پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

مستند
آنچه بیند آن جوان در آینه * پیر اندر خشت می‌بیند همه

مستند "آئینه و خشت خام"

بازخوانی تذکرات رهبر انقلاب درباره مذاکرات هسته‌ای
دشمن، دشمن گرفتاری است
بیانات رهبر معظم انقلاب از وضع اجتماعی آمریکا در دیدار مسئولان نظام

دشمن، دشمن گرفتاری است

در زمینه‌ِی وضع اجتماعی؛ یک مرکزی دارند به نام «مرکز آمار ملّی حیاتی آمریکا» که این مرکز میگوید چهل درصد ولادت‌ها در آمریکا نامشروع است. دو میلیون و دویست هزار زندانی در آمریکا وجود دارد که در دنیا بی‌نظیر است؛ یعنی به نسبت جمعیّت، بی‌نظیر است؛ هیچ جای دنیا، به نسبت جمعیّت، این همه زندانی ندارد. بالاترین آمار مصرف موادّ مخدر در جهان در آمریکا است. ببینید! مشکلات اجتماعی این‌ها است دیگر؛ گرفتارند. ۳۱ درصد تیراندازی‌های جمعی در دنیا در آمریکا اتّفاق می‌افتد؛ هر روز می‌شنوید، می‌بینید، در روزنامه‌ها میخوانید که در فلان مدرسه، در فلان باشگاه، در فلان ایستگاه مترو تیراندازی شده. این‌ها وضعِ اجتماعیِ این‌ها است؛ گرفتارند؛ دل آدم هم می‌سوزد برای مردم آنها. آن وقت چه کسی می‌آید میشود رئیس‌جمهورشان! آدم‌هایی که این همه دور از حقیقت و واقعیّتند. بنابر‌این، دشمن را بعضی‌ها خیلی بزرگ و خطرناک نکنند؛ دشمن، دشمنی است که گرفتار است. 97/02/24
نماهنگ؛ و اکنون گام دوم

نماهنگ؛ و اکنون گام دوم

از میان همه‌ی ملّتهای زیر ستم، کمتر ملّتی به انقلاب همّت میگمارد؛ و در میان ملّتهایی که به پا خاسته و انقلاب کرده‌اند، کمتر دیده شده که توانسته باشند کار را به نهایت رسانده و به‌جز تغییر حکومتها، آرمان‌های انقلابی را حفظ کرده باشند. امّا انقلاب پُرشکوه ملّت ایران که بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید است، تنها انقلابی است که یک چلّه‌ی پُرافتخار را بدون خیانت به آرمانهایش پشت سر نهاده و در برابر همه‌ی وسوسه‌هایی که غیر قابل مقاومت به نظر میرسیدند، از کرامت خود و اصالت شعارهایش صیانت کرده و اینک وارد دوّمین مرحله‌ی خودسازی و جامعه‌پردازی و تمّدن‌سازی شده است. درودی از اعماق دل بر این ملّت؛ بر نسلی که آغاز کرد و ادامه داد و بر نسلی که اینک وارد فرایند بزرگ و جهانیِ چهل سال دوّم میشود.
مستند خیانت یا بلاهت
سوالی از ظریف

مستند خیانت یا بلاهت

مستند «خیانت یا بلاهت» به عهدشکنی‌های دولت آمریکا می‌پردازد. این مستند نشان می‌دهد که آمریکا تنها ظرف ۲ سال ۷ معاهده بین المللی را به صورت یکجانبه نقض کرده است.
حضور آقای گل شطرنج ایران در مناطق سیل زده

حضور آقای گل شطرنج ایران در مناطق سیل زده

به گزارش فرهنگ سدید؛ آرین غلامی استاد شطرنج که در مقابل حریفی از رژیم غاصب اسراییل حاضر به مبارزه نشده بود بعد از شرکت در مرحله اول مسابقات شطرنج در عراق، در حالی که می‌توانست استراحت کرده و برای مرحله بعد آماده شود ترجیه داد که برای کمک به هموطنانش به مناطق سیل زده استان مازندران برود.
پربیننده ترین ها
آخرین عناوین