سرقت فیلم‌ها در اکران آنلاین؛
سیدغلامرضا موسوی تهیه کننده با سابقه سینمای ایران و رئیس هیات مدیره اتحادیه تهیه کنندگان درباره آثارپرمخاطبی که امکان اقبال مخاطب و اکران نوروزی را خواهند داشت در گفتگو  گفت: حدود۱۷۰ فیلم سینمایی داریم که نمایش داده نشده است و بخش اعظمی از این آثار تولید شده سال ۹۸ هستند و تعدادی از آن‌ها تولیدات امسال. پس با این اوصاف دست سینمای ایران برای نمایش پر است حتی اگر ۲۰ درصد از این فیلم‌ها پرمخاطب باشند می‌تواند موفق عمل کند و سینما دست خالی نیست.
به گزارش«سدید»؛ بعد از برگزاری جشنواره فیلم فجر همه ساله حرف و حدیث‌های اکران نوروزی بر سر زبان‌ها بود، اما امسال به دلیل شرایط کرونا صاحبان آثار در بلاتکلیفی قرار دارند و معلوم نیست اقبال از اکران نوروزی از سوی صاحبان آثار چگونه خواهد بود همه نگران جهش‌های کرونایی هستند.

دست سینمای ایران از فیلم‌های پرمخاطب پر است
سیدغلامرضا موسوی تهیه کننده با سابقه سینمای ایران و رئیس هیات مدیره اتحادیه تهیه کنندگان درباره آثارپرمخاطبی که امکان اقبال مخاطب و اکران نوروزی را خواهند داشت در گفتگو  گفت: حدود۱۷۰ فیلم سینمایی داریم که نمایش داده نشده است و بخش اعظمی از این آثار تولید شده سال ۹۸ هستند و تعدادی از آن‌ها تولیدات امسال. پس با این اوصاف دست سینمای ایران برای نمایش پر است حتی اگر ۲۰ درصد از این فیلم‌ها پرمخاطب باشند می‌تواند موفق عمل کند و سینما دست خالی نیست.

وی ادامه داد: بنابراین می‌تواند به اندازه کافی تماشاچی را ترغیب به رفتن به سینماکند. اما شرایط کرونا تا نیمه اول سال ۱۴۰۰ و زمانی که واکسن‌ها تزریق شود به همین منوال خواهد بود تا بتوانیم شرایط عادی داشته باشیم. فارغ از این که فیلم‌های جشنواره سی و نهم فیلم فجر به لحاظ کیفیت تماشاگر خوب یا بد یا متوسط است به دلیل کرونا و فیلم‌ها اکران نشده، دست سینمای ایران برای فیلم‌های پرمخاطب پر است.

اگر کرونا وارد فاز جدید نشود نوروز نسبی خوبی خواهیم داشت
موسوی درباره اقبال مخاطب از اکران نوروزی گفت: همه شرایط سالن‌های سینما به جهش‌های احتمالی کرونا بستگی دارد. درست است که جشنواره با بهترین شکل ممکن به لحاظ بهداشتی وبا ظرفیت ۳۰ درصد بسیار خوب برگزار شد، اما از روز گذشته شاهد افزایش تعداد بیماران در برخی مناطق کشور از جمله خوزستان بودیم. افزایش تعداد بیماران و وضعیت شهر‌ها به لحاظ بیماری تعیین کننده است اگر شرایط نوروز به صورت امروز باشد نوروز امسال فیلم‌ها فروش نسبی خوب خواهند داشت، اما اگر شرایط به سمت قرمز برود سینما تعطیل خواهد شد.

تهیه کننده فیلم «قصیده گاو سفید» در ادامه توضیح داد: برگزاری جشنواره ثابت کرد. نمایش فیلم‌ها در سینما‌ها با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی با مشکلی روبرو نیست جشنواره فیلم فجر با رعایت حداکثری صورت گرفت و همه چیز خوب بود و ایمنی بسیار زیادی وجود داشت اگر این ایمنی همچنان ادامه داشته باشد و کرونا وارد فاز‌های بعدی نشود در ایام نوروز رونق نسبی خواهیم داشت.

ترکیب کمدی و درام جذاب برای اکران نوروز
در پاسخ به این سوال که برای ترغیب مخاطب به دیدن آثار در سالن‌های سینما برای اکران نوروزی چه ترکیبی را پیشنهاد می‌کنید توضیح داد: معمولا یک ترکیب کمدی و درام جذاب ترکیب مناسبی است و آثار متنوع برای اکران نوروز بسیار مناسب است فیلم‌هایی باید در اکران نوروزی جای بگیرند که مخاطب پسند هستند و فیلم‌های خوبی باشند که تماشاچی رغبت کند و به سالن سینما مراجعه کند این بسیار مهم است که کار‌های متنوع کنار هم قرار بگیرد.

