معجزه نخبه‌ها در یگان زرهی؛
سردار شهید علیرضا توسلی، پایه‌گذار لشکر فاطمیون در ۲۲ اردیبهشت سال ۹۲ بود که هسته اولیه این لشکر با حضور او و ۲۲ نفر از افغانستانی‌ها شکل گرفت. او روز ۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۳ در جریان آزادسازی تپه تل قرین در حومه درعا به دست گروه تکفیری جبهه النصره به شهادت رسید و پیکر مطهرش در بهشت رضا (ع) مشهد آرام گرفت.
به گزارش«سدید»؛  سال‌های جهادش از مبارزه با نیرو‌های متخاصم در افغانستان تا حضور در دفاع مقدس و بعد از آن مبارزه با گروه طالبان و در نهایت دفاع از حریم آل‌الله در سوریه، حکایت از اخلاص و صفای درونش دارد که در عین بی‌ادعا بودن در سخت‌ترین شرایط جنگ، اگر فرماندهی لشکر با او بود، دل حاج قاسم به او قرص بود و ایمان داشت جز پیروزی، چیز دیگری در انتظارشان نیست. قوماندانی که دوست داشت مسیر جهاد را تا انتها پیش رود.آقای توسلی هست، ادامه بدهید
هنگامی که در سوریه نیرو‌های مقاومت در تنگنای سختی قرار گرفته بودند، در یک عملیات سنگین، چند گردان شکست خورده بودند؛ جز گردان فاطمیون. از حاج قاسم کسب تکلیف کردند تا نبرد را ادامه بدهند یا عقب‌نشینی کنند! سردار شهید سلیمانی پرسیده بود: آقای توسلی در عملیات هست؟ گفتند: فرماندهی گردان فاطمیون را بر عهده دارند. حاج قاسم گفته بود: پس ادامه بدهید که إن‌شاءالله پیروزید.فرمانده بعد از عملیات غیبش می‌زد
وقتی عملیات تمام می‌شد، دیگر خبری از قوماندان (فرمانده) نبود. زیاد دنبالش می‌گشتند، اما پیداش نمی‌کردند. بالاخره با پیگیری یکی از نیرو‌ها معلوم شد که شهید علیرضا توسلی بعد از هر عملیات به عیادت رزمنده‌های مجروحی می‌رود که در بیمارستان بستری بودند و تا هنگامی که مرخص بشوند، دست از سرشان برنمی‌دارد!معجزه نخبه‌ها در یگان زرهی!
یگان زرهی مختصات خودش را دارد؛ به همین خاطر حداقل باید فوق‌دیپلم داشته باشند تا قرارگاه تازه اجازه دهد در بین این نیرو‌ها حضور یابند! بنابراین بعد از مدت‌ها قبول کردند از بچه‌های فاطمیون برای یگان زرهی استفاده شود. قوماندان هم لیست نیروهایش را آماده کرد و به قرارگاه رفت. مسؤول زرهی وقتی نگاهی به لیست کرد، گفت: حتماً داری شوخی می‌کنی، بالاترین مدرک دیپلم هست، بقیه سیکل دارند یا تا کلاس ششم خوانده‌اند! برو برادر، این‌ها از پس آموزش برنمی‌آیند! اما فرمانده اصرار کرد و گفت: توکل به خدا کن. خدا خودش کمک می‌کند.

چند روزی از آموزش نگذشته بود که مسؤول زرهی به شهید توسلی گفت: طی خدمت بیست و چند ساله‌ام در زرهی، اولین بار است که همچین چیزی می‌بینم که یک نیرو با این سطح تحصیلات پایین بهترین کادر زرهی شود. اینجا بود که قوماندان با لبخند همیشگی‌اش گفت: این برادران سرباز‌های آقا امام زمان (عج) هستند. تعجب نکن. از این معجزات در فاطمیون زیاد می‌بینی.شهیدی که اعتقاد داشت اسلام بدون مرز است
شهید توسلی در سال ۱۳۶۳ به ایران آمد و در حوزه علمیه شهر اصفهان به کسوت طلبگی روی آورد. بعد از مدتی به قم رفت و در جوار بارگاه کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علی‌ها دروس عالی حوزه را پی گرفت. بعد از دافع مقدس مدتی نیز به افغانستان رفت و در کنار مجاهدان با گروه طالبان جنگید. باز به ایران بازگشت و در ۱۰ سال آخر عمرش به کارگری ساختمان مشغول بود. با شروع روز‌های پرالتهاب دمشق و حلب راهی سوریه شد تا جهاد را در این سرزمین ادامه دهد. او اعتقاد داشت اسلام، بدون مرز است و باید همیشه آماده جهاد بود.

سردار شهید علیرضا توسلی، پایه‌گذار لشکر فاطمیون در ۲۲ اردیبهشت سال ۹۲ بود که هسته اولیه این لشکر با حضور او و ۲۲ نفر از افغانستانی‌ها شکل گرفت. او روز ۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۳ در جریان آزادسازی تپه تل قرین در حومه درعا به دست گروه تکفیری جبهه النصره به شهادت رسید و پیکر مطهرش در بهشت رضا (ع) مشهد آرام گرفت.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

خوش‌درخشیده‌هایی که دولت مستعجل بودند

سپید‌هایی بین سطح و لطافت

بررسی سریال‌های رمضان‌ ۱۴۰۰

عدم ارتباط منسجم میان نمایش خانگی، تلویزیون و سینما

از روز اول شرطم عدم استفاده از چهره‌ها بود

مسئولانی که «می‌دانند» اما «نمی‌خواهند»

مهمانان ناخوانده نقده عاملان جنگ خونین ۳ روزه!

حمله به «اچ ۳» در ابتدای جنگ نیروی هوایی عراق را زمینگیر کرد

نگاهی به سریال‌های ماه رمضانی و جای خالی کمدی!

چرا کیفیت سریال‌های شبکه نمایش‌خانگی رو به افول است؟

پخش تلویزیونی و اکران آنلاین راه نجات سینمای یخ‌زده

تعویق معنا در غزل صائب

اعتراف آمریکا در حمایت از عراق

شعر هیأت باید عامیانه باشد، ولی در ورطه عوام‌زدگی نیافتد

آنتن ما نیاز به قهرمانان واقعی دارد، اما نه شتاب‌زده!

کتاب‌ها چگونه تبلیغ می‌شوند؟

مستندسازی توان مقابله با «مافیا» را دارد؟

کاریزمای آوینی دست مخالفینش را برای پول‌سازی بسته بود

زن شهیدی که مهریه‌اش یک عملیات نظامی بود

وقتی امینی از چشم امریکا افتاد!

صیاد خودش را بدهکار انقلاب می‌دانست

سلیقه‌های مختلف فرهنگی مخاطب ما هستند

بوفی که واقعا کور است!

روایت قلم آوینی

کامران، غزاله، آوینی و چند روایت گم‌شده دیگر

گره عجیب و غریب دو قسمت پایانی با دادگاهی بی‌اساس

بزن و برو‌های تلویزیون مخاطب را به ماهواره سوق می‌دهد

از تقدس‌گرایی پرهیز کردیم

زیر سقف موزه‌های جامعه و جهان مدرن

برخلاف ما جریان «نفوذ» بی‌کار نیست