سیدالشهدای جبهه مقاومت کدام حرم را غبار روبی کرد؟
سردار سلیمانی برای برقراری امنیت در سامرا تلاش زیادی کرد و یکی از آرزو‌های سردار مقاومت، توسعه و بازسازی حرم امامین عسکریین (ع) بود که در یکی از مأموریت‌ها نیز حرم امامین عسکریین (ع) را غبارروبی و عطرافشانی کرد.
به گزارش«سدید»؛ حرم امامین عسکریین (ع) در سامرا چندین بار توسط تکفیری‌ها و داعشی‌ها تخریب و مورد اهانت قرار گرفت تا اینکه ستاد بازسازی عتبات برای بازسازی این مکان مقدس با همکاری متولیان عراقی وارد کار شد تا خانه امام زمان (عج) را بازسازی کنند.

کمتر کسی است که نه تنها در سامرا و عراق بلکه در کشور‌های منطقه نیز وقتی سخنی درباره ایجاد امنیت و برقراری آرامش در سامرا می‌آید، یادی از سردار قاسم سلیمانی نکند.

توسعه حرم امامین عسکریین (ع) آرزوی حاج قاسم بود
حاج قاسم به عنوان بنیانگذار ستاد بازسازی عتبات نه تنها اجازه تعرض داعش به حرم امامین عسکریین (ع) را نداد بلکه سامرا را نیز از چنگ داعش رهایی بخشید و اکنون این شهر به عنوان یکی از شهر‌های زیارتی عراق همواره مورد توجه زائران قرار دارد؛ تا جایی که در ایام شهادت امام هادی (ع) شاهد هستیم که هزاران و یا حتی می‌توان ادعا کرد چند میلیون زائر با وجود بسته بودن مرز‌های این کشور، برای زیارت امامین عسکریین (ع) به سامرا مشرف شدند.ایران آماده توسعه حرم سامرا است/ منتظر تصمیم تولیت حرم هستیم
یکی از آرزو‌های سردار سلیمانی نیز توسعه و بازسازی حرم امامین عسکریین (ع) بود که محمد جلال مآب، رئیس ستاد بازسازی عتبات در این باره می‌گوید: ما برای توسعه حرم امامین عسکریین (ع) طرح‌های متنوعی را به تولیت حرم ارائه دادیم و منتظر تصمیم نهایی آن‌ها هستیم.

به گفته جعفر دهنوی، رئیس ستاد بازسازی عتبات در سامرا، ایران آمادگی کامل برای توسعه حرم امامین عسکریین (ع) را دارد و امیدواریم با موافقت متولیان حرم این اقدام ارزشمند را بتوانیم به ثمر برسانیم. در این طرح قرار است اطراف حرم تا شعاع ۲۰۰ متری توسعه یابد که البته تملک زمین‌های اطراف حرم انجام نشده است که در مرحله نخست باید این اقدام صورت گیرد.

سردار سلیمانی در مراسمی آرزوی خود را توسعه حرم امامین عسکریین (ع) مطرح کرده بود و حتی یکی از محل‌های استقرار این شهید بزرگوار در خانه امام زمان (عج) قرار داشت. به همین دلیل هم به این خاک اهمیت زیادی می‌داد و برای پاکسازی سامرا نیز تلاش بسیاری کرد.

توسل حاج قاسم به امامین عسکریین (ع) در مأموریت‌های سخت
حاج قاسم در یکی از مأموریت‌های خود در سامرا، مضجع نورانی حرم امامین عسکریین (ع) را غبارروبی و عطرافشانی کرد که در این باره شیخ حیدر، مدیر سابق حرم امامین عسکریین (ع) که به سختی به فارسی صحبت می‌کند، می‌گوید: حاج قاسم به حرم امامین عسکریین (ع) علاقه خاصی داشت و هر باری که مأموریت سختی در پیش داشتیم، با حال خاصی در این مکان مقدس به زیارت می‌پرداخت و همه ما وقتی ایشان را در حال دعا در کنار حرم امامین عسکریین (ع) می‌دیدیم، متوجه می‌شدیم که عملیات سختی در پیش است.وی با بیان اینکه حاج قاسم چندین بار در داخل ضریح امامین عسکریین (ع) وارد شد و به غبارروبی و حتی گاهی به دعا می‌پرداخت، می‌افزاید: به دلیل مشکلات امنیتی کمتر تصاویری از حضور ایشان در حرم وجود دارد و ما همواره سعی می‌کردیم برای حفظ سلامت سردار سلیمانی از گرفتن فیلم و عکس به ویژه با تلفن همراه که ممکن بود ردیابی شده باشد، خودداری کنیم و همه این خاطرات در قلب ما نقش بسته است.

غبارروبی حرم امامین عسکریین (ع) توسط حاج قاسم/ برایم دعا کنید که روسفید در محضر پروردگارم حاضر شوم
شیخ حیدر با اشاره به اینکه یک روز حاج قاسم با برخی از نیرو‌های مقاومت و حشدالشعبی وارد حرم شد و پس از نماز، سجده‌ای در کنار در ورودی ضریح امامین عسکریین (ع) زد، می‌گوید: ایشان با پارچه‌ای مشغول غبارروبی و عطرافشانی ضریح شد و آن پارچه متبرک را هر چند لحظه روی صورت خود می‌گذاشت و دعا می‌کرد. حتی در آنجا به بچه‌ها می‌گفت برایم دعا کنید که روسفید در محضر پروردگارم حاضر شوم.
 
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

حضور یک مجری در قامت سردبیری

شب قدر انقلاب کدام عملیات بود؟

خدمات ویژه اپلیکیشن "فیدیبو" در نخستین نمایشگاه مجازی قرآن‌کریم

آل‌احمد: برای من هاگانا با دسته‌های اس‌اس فرقی ندارد

به چشم مخاطب احترام گذاشتیم

دست‌پرورده‌های حاج‌قاسم در خاک سوریه

غزل‌هایی در راستای زایش‌های هارمونی

مجید رحمتی: بهترین صحنه را صحنه زندگی می‌دانم

نبرد‌های امام علی (ع) به تصویر کشیده می‌شود

اهل هیئت پای کار دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا

کارتونیست‌های ایران در دنیا شناخته‌شده‌اند

آمادگی مخاطب برای دریافت مسائل مهم

انعکاس اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی ایران در رادیو انتخابات

تفاوت «ستایش» با «یاور» در چیست؟

ماجرای مهاجرت عمو پورنگ از شهر به جنگل

کاهش درد انسان با روشنفکری یک شوخیست

رمز و راز‌های روایت «مرگ» در تلویزیون

خدای ماه من

موج چهارم حاشیه برای شمس و مولانا

احتکار، واقعیت بحران کاغذ در ۱۴۰۰

مردم دوست دارند مرضیه و جواد را سر سفره عقد ببینند

روبیکا؛ بیگانه با خویش تن!

زندگی و زمانه شاعر بزرگ انقلاب اسلامی، مرحوم دکتر قیصر امین‌پور

دستفروشی کتاب به جای کتابفروشی

از یادگیری تا آموزش زوری!

پابجی بدون خداحافظی رفت!

پایداری و ایستادگی هنر برای «بودن» و «شدن»

مجازی شدن موجب مرگ علوم انسانی است یا احیای آن؟

تلویزیون در دوران کرونا مثل زمان جنگ پر انگیزه باشد

غفلت نابخشودنی از سینمای عامه‌پسند