جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران با اشاره به وقایع سال ۶۱ هجری قمری و شهادت سید‌الشهدا علیه‌السلام گفت: مردم بر اساس مکتب رهایی‌ بخش اسلام و در جهت رسیدن به یک تمدن اسلامی در مسیر اربعین حرکت می‌کنند.

سرویس «آیین و اندیشه سدید» پس‌ از اینکه رهبر فرزانه انقلاب در دیدار موکب داران عراقی به تبیین نقش بی‌بدیل حماسه اربعین در تشکیل تمدن نوین اسلامی پرداختند، تحلیل‌ها درباره چرایی و چگونگی این امر مهم قوت گرفت.

چه اینکه ظرفیت اربعین به‌عنوان آوردگاه مؤمنین و مسلمین سراسر جهان، یکی از پایه‌های اصلی تمدن نوین اسلامی خواهد بود.

البته در چند سال اخیر غریو لبیک‌گویان حسینی به کشورهای مختلف رسیده و جمعیت‌ انبوهی از محبین سیدالشهدا خود را در صفوف زائران سید و سالار شهیدان جای دادند و میهمان میزبانان آستان حسینی شدند.

بیشتر بخوانید:

حضور پرچم‌ها، چهره‌ها، رنگ‌ها و آداب‌ورسوم گوناگون از کشورهای مختلف پنج قارّه‌ی جهان، در مسیر راه‌پیمایی اربعین جلوه‌های زیبا، شگفت و وصف‌ناپذیری از عشق الهی حسین (علیه‌السلام) به رخ می‌کشاند که همراه آوای «حُبُّ الحُسَينِ يَجمَعُنا» آبی بر آتش نمرودی‌ جبهه باطل می‌ریزد تا معنای وحدت کلمه و ائتلاف شکاف‌ها و تفرقه‌ها مصداقی حقیقی یابد.

از همین رو پایگاه مطالعاتی «فرهنگ سدید» در نظر دارد در قالب پرونده‌ای با عنوان «طلیعه‌داران تمدن» در گفت‌وگو با کارشناسان و صاحب‌نظران به تحلیل نقش راهپیمایی اربعین در شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی پرداخته و مختصات نبرد جبهه حق و باطل در این رویداد آخرالزمانی را تشریح کند.

آگاهی، عشق و به جان خریدن خطر‌ها مقدمه تشکیل تمدن اسلامی است/ حرکت انقلاب اسلامی در مسیر تحقق تمدن نوین

سردار محمد اسماعیل کوثری جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران در گفت‌وگو با خبرنگار «فرهنگ سدید» با اشاره به اهمیت راهپیمایی اربعین و ارتباط آن با تشکیل تمدن نوین اسلامی اظهار داشت: زمانی که ملتی با آگاهی کامل و بصیرت کنار یکدیگر قرارگرفته و بر حول یک محور یعنی امام حسین علیه‌السلام جمع شوند، این تفکر و این حماسه بسیار عظیم خواهد بود.

وی با اشاره به وقایع سال ۶۱ هجری قمری و شهادت سید‌الشهدا علیه‌السلام ادامه داد: مردم بر اساس مکتب رهایی‌بخش اسلام و در جهت رسیدن به یک تمدن اسلامی در مسیر اربعین حرکت می‌کنند.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران تأکید کرد: این اتحاد و یکپارچگی و وحدت ملت‌ها در یک‌جهت و پیش رفتن آن‌ها در این مسیر باعث می‌شود یک تمدن نوین شکل گیرد چراکه این موضوع در دنیا بی‌نظیر است و جمعیت قابل‌توجهی را به خود جلب کرده است.

کوثری تصریح کرد: اگر رهبر معظم انقلاب می‌گویند اربعین در جهت تمدن اسلامی است این موضوع بر اساس خیل جمعیتی است که از بسیاری مسائل خود می‌گذرند و خطر‌ها را به جان می‌خرند و با آگاهی و عشق و علاقه و فداکاری در این مسیر قرار می‌گیرند.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران در پایان خاطرنشان کرد: این روحیه و چنین حضوری قطعاً مقدمه تشکیل تمدن اسلامی را فراهم کرده و انقلاب اسلامی نیز در تحقق همین مسیر حرکت می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: