تولید آثار خوب برای جلوگیری از تطهیر پهلوی؛
مدیر نشر دیدمان با اشاره به ضروری دانستن پرداختن به تاریخ انقلاب اسلامی گفت: گروه‌هایی پس از فرمایش رهبر انقلاب وارد میدان شدند و آثار خوبی تولید شد و جنبش و حرکت گروه‌ها در جلوگیری از تطهیر پهلوی و بزک کردن وجهه آن‌ها مقبول است.
به گزارش«سدید»؛  انتشارات «دیدمان» یکی از نشر‌هایی است که به صورت تخصصی، رسالت خودش را در حوزه تولید محتوای دینی و ترویج آرمان‌های انقلاب اسلامی قرار داده و آثار مفیدی را تولید کرده است.

«رضا ناقدی»، مدیر انتشارات دیدمان در گفتگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره اهمیت پرداختن به موضوع تاریخ انقلاب و با اشاره به کاربرد‌های مطالعه تاریخ و تأکید اسلام بر این مسئله گفت: در بحث تاریخ انقلاب اولویت مهم‌تری وجود دارد که رهبر انقلاب بار‌ها به آن اشاره کرده‌اند و آن بحث جلوگیری از بزک کردن رژیم پهلوی است؛ اتفاقی که متأسفانه در دستور کار رسانه‌های وابسته به نظام سلطه قرار گرفته و به همین سبب با دیدن یک ضعف یا ناکارآمدی در مدیران داخلی به دنبال جنگ ادراک هستند و تلاش می‌کنند مردم را از انقلاب ناامید و پشیمان کنند. از این جهت لازم است که به بحث تاریخ انقلاب بپردازیم.

* تولید آثار خوب برای جلوگیری از تطهیر پهلوی و بزک کردن وجهه آن‌ها
وی در ادامه با اشاره به ضرورت برگزاری نمایشگاه تخصصی در حوزه تاریخ معاصر افزود: در شرایط کرونا، مردم و ناشران از نمایشگاه فیزیکی محروم ماندند و احساس نیاز به نمایشگاه‌های مجازی بیشتر شد و پس از برگزاری نمایشگاه مجازی توسط وزارت ارشاد، دیدیم نمایشگاه‌های موضوعی با همان سبک و سیاق اجراشدنی است. از طرفی اقتصاد نشر با ضربات متعددی مواجه شد. همچنین ترویج و تبلیغ کتاب و فرهنگ کتاب‌خوانی ضروری است. این نمایشگاه تخصصی هم مانند نمایشگاه مجازی کتاب، نشست‌ها و گفتگو‌های متعدد و همچنین رونمایی از کتاب‌های تازه چاپ را به همراه دارد.

ناقدی با بیان اینکه پس از فرمایشات رهبر انقلاب و ضروری دانستن پرداختن به تاریخ انقلاب اسلامی، گروه‌هایی وارد این عرصه شدند گفت:کیفیت آثار این گروه‌ها و مؤسسات باید به صورت مجزا بررسی شود، ولی در کل آثار خوبی تولید شده و جنبش و حرکت گروه‌ها در جلوگیری از تطهیر پهلوی و بزک کردن وجهه آن‌ها مقبول بوده است.

* با بیش از ۷۰ عنوان کتاب در زمینه تاریخ انقلاب اسلامی در نمایشگاه تاریخ معاصر حضور داریم
وی با اشاره به برگزاری جایزه اندرزگو توسط مجمع ناشران انقلاب اسلامی و تمرکز این جایزه ادبی بر آثاری با محوریت انقلاب اسلامی، این کار را ارزشمند دانست و افزود: علاوه بر اینکه آثار برگزیده در این جایزه ادبی ارزشمند بودند، یاد و نام شهید اندرزگو زنده شد.

