اشراف دقیقی ندارد و یا لااقل مشاوران وی در این زمینه مشاوره صحیحی خدمت وزیر محترم ارایه نمی دهند. این موضوع زمانی جدی تر می شود که سایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای در اقدامی عجیب تر همین امار اشتباه را به نقل از وزیر محترم که به بنیاد استناد نموده را نیز منتشر می کند.

شاید برخی اذعان کنند که حالا 23 میلیون یا 24 میلیون یا 28 میلیون چه فرقی دارد ولی این اشتباه از سوی وزیر زمانی حساس تر می شود که ایشان میبایست در تمامی حوزه های فرهنگی اشراف کامل حداقل نسبت به آمار و ارقام داشته باشد تا بتواند در سیاست و برنامه ریزی ها دقیق و سنجیده عمل نماید؛ این در حالی است در مهرماه سال جاری وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل نظارت ضعیف بر بنیاد ملی بازی های رایانه ای از مجلس کارت زرد گرفت .

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین