«محمد هدایتی» مدیر شبکه سلام از کسانی است که با بیت شیرازی‌ها ارتباط کاملی دارد و در مسائل سیاسی کاملاً ضد نظام جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند؛ او همواره بر مبنای خواست و اهداف بیگانان گام برداشته و راه برای اجرای شدن اهدف شوم استکبار فراهم کرده است.

به گزارش گروه وحدت فرهنگ سدید، تشیع انگلیسی به دنبال تبلیغ شکل و صورتی خاصی از تشیع است که به تحقق اهداف و سیاست های کشورهای استعمارگر به ویژه انگلیس که در ایجاد فرقه سازی تبحر خاصی دارد کمک کرده است. یکی از همین جریاناتی که در چند سال اخیر قوت گرفته و به سرعت در حال رشد و نمو است، جریان جعلی شیعه نمایی است که در حاشیه و متن بیوت سید صادق شیرازی در قم با حمایت انگلیس شکل گرفته است. شبکه سلام با تأسی از افکار و اندیشه های انحرافی سید صادق شیرازی، بدنبال ایجاد تفرقه افکنی و تحریفات قرآنی است که جهت روشنگری در ادامه اقدامات و فعالیت‌های مخرب این شبکه و گرداننده اصلی آن محمد هدایتی پرداخته می شود.

 شبکه ماهواره‌ای سلام

جریان شیرازی از طریق شبکه های ماهواره‌ای به دنبال مقابله راهبردی با سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران و جایگزینی گفتمان منحط و پوشالی خود به عنوان شیعه اصیل است لذا شبکه سلام همگام و همسو با افکار سید صادق شیرازی از سال ۲۰۰۵ میلادی فعاليت خود را آغاز کرده است.

«محمد هدایتی» مدیر شبکه سلام، از کسانی است که با بیت شیرازی‌ها ارتباط کاملی دارد و در مسائل سیاسی کاملاً ضد نظام جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند. وی همواره بر مبنای خواست و اهداف بیگانان گام برداشته و راه برای اجرای شدن اهدف شوم استکبار فراهم کرده است.

"محمد هدايتي" از تئورسین های تشیع انگلیسی ساکن امریکا مخالف سرسخت جمهوري اسلامي و ولايت فقيه محسوب مي‌شود. در جريان حوادث فتنه ۸۸، شبکه سلام به حمايت از معترضان و اغتشاش‌گران پرداخت تاجایی که مورد اعتراض برخي از خطيبان اين شبکه و جدايي آن‌ها از اين مجموعه شد. امروز کمتر کسی از این موضوع بی‌خبر است که شبکه سلام در خدمت سیاست‌های استعماری ضد اسلام در حال فعالیت است. محمد هدایتی مدیر شبکه سلام با راه انداختن تشکیلاتی با عنوان «جمعیت روحانیون سنتی ایران معاصر» بیانیه‌های آتشینی در حمایت از آشوب در کشور صادر کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان حمایت از آشوب 25 بهمن سال 88 را نام برد.

در حالی که هر روز اخبار تازه‌تری از اعمال محدودیت برای انتقال وجوه ایرانیان در سراسر دنیا منتشر می‌شود، اما شبکه سلام شماره حساب‌های بیشتری را در کشورهای آلمان، آمریکا، استرالیا، دوبی و ... معرفی می‌کند تا عنوان کند که کمک‌های مالی بیشتری را از مخاطبان جمع‌آوری کرده است. کارشناسان ارتباطات می‌گویند برنامه‌های شبکه سلام از ماهواره هاتبرد پخش می‌شود که ماهانه، مبلغ درخور توجهی را برای اجاره از مالکان شبکه‌ها دریافت می‌کند. شما می‌توانید از میزان آگهی‌های این شبکه‌ها به راحتی به این مسئله دست پیدا کنید که چون اغلب این شبکه‌ها آگهی پخش نمی‌کنند در حالی که برای گرفتن یک پهنای باند خیلی معمولی روی ماهواره هاتبرد هر ماه باید حداقل 28 هزار دلار پرداخت کنند که با هزینه‌های آپ لینگ به ماهانه 60 هزار دلار بالغ می‌شود.

 یکی دیگر از نشانه‌هایی که اثبات می کند که این شبکه‌ها از سوی بیگانان حمایت می‌شوند این است که بر طبق قوانین ماهواره‌ها در آمریکا، اگر شبکه‌ای اختلاف ‌افکنی مذهبی انجام دهد و یا به مذاهب رسمی توهینی روا دارد،‌ محکوم شده و بلافاصله از روی ماهواره قطع می‌شود اما این شبکه‌ها به رغم فعالیت‌های مخدوش و اختلاف افکنانه‌شان همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند

محمد هدایتی قصد داشت برای پیشبرد برنامه‌های خود از اسم مراجع و روحانیون مشهور بهره‌برداری کند تا در فعالیت‌های خود در سطح کشور با مشکلات و موانع کمتری مواجه شود اما این بار هم اغلب مراجع در مقابل این حرکت موضع گرفتند آنها شبکه سلام رد کردند لذا محمد هدایتی و همفکرانش به خاطر عدم تایید و  همراهی مراجع عظام تقلید مانند آیت الله مکارم شیرازی و غیره هر روز بدنبال تخریب این شخصیت ها هستند. جالب توجه است سید صادق شیرازی تنها کسی است که تاکنون هیچ گونه مواضعی محکمی علیه اقدامات و اندیشه های انحرافی محمد هدایتی نگرفته است. امروزه پس از سالها مشخص گردیده که هدایتی به عنوان مدیر شبکه سلام به نوعی بلندگوی اندیشه های جریان شیرازی در دنیا می باشد.  

 ترویج قمه‌زنی و تفرقه افکنی رسالت مشترک جریان شیرازی ‌و شبکه سلام

سید صادق شیرازی و همفکرانش در سالیان اخیر تلاش وافری کرده اند تا عزاداری ها را به سمت اعمال خشن، وهن آمیز و غیرقابل توجیه هدایت کنند. شبکه سلام با مدیریت هدایتی، هماهنگ با جریان شیرازی‌ها، موضوع قمه‌زنی را به عنوان یکی از سنت‌های اسلامی معرفی می کند و از  این مسئله دشمنان برای ضربه زدن به ایران و شیعیان بهره برداری سیاسی می کنند. در یکی از این برنامه‌ها، محمد هدایتی مدیر شبکه سلام گفت: با نگاهی به آیات قرآن می‌بینیم که ریشه قمه زنی در قرآن آمده است. این روحانی ‌نما با تحریف آیاتی از کلام الله مجید تمام تلاش خود را برای تطبیق دادن موضوع قمه زنی با آیات قرآن به کار می گیرد تا به نوعی همان تفسیری که انگلیس از تشیع می خواهد داشته باشد را به مردم القاء کند. ایجاد اختلافات مذهبی و توهین به اهل سنت نیز از برنامه‌های مرسوم شبکه سلام است.

کلام آخر

با توجه اقدامات ناشایست و نابخردانه صورت گرفته توسط شبکه سلام همگان باید بدانند محمد هدایتی و امثال او که بازیچه دست بیگانگان برای ضربه زدن به ایران و جهان اسلام هستند بدنبال بدنام کردن تشیع ناب محمدی (ص) بوده و به هیچ وجه اعمال و رفتار آنها با سیره پیامبر و ائمه معصومین(ع) همخوانی ندارد. در واقع اصلی‎ترین راهکار مقابله با اصول فکری جریان افراط گرای شیعی و ممانعت از نفوذ انحرافات و بدعت‎های جریان شیرازی و همراهانشان همانند محمد هدایتی مدیر شبکه سلام  این است که توسط علما و نخبگان حوزوی و دانشگاهی درباره انحرافات این جریان تبیین و روشنگری شود.

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha: