سیدالشهدای جبهه مقاومت کدام حرم را غبار روبی کرد؟
سردار سلیمانی برای برقراری امنیت در سامرا تلاش زیادی کرد و یکی از آرزو‌های سردار مقاومت، توسعه و بازسازی حرم امامین عسکریین (ع) بود که در یکی از مأموریت‌ها نیز حرم امامین عسکریین (ع) را غبارروبی و عطرافشانی کرد.
به گزارش«سدید»؛ حرم امامین عسکریین (ع) در سامرا چندین بار توسط تکفیری‌ها و داعشی‌ها تخریب و مورد اهانت قرار گرفت تا اینکه ستاد بازسازی عتبات برای بازسازی این مکان مقدس با همکاری متولیان عراقی وارد کار شد تا خانه امام زمان (عج) را بازسازی کنند.

کمتر کسی است که نه تنها در سامرا و عراق بلکه در کشور‌های منطقه نیز وقتی سخنی درباره ایجاد امنیت و برقراری آرامش در سامرا می‌آید، یادی از سردار قاسم سلیمانی نکند.

توسعه حرم امامین عسکریین (ع) آرزوی حاج قاسم بود
حاج قاسم به عنوان بنیانگذار ستاد بازسازی عتبات نه تنها اجازه تعرض داعش به حرم امامین عسکریین (ع) را نداد بلکه سامرا را نیز از چنگ داعش رهایی بخشید و اکنون این شهر به عنوان یکی از شهر‌های زیارتی عراق همواره مورد توجه زائران قرار دارد؛ تا جایی که در ایام شهادت امام هادی (ع) شاهد هستیم که هزاران و یا حتی می‌توان ادعا کرد چند میلیون زائر با وجود بسته بودن مرز‌های این کشور، برای زیارت امامین عسکریین (ع) به سامرا مشرف شدند.ایران آماده توسعه حرم سامرا است/ منتظر تصمیم تولیت حرم هستیم
یکی از آرزو‌های سردار سلیمانی نیز توسعه و بازسازی حرم امامین عسکریین (ع) بود که محمد جلال مآب، رئیس ستاد بازسازی عتبات در این باره می‌گوید: ما برای توسعه حرم امامین عسکریین (ع) طرح‌های متنوعی را به تولیت حرم ارائه دادیم و منتظر تصمیم نهایی آن‌ها هستیم.

به گفته جعفر دهنوی، رئیس ستاد بازسازی عتبات در سامرا، ایران آمادگی کامل برای توسعه حرم امامین عسکریین (ع) را دارد و امیدواریم با موافقت متولیان حرم این اقدام ارزشمند را بتوانیم به ثمر برسانیم. در این طرح قرار است اطراف حرم تا شعاع ۲۰۰ متری توسعه یابد که البته تملک زمین‌های اطراف حرم انجام نشده است که در مرحله نخست باید این اقدام صورت گیرد.

سردار سلیمانی در مراسمی آرزوی خود را توسعه حرم امامین عسکریین (ع) مطرح کرده بود و حتی یکی از محل‌های استقرار این شهید بزرگوار در خانه امام زمان (عج) قرار داشت. به همین دلیل هم به این خاک اهمیت زیادی می‌داد و برای پاکسازی سامرا نیز تلاش بسیاری کرد.

توسل حاج قاسم به امامین عسکریین (ع) در مأموریت‌های سخت
حاج قاسم در یکی از مأموریت‌های خود در سامرا، مضجع نورانی حرم امامین عسکریین (ع) را غبارروبی و عطرافشانی کرد که در این باره شیخ حیدر، مدیر سابق حرم امامین عسکریین (ع) که به سختی به فارسی صحبت می‌کند، می‌گوید: حاج قاسم به حرم امامین عسکریین (ع) علاقه خاصی داشت و هر باری که مأموریت سختی در پیش داشتیم، با حال خاصی در این مکان مقدس به زیارت می‌پرداخت و همه ما وقتی ایشان را در حال دعا در کنار حرم امامین عسکریین (ع) می‌دیدیم، متوجه می‌شدیم که عملیات سختی در پیش است.وی با بیان اینکه حاج قاسم چندین بار در داخل ضریح امامین عسکریین (ع) وارد شد و به غبارروبی و حتی گاهی به دعا می‌پرداخت، می‌افزاید: به دلیل مشکلات امنیتی کمتر تصاویری از حضور ایشان در حرم وجود دارد و ما همواره سعی می‌کردیم برای حفظ سلامت سردار سلیمانی از گرفتن فیلم و عکس به ویژه با تلفن همراه که ممکن بود ردیابی شده باشد، خودداری کنیم و همه این خاطرات در قلب ما نقش بسته است.

غبارروبی حرم امامین عسکریین (ع) توسط حاج قاسم/ برایم دعا کنید که روسفید در محضر پروردگارم حاضر شوم
شیخ حیدر با اشاره به اینکه یک روز حاج قاسم با برخی از نیرو‌های مقاومت و حشدالشعبی وارد حرم شد و پس از نماز، سجده‌ای در کنار در ورودی ضریح امامین عسکریین (ع) زد، می‌گوید: ایشان با پارچه‌ای مشغول غبارروبی و عطرافشانی ضریح شد و آن پارچه متبرک را هر چند لحظه روی صورت خود می‌گذاشت و دعا می‌کرد. حتی در آنجا به بچه‌ها می‌گفت برایم دعا کنید که روسفید در محضر پروردگارم حاضر شوم.
 
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

مناقشه پرهیجان با عنوان مناظره، گرهی از مخاطب نمی‌گشاید

پسرم را طوری تربیت کن که راهم را ادامه دهد

آخرین باری که صدایش را شنیدم

فیلم‌های غیرقابل پخشی که با دوبله مجاز شد!

ژنرال روس گفت اباالفضل‌تان را فراموش نمی‌کنیم

بازیگر نقش شهید ستاری: قهرمان بافت فرسوده را تغییر می‌دهد

دلیل حضور خانواده امام حسین (ع) در حرکت تاریخی آن حضرت

ادامه راه با حضور «منوچهر نوذری»

این الفاطمیون؟

تاریخچه سیاسی حوزه علمیه قم و حیات مبارزاتی امام خمینی(ره)

عطش جشنواره فیلم عمار در بلند کردن پرچم محتوا

بررسی علل افزایش دوبرابری تعرفه دو پلتفرم داخلی فیلیمو و نماوا

سینمای کودک نیازمند برخورد‌های حرفه‏‌ای‌تر است

برای ترسیم شمایل مولا، بر لبه تیغ راه رفتیم

برخورد پهلوی دوم با فساد چگونه بود؟

«دیدمان» با ۷۰ عنوان در نمایشگاه تاریخ معاصر

«دیدمان» با ۷۰ عنوان در نمایشگاه تاریخ معاصر

هدف «فجر» شناسایی نیرو‌های جوان و کاربلد است

«جشن جهانی نوروز» یونسکو و ارتباطش با جشن تصویر سال

رمز هم‌کفو بودن امام علی (ع) با حضرت زهرا (ع) چه بود؟

راه و مقصد شهدا، حق است

اندیشه انگلیسی تجزیه ایران یا قیمومیت بر آن

از ماجرای دستگیری تا رسیدگی به تهیدستان

چرا تاریخ‌نگاری برای بهبودی مهم است؟

پدری کردن را از پدرم آموختم

زیست کرونایی اهالی تئاتر

شعار‌های گل‌درشت «دادستان»

هوای این روز‌های همرزم حاج‌قاسم

نطفه استقلال‌یابی با مجید شاه‌حسینی

بازدیدکنندگان این دوره جشنواره موسیقی کمتر از یک قسمت سریال ضعیف