مذاکره برای انتخاب کارگردان؛
«دیوید گردون گرین» خالق فیلم ژانر وحشت «هالووین» دنباله «جن گیر» یکی از ترسناک‌ترین فیلم‌های ژانر وحشت را می‌سازد.
به گزارش «سدید»؛ به نقل از هالیوود ریپورتر، «دیوید گردون گرین» خالق فیلم ژانر وحشت «هالووین» دنباله «جن گیر» یکی از ترسناک‌ترین فیلم‌های ژانر وحشت را می‌سازد.

استودیو‌های تولید فیلم «بلوم هاوس» و «مورگان کریک» پشت تولید این پروژه سینمایی هستند.

«دیوید گوردون گرین» خالق فیلم «هالووین» آماده است که یک فیلم کلاسیک ترسناک دیگر بسازد. گرین در حال مذاکره برای کارگردانی دنباله‌ای از فیلم «جن گیر» برای استودیو فیلمسازی «Blumhouse» و «Morgan Creek Productions» است.

«ویلیام فریدکین» کارگردانی فیلم «جن گیر» (The Exorcist) اول را برعهده داشت که در سال ۱۹۷۳ به موفقیتی جهانی دست یافت و در آن سال ۱۹۳ میلیون دلار درآمد کسب کرد و این فیلم را به پر فروش‌ترین فیلم ترسناک تاریخ تبدیل کرد تا اینکه در سال ۲۰۱۷ فیلم ژانر وحشت «آن» (It) رکورد فروشش را شکست.

این فیلم داستان دختری ۱۲ ساله را که روحش توسط یک موجود مرموز یا یک روح تسخیر شده و مادرش و دو کشیش کاتولیک در تلاش برای نجات او هستند، به تصویر می‌کشید.

این اثر از رمان «ویلیام پیتر بلاتی» در سال ۱۹۷۱ اقتباس شده و فیلمنامه اقتباسی اسکار را برای نویسنده به ارمغان آورد. این فیلم در کل نامزد ده اسکار از جمله «بهترین فیلم» و «بهترین کارگردانی» و همچنین نامزد‌های «بهترین بازیگری» برای «الن بورستین»، «جیسون میلر» و «لیندا بلر» شد.

«جن گیر» به عنوان یک اثر برجسته فرهنگی باقی مانده و دنباله‌های زیادی از آن ساخته شده است. در سال ۱۹۸۳، انتشارات بلاتی لژیون دنباله رمان اول را منتشر کرد.

استودیو بلوم هاوس مشتاق ساخت این فیلم توسط «دیوید گوردون گرین» است چراکه او در سال ۲۰۱۸ با بودجه ۱۰ میلیون دلاری فیلم «هالووین» توانست به فروش ۲۵۵.۸ میلیون دلاری در گیشه برسد. «هالووین» به مذاق این دو خوش آمده و دو دنباله با عناوین «هالووین قاتل» برای سال ۲۰۲۱ و «پایان هالووین» برای سال ۲۰۲۲ در دست تولید است.

«جن‌گیر» (The Exorcist) یک فیلم آمریکایی محصول سال ۱۹۷۳ در ژانر فراطبیعی ترسناک به کارگردانی «ویلیام فریدکین» است که بر اساس رمانی به همین نام از «ویلیام پیتر بلتی» ساخته شده است. «جن‌گیر» یکی از موفق‌ترین فیلم‌های ژانر وحشت به‌شمار می‌رود.

«جن‌گیر» در چهل و ششمین مراسم جایزهٔ اسکار، نامزد ۱۰ اسکار بود که نهایتاً موفق به کسب ۲ جایزه اسکار در رشته‌های «بهترین فیلم‌نامهٔ اقتباسی» و «بهترین صدا» شد.

ماجرا در جرج تاون واقع در حومهٔ واشنگتن دی سی می‌گذرد. «کریس مک‌نیل»، بازیگر زن تلویزیون، نگران سلامت دخترش، «رِیگِن»، است که دچار تشنج شدید شده و در رختخواب به خود می‌پیچد. پزشکان از درمان دخترک ناتوان‌اند، تا آنجا که به «کریس» پیشنهاد می‌کنند از یک جن‌گیر کمک بگیرد. کریس به یک کشیش جوان به نام «پدر کاراس» مراجعه می‌کند و از او درخواست می‌کند تا به «ریگن» کمک کند.

پس از تحقیقاتی که «پدر کاراس» بر روی ریگن انجام می‌دهد و مطمئن می‌شود که شیطان بدن او را تسخیر کرده، به کلیسا مراجعه کرده و درخواست می‌کند تا خودش مراسم جن‌گیری را انجام دهد. اما کلیسا شخصی باتجربه‌تر به نام «پدر مِرین» را پیشنهاد می‌کند. «مِرین» کشیشی پیر است و موجودی را که بدن «ریگن» به تسخیر او درآمده است، می‌شناسد. «پدر مرین» به خانهٔ «کریس مک‌نیل» می‌رود و به همراه «پدر کاراس» جن‌گیری را شروع می‌کنند. در این مراسم سخت و طاقت‌فرسا، «پدر مِرین» جان خود را از دست می‌دهد و «پدر کاراس» در نهایت، به قیمت جان خودش، اهریمن را از بدن «رِیگِن» خارج می‌کند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

«خون غزل» از چه زاویه‌ای به زندگی شهید نواب می‌پردازد؟

جشنواره اسباب بازی؛ رویداد گمشده

تأثیر متقابل سینماونقاشی انکارشدنی نیست

خبری از برگزاری کنسرت‌ها در شهر تهران نیست.

۱۰ فیلم کنجکاو ‌برانگیز

جزییات «نون. خ۳» از زبان سعید آقاخانی

ضدحمله گاو‌های بورس تجسمی به حواشی استاد پرحاشیه

خانواده فراموش شد و همه‌چیز لاکچری شد!

تعبیر پیامبر صلوات الله علیه از یک حکم قرآنی

از شگفتی‌سازان حراج تهران تا رکوردهای تازه

سینمای ایران چرا «افسرده» است؟

به بن‌بست رسیدن راهبرد کشتن و سوزاندن!

مهم‌ترین دلیل کمبود فیلم‌های دفاع مقدس عدم‌حمایت از این فیلم‌هاست

دوست دارم مردم تلویزیون ببینند نه ماهواره!

حامیان مالی نمایندگان ملت آمریکا چه کسانی هستند؟

نقش آیت الله مصباح در تقویت بنیه فکری جوانان انقلابی

شاه، غرب را به خیانت متهم می‌کرد

از حضور ۲۳ فیلم اولی تا داور‌هایی که روزی ۴ فیلم می‌بینند

«باخانمان»، قصه تلخ و شیرین آدم‌های امیدوار

ماجرای یک ممنوع‌الکاری عجیب

اعتمادیان مصداق بارز خیراندیشی بود

چرایی حضور ایران در سوریه!

برای ساخت فیلم ملی و ضدنژادپرستی تنهایم گذاشتند

هیجان جشنواره فجر برای آشتی مردم با سینما

سهم بالای فیلم‌اولی‌ها در ویترین جشنواره سی‌ونهم

جای ادبیات کلاسیک ایران در بازار ارمنستان خالی‌ست

تکیه به دیواره فرهنگِ غلط انیمیشن‌های غربی

چرا سریال‌ها ماندگار نمی‌شوند؟

شهید سلیمانی می‌خواست دیده نشود، اما «نام‌آور» شد

چرا صدام مردم بی‌گناه را بمباران کرد؟