با حضور ۷۰ گروه و تشکل دانشجویی؛
اولین نشست گروه‌های فعال در عرصه آسیب‌های اجتماعی با حضور ۷۰ گروه و تشکل دانشجویی به همت معاونت جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی فعال برگزار شد.

به گزارش فرهنگ سدید، اولین نشست گروه‌های فعال در عرصه آسیب‌های اجتماعی با حضور ۷۰ گروه و تشکل دانشجویی به همت معاونت جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی و مشارکت جمعیت دانشجویی امام حسن ع. و با دعوت از اساتید برجسته و فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی و با حضور مسئولین سازمان‌ها و نهاد‌های فعال برگزار شد.

غلام‌زاده دبیر برگزاری دوره محیا، بابیان اینکه اصلی‌ترین هدف این دوره توانمندسازی بیش‌ازپیش و تبادل تجربیات گروه‌های فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی بوده است گفت: این دوره با حضور بیش از 70 گروه فعال در حوزه آسیب اجتماعی و با حضور مسئولین سازمان‌ها و نهادهای فعال و اساتید برتر و فعال در این زمینه برگزار شد و با سخنرانی سردار سپهر جانشین سازمان بسیج مستضعفین آغاز شد.

وی در خصوص سرفصل‌های ارائه‌شده در این دوره اظهار داشت: کارگاه‌های برگزارشده در دوره محیا  با مخاطبین مختلفی برگزار شد که در کنار یکدیگر پازل برنامه‌ریزی و فعالیت در مناطق را تکمیل می‌نماید. ازجمله کارگاه‌های عمومی ارائه‌شده در این دوره می‌توان به تشریح وضعیت آسیب‌های اجتماعی کشور توسط دکتر گراوند، رویکرد بهینه فعالیت گروه‌های دانشجویی در عرصه آسیب‌های اجتماعی توسط دبیر جمعیت امام حسن ع و همچنین ارائه مدل‌های توسعه محلی توسط استاد ابراهیم پور اشاره کرد.

وی بابیان اینکه در دوره محیا علاوه بر برگزاری نشست تبادل تجربیات گروه‌های حاضر در دوره، سرفصل‌های متنوعی جهت توانمندسازی مسئولین گروه‌ها برگزار شد بیان کرد: در این دوره کارگاه‌های روش‌های مطالبه گری توسط استاد فدایی و روش‌های جلب مشارکت‌های مردمی توسط استاد جلال پور و شناسایی و برنامه‌ریزی توسط استاد بیات ارائه شد.

غلام‌زاده بابیان اینکه دوره محیا به موضوعات رسانه و جریان سازی و همچنین فعالیت فرهنگی آموزشی در مناطق حاشیه‌نشین نگاهی ویژه داشته است بیان کرد: در موضوع رسانه و جریان سازی سعی بر آن بود تا اصول و ابزارهای جریان سازی رسانه‌ای ارائه شد در همین خصوص چارچوب و کلیات فعالیت رسانه‌ای توسط استاد رجبی از معاونین خبرگزاری مهر و اصول فعالیت رسانه‌ای در حوزه آسیب‌های اجتماعی توسط استاد مهدیان از فعالین رسانه‌ای و مدیران خبرگزاری فارس ارائه شد. همچنین تولید محتوای توییتر و اینستاگرام و اصول و روش‌های راه‌اندازی کمپین توسط اساتید و صاحب‌نظران ارائه شد.

در عرصه فرهنگی آموزشی نیز با توجه به اهمیت موضوع، اصول تشکیلات تربیتی در مناطق حاشیه‌نشین توسط استاد نوروزی و مسائل نوجوان حاشیه‌نشین توسط استاد فدایی و همچنین اصول مداخلات محلی توسط خانم دکتر جعفری و مهارت‌های زندگی نوجوان توسط استاد بیاتی و علاوه بر این جایگاه خانواده در آسیب اجتماعی و روش‌های انسجام‌بخشی به آن توسط دکتر لاور ارائه شد.

دبیر دوره تخصصی محیا یکی از ویژگی‌های خاص این برنامه را حضور افراد فعال و صاحب‌تجربه در حوزه آسیب‌های اجتماعی دانست و اظهار کرد: جهت الگوسازی فعالیت در مناطق حاشیه‌نشین در این دوره از افراد فعال و موفق در مناطق حاشیه‌نشین دعوت شد. در همین خصوص جناب آقای افتخاری از مشهد مقدس و جناب آقای رستگار از زاهدان در جمع گروه‌های حاضر در دوره شرکت کردند و به ارائه تجربیات خود پرداختند.

گفتنی است، این نشست با حمایت سازمان بسیج دانشجویی و مشارکت جمعیت دانشجویی امام حسن (ع) و تعدادی از سازمان‌های متولی برگزار گردید که با سخنرانی دکتر نیک روش مسئول سازمان بسیج دانشجویی و صادق مفرد و تقدیر از دبیران و گروه‌های برتر به کار خود پایان داد.

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

نقش مهم ایران در پیدایش نهضت جنگل

شهیدی که اعتقاد داشت اسلام بدون مرز است

چالش‌های بازیگری در سریال «روز‌های ابدی»

کریمی: شعار برای ذات سریال «ده نمکی» است

تایپوگرافی «شهادت ثالثه» مهجور مانده است

نوروز «سیما» چگونه می‌گذرد؟

جنگال عامل موفقیت عملیات کربلای ۵»

رضاخان چگونه رضا شاه شد؟

والفجر ۸ یکی از شگفت‌انگیز‌ترین عملیات‌ دفاع‌مقدس

تخلف ساواک در ثبت اسناد رضاخان

چرا سیاسیون به‌سمت ثبت خاطرات روزانه نمی‌روند؟

فیلم «شیشلیک»، اولین تجربه کمدی محمدحسین مهدویان

برای شناساندن درد‌ها کار کردیم

نگارش خاطراتم را مسئولان پشت‌گوش می‌انداختند

شهید عبادی‌نیا چگونه مزد شهادتش را از خدا گرفت؟

مناقشه پرهیجان با عنوان مناظره، گرهی از مخاطب نمی‌گشاید

پسرم را طوری تربیت کن که راهم را ادامه دهد

آخرین باری که صدایش را شنیدم

فیلم‌های غیرقابل پخشی که با دوبله مجاز شد!

ژنرال روس گفت اباالفضل‌تان را فراموش نمی‌کنیم

بازیگر نقش شهید ستاری: قهرمان بافت فرسوده را تغییر می‌دهد

دلیل حضور خانواده امام حسین (ع) در حرکت تاریخی آن حضرت

ادامه راه با حضور «منوچهر نوذری»

این الفاطمیون؟

تاریخچه سیاسی حوزه علمیه قم و حیات مبارزاتی امام خمینی(ره)

عطش جشنواره فیلم عمار در بلند کردن پرچم محتوا

بررسی علل افزایش دوبرابری تعرفه دو پلتفرم داخلی فیلیمو و نماوا

سینمای کودک نیازمند برخورد‌های حرفه‏‌ای‌تر است

برای ترسیم شمایل مولا، بر لبه تیغ راه رفتیم

برخورد پهلوی دوم با فساد چگونه بود؟