مذاکره برای انتخاب کارگردان؛
«دیوید گردون گرین» خالق فیلم ژانر وحشت «هالووین» دنباله «جن گیر» یکی از ترسناک‌ترین فیلم‌های ژانر وحشت را می‌سازد.
به گزارش «سدید»؛ به نقل از هالیوود ریپورتر، «دیوید گردون گرین» خالق فیلم ژانر وحشت «هالووین» دنباله «جن گیر» یکی از ترسناک‌ترین فیلم‌های ژانر وحشت را می‌سازد.

استودیو‌های تولید فیلم «بلوم هاوس» و «مورگان کریک» پشت تولید این پروژه سینمایی هستند.

«دیوید گوردون گرین» خالق فیلم «هالووین» آماده است که یک فیلم کلاسیک ترسناک دیگر بسازد. گرین در حال مذاکره برای کارگردانی دنباله‌ای از فیلم «جن گیر» برای استودیو فیلمسازی «Blumhouse» و «Morgan Creek Productions» است.

«ویلیام فریدکین» کارگردانی فیلم «جن گیر» (The Exorcist) اول را برعهده داشت که در سال ۱۹۷۳ به موفقیتی جهانی دست یافت و در آن سال ۱۹۳ میلیون دلار درآمد کسب کرد و این فیلم را به پر فروش‌ترین فیلم ترسناک تاریخ تبدیل کرد تا اینکه در سال ۲۰۱۷ فیلم ژانر وحشت «آن» (It) رکورد فروشش را شکست.

این فیلم داستان دختری ۱۲ ساله را که روحش توسط یک موجود مرموز یا یک روح تسخیر شده و مادرش و دو کشیش کاتولیک در تلاش برای نجات او هستند، به تصویر می‌کشید.

این اثر از رمان «ویلیام پیتر بلاتی» در سال ۱۹۷۱ اقتباس شده و فیلمنامه اقتباسی اسکار را برای نویسنده به ارمغان آورد. این فیلم در کل نامزد ده اسکار از جمله «بهترین فیلم» و «بهترین کارگردانی» و همچنین نامزد‌های «بهترین بازیگری» برای «الن بورستین»، «جیسون میلر» و «لیندا بلر» شد.

«جن گیر» به عنوان یک اثر برجسته فرهنگی باقی مانده و دنباله‌های زیادی از آن ساخته شده است. در سال ۱۹۸۳، انتشارات بلاتی لژیون دنباله رمان اول را منتشر کرد.

استودیو بلوم هاوس مشتاق ساخت این فیلم توسط «دیوید گوردون گرین» است چراکه او در سال ۲۰۱۸ با بودجه ۱۰ میلیون دلاری فیلم «هالووین» توانست به فروش ۲۵۵.۸ میلیون دلاری در گیشه برسد. «هالووین» به مذاق این دو خوش آمده و دو دنباله با عناوین «هالووین قاتل» برای سال ۲۰۲۱ و «پایان هالووین» برای سال ۲۰۲۲ در دست تولید است.

«جن‌گیر» (The Exorcist) یک فیلم آمریکایی محصول سال ۱۹۷۳ در ژانر فراطبیعی ترسناک به کارگردانی «ویلیام فریدکین» است که بر اساس رمانی به همین نام از «ویلیام پیتر بلتی» ساخته شده است. «جن‌گیر» یکی از موفق‌ترین فیلم‌های ژانر وحشت به‌شمار می‌رود.

«جن‌گیر» در چهل و ششمین مراسم جایزهٔ اسکار، نامزد ۱۰ اسکار بود که نهایتاً موفق به کسب ۲ جایزه اسکار در رشته‌های «بهترین فیلم‌نامهٔ اقتباسی» و «بهترین