رضا ناقدی با بیان اینکه در این نمایشگاه تخصصی با بیش از ۷۰ عنوان کتاب در زمینه تاریخ انقلاب اسلامی شرکت کرده‌ایم گفت: برای شرکت در این نمایشگاه حدود یک‌سوم از کل آثار ما که مرتبط با موضوع نمایشگاه است، شرکت داده شده‌اند.

* مردم باید انصاف داشته باشند و فریب خط تطهیر پهلوی را نخورند
ناقدی در پایان اظهار داشت: مردم ما به این نکته توجه کنند که الان بعد از گذشت ۴۲ سال از انقلاب اسلامی، نباید چیزی را توجیه کنیم. مردم با انصاف و به دور از هیاهو‌های تبلیغاتی به این واقعه نگاه کنند و علی رغم وجود مدیران غرب‌زده که در این سال‌ها در مسند‌های مهم حضور داشته و با شعار‌های انقلابی همراه انقلاب نبودند، (مخصوصاً موضوعات اقتصادی که این روز‌ها به وضوح به چشم می‌آید)، انقلاب اسلامی خیلی جلوتر است و پیشرفت‌هایی داشته و به اذعان مراکز آمار جهانی انقلاب اسلامی نسبت به کشور‌های جهانی پیشرفت کرده است. شاید این پیشرفت مهم نباشد و اگر مرکز آفریقا هم بود در این چهل سال به تکنولوژی‌های زیادی دست پیدا می‌کرد، ما باید پیشرفت‌ها را نسبت به جهان مقایسه کنیم. مردم باید انصاف داشته باشند و فریب خط تطهیر پهلوی را نخورند که برای حاکم کردن یک رژیم همانند رژیم پهلوی و یا برای منحرف کردن حرکت روبه‌جلوی انقلاب اسلامی تلاش می‌کند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

خوش‌درخشیده‌هایی که دولت مستعجل بودند

سپید‌هایی بین سطح و لطافت

بررسی سریال‌های رمضان‌ ۱۴۰۰

عدم ارتباط منسجم میان نمایش خانگی، تلویزیون و سینما

از روز اول شرطم عدم استفاده از چهره‌ها بود

مسئولانی که «می‌دانند» اما «نمی‌خواهند»

مهمانان ناخوانده نقده عاملان جنگ خونین ۳ روزه!

حمله به «اچ ۳» در ابتدای جنگ نیروی هوایی عراق را زمینگیر کرد

نگاهی به سریال‌های ماه رمضانی و جای خالی کمدی!

چرا کیفیت سریال‌های شبکه نمایش‌خانگی رو به افول است؟

پخش تلویزیونی و اکران آنلاین راه نجات سینمای یخ‌زده

تعویق معنا در غزل صائب

اعتراف آمریکا در حمایت از عراق

شعر هیأت باید عامیانه باشد، ولی در ورطه عوام‌زدگی نیافتد

آنتن ما نیاز به قهرمانان واقعی دارد، اما نه شتاب‌زده!

کتاب‌ها چگونه تبلیغ می‌شوند؟

مستندسازی توان مقابله با «مافیا» را دارد؟

کاریزمای آوینی دست مخالفینش را برای پول‌سازی بسته بود

زن شهیدی که مهریه‌اش یک عملیات نظامی بود

وقتی امینی از چشم امریکا افتاد!

صیاد خودش را بدهکار انقلاب می‌دانست

سلیقه‌های مختلف فرهنگی مخاطب ما هستند

بوفی که واقعا کور است!

روایت قلم آوینی

کامران، غزاله، آوینی و چند روایت گم‌شده دیگر

گره عجیب و غریب دو قسمت پایانی با دادگاهی بی‌اساس

بزن و برو‌های تلویزیون مخاطب را به ماهواره سوق می‌دهد

از تقدس‌گرایی پرهیز کردیم

زیر سقف موزه‌های جامعه و جهان مدرن

برخلاف ما جریان «نفوذ» بی‌کار نیست