امیر آتشانی بازیگر تئاتر و تلویزیون گفت: الان در اکثر نمایش ها بزن و برقص دارند و یا شلوارک پوشیده اند، در پشت صحنه این نمایش ها بماند که چه اتفاقاتی می افتد و من چه چیزها دیده ام؛ تئاتر جای بزن و برقص و موسیقی های آنچنانی نیست.

به گزارش فرهنگ سدید، امیر آتشانی بازیگر تئاتر و تلویزیون در خصوص اجرای نمایش جدید خود و مشکلاتی که در این باره برایش پیش آمده است اظهارداشت: نمایش خنجره ها را 10 سال قبل در تئاتر شهر اجرا کرده ام و از آن زمان به بعد متولیان امر به من اجازه ندادند که کار کنم، کسانی که در آن دوره مدیرکل بودند، امثال حسین پارسایی، مهدی شفیعی، صادق موسوی، اتابک نادری، پریسا مقتدی و پیمان شریعتی که همزمان با مدیریت آقای شفیعی مدیر تئاتر شهر بود، نمی دانم بنا به چه دلیلی مانع کار کردن من می شدند.

وی افزود: به جرات می توانم بگویم که تئاتر ما از زمان مدیریت مهدی شفیعی بر باد رفته است، وقتی به تئاتر شهر می روم شرمم می آید که تئاتر ما به کجا می رود و حرفش چیست؟ ذائقه مخاطب را با سالن های خصوصی که شفیعی آن را باب کرد خراب کردند و در تئاتر دولتی هم تئاتر را خراب کردند.

کارگردان نمایش خنجره ها خاطر نشان کرد: بعد از 10 سال که می خواهم در تئاتر شهر کار کنم نه تنها همکاری نمی کنند بلکه به نظر می رسد که می خواهند کار دیگری کنند، آدم باید دست به جیب باشد تا به سمت تئاتر برود، فکر می کنند که من بودجه کلانی دارم که بعد از 10 سال در سالن سایه تئاتر شهر قرار است یک نمایش را در دو سانس اجرا کنم، مدیران قبلی تئاتر زمینه ای را ساختند که همه توقع دارند بودجه کلانی داشته باشند.

وی اذعان داشت: شورای نظارت، هنوز مجوز نمایش من را مهر نکرده است، سایت های خرید و فروش بلیت برای نمایش من دیر باز شده است و این به من می فهماند که باز هم قرار است به من ضربه بزنند، ضربه ها از کجا شروع می شود؟ از بنیاد خانواده تئاتر، از جایی که شالوده تئاتر شکل می گیرد.

بازیگر سریال ستایش گفت: هر کسی که آمد مدیر شد خورد و برد، اگر حسین پارسایی 20 سال پیش تسبیح به دست بود، مدیر کل هنرهای نمایشی بود و نمایش خورشید کاروان را کار می کرد، الان ریشش را می زند و تیپ اسپرت و ماشین آنچنانی سوار می شود و نمایش سیندرلا کار می کند، نمی دانم کدام شکلش به روز است، اصل سیرت یا صورت است؟ گویا الان صورت از سیرت مهم تر است.

آتشانی اظهار داشت: تئاتر شهر وضعیت بسیار بدی دارد؛ وقتی که می خواهیم برای کارمان بروشور بزنیم اسامی 150 نفر را می دهند تا در بروشور چاپ کنیم در حالی که هیچکدام از آن ها کاری برای آدم نکرده اند، مجوز نمایش من را تلفنی صادر کردند، مگر تئاتر هم تلفنی می شود؟ پشت پرده چه اتفاقاتی افتاده و می افتد؟ در دوره اتابک نادری و مخصوصا از دوره ای که بازسازی ها در تئاتر شهر انجام شد هیچ اتفاقی در سالن ها نیافتاد و فقط آمدند و خوردند و بردند؛ الان که بعد از 10 سال می خواهم کار کنم مانده ام، همه چیزم آماده است ولی انرژی مثبتی نیست و چیزهایی می بینیم که نباید ببینیم.

وی در ادامه بیان داشت: الان در اکثر نمایش ها بزن و برقص دارند و یا شلوارک پوشیده اند، در پشت صحنه این نمایش ها بماند که چه اتفاقاتی می افتد و من چه چیزها دیده ام؛ تئاتر جای بزن و برقص و موسیقی های آنچنانی نیست.

امیر آتشانی در پایان گفت: محسن امیری شورای نظارت بر نمایش است، هنگام جشنواره تمام شورا جمع می شوند که مراقبت و نظارت بر آثار اجرایی کنند ولی بعد از اجرا هیچ نظارتی بر اجراها نیست، باید منتظر بمانیم که آقای امیری برگه مجوزمان را امضا کند تا آن را مهر کنند اما این کار را تلفنی انجام می دهد، این چه تئاتر است؟

منبع:دانا

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

نیازمند نظام تولید محتوا در پیام رسان‌ها هستیم

درگیر شدن با مسائل مردمی از دریچه سیستم تأمین مالی جمعی

پیش به سوی فرهنگ مردم بنیاد

دیپلماسی رسانه‌ای، واجب فراموش‌شده زمان

قصه سریال برگرفته از آیات قرآن است

موسوی: جهادگری روی اخلاق و رفتار جهادگران تأثیر می‌گذارد

ساختار سازمان سینمایی را کوچک می‌کنم

نگاه چاپخانه‌دار نصف شدن چاپ کتاب‌های کمک‌درسی

وضعیت تئاتر با بازگشایی مجدد سالن‌ها

مأموریت قرارگاه نصر برای باز پس‌گیری شلمچه

سینما در حال نازل شدن است

می‌خواستم بگویم که نسل جدید هم مثل قدیمی‌ها معنای رفاقت را می‌فهمد

فرار از کرونا با سینمای روباز

دیده‌بان‌ها و نهادهای مردمی، بازیگر مغفول حوزه فرهنگ

خاطرات همجواری با حاج قاسم

اداره دولت کار یک «مدیر سیستم‌ساز» است

مردم از من می‌خواهند از پدر و مادر فوت شده‌شان برایشان خبر بیاورم

فرماندهی یک ضد انقلاب در جبهه

مقطعی از تاریخ را نوشتم که به چشم دیده بودم

«قاسم آهنین‌جان» شاعری که در سیل خوزستان لباس امداد پوشید

فرصت‌هایی که در رمضان تباه شد

فجایعی که تحت عنوان احضار روح رخ می‌دهد

قومیت های مختلف چگونه به استقبال رمضان می روند؟

جنگ، بدترین اتفاق دنیاست

سازمانی شدن فرهنگ تا چه میزان تأمین کننده اهداف مردم است؟

برخی از کشور‌های منطقه از پشت به فلسطین خنجر زدند

نسل جدید مبارزان فلسطینی متأثر از انقلاب اسلامی هستند

جوان نخبه‌ای که روز قدس در دفاع از حرم عمه سادات شهید شد

فیلم ببینید، اما تقلید نکنید!

«زندگی پس از زندگی» ثمره چندین سال پژوهش علمی است