شورای صنفی تنها در اکران نوروزی دخالت می‌کند
وی درباره در نظر گرفتن امتیازی برای آثار پرجایزه جشنواره سی و نهم از سوی شورای صنفی گفت: این مهم باز می‌گردد به صاحبان آثار که برای اکران نوروزی درخواست کننده باشند. فیلم‌های عید براساس درخواست تهیه کنندگان و پخش کنندگان تعین می‌شود و تنها فصل اکران است که شورا به دلیل اهمیت این اکران دخالت می‌کند تا بتوانند اکران خوب و چیدمان جذاب و متنوعی در این اکران داشته باشیم، اما شورا در برنامه‌های دوم عید دخالتی ندارد. باید ببینیم امسال علاقمندان به اکران نوروزی چه تعدادی هستند و درخواستشان را برای شورا بفرستند و براساس کار کارشناسی فیلم‌ها انتخاب می‌شوند. درباره بهترین فیلم از نگاه مردمی که فیلم «ابلق» موفق به کسب سیمرغ آن شد باید ببینیم.

صاحبان فیلم آماده اکران هستند با توجه به این مهم که تماشاگران جشنواره سی و نهم فیلم را انتخاب کردند یک امکانات بیشتری برای این فیلم در نظر گرفته خواهد شد.

فیلم‌ها در اکران آنلاین سرقت می‌شوند
موسوی درباره اکران آنلاین و فیلم‌های مناسب برای این دست اکران گفت: برای فیلم‌هایی که هزینه‌های بالا دارد، اکران آنلاین اصلا مناسب نیست و نمی‌تواند انجام شود. متاسفانه در این اکران فیلم‌ها سرقت می‌شود علیرغم تمام تمهیداتی که وزارت ارشاد و مراجع مختلف انجام می‌دهند، اما باز هم فیلم‌ها سرقت می‌شود. اگر این امکان فراهم می‌بود که فیلم‌ها دچار سرقت نشود اکران آنلاین می‌توانست بسیار خوب باشد. اکران آنلاین برای فیلم‌هایی مناسب است که زیاد به بازگشت سرمایه توجه نکنند و بتوانند با حداقل درآمد هزینه‌های خود را پوشش دهند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

فرمانده‌ای که تا زمان شهادت گمنام بود

علت افول شعر دفاع مقدس در سال‌های اخیر چیست؟

فرهنگ اسلامی؛ تنها اهرم برای ایجاد تحرک در جامعه

نمایش‌های روی صحنه در مجموعه

کودک درون و عاطفه در شعر

هیأت اصلی‌ترین قدرت نرم بلامنازع نظام ایران

چه کسانی رضا خان را شاه کردند؟

کتاب رسانه انسان ساز

نامزد‌های بخش نمایشنامه جایزه هنری «سردار دل‌ها»

هنرمندان در همه‌جای دنیا مالیات می‌دهند

کارگردا‌ن‌های مطرح سینما و تلویزیون این روز‌ها فعال‌تر شده اند

تهیه‌کننده «تک‌تیرانداز» از جوایز جشنواره فجر امسال می‌گوید

چرچیل و همدستانش کودتا را در ایران کارسازی کردند

مرزبانی یعنی هر لحظه آماده شهادت بودن

فعلاً کار نمی‌کنم تا دوباره کرونا نگیرم

باز هم نقش مامور امنیتی بازی می‌کنم

ماجرای جابه جایی «تفتی» با «دیرباز»

«لذت سادگی» می‌تواند الهام‌بخش ایده‌های جدید باشد

مردم باید فیلم خوب را در سینما با خیال راحت تماشا کنند

معضل سینمای ایران فیلمنامه‌های بدون قهرمان است

از کتابخانه شتری تا کتابخوانی داخل بشقاب پرنده

آینده نگری یک کار صرفا پژوهشی نیست

معیارهایی برای تشخیص موسیقی حرام از حلال

پرواز ۲ کبوتر باهم در کربلای ۵

چرا رضا خان را از سوی دولت انگلستان برکشیدند

فروکش تب کتاب‌های کمک‌درسی

نقش مهم ایران در پیدایش نهضت جنگل

شهیدی که اعتقاد داشت اسلام بدون مرز است

چالش‌های بازیگری در سریال «روز‌های ابدی»

کریمی: شعار برای ذات سریال «ده نمکی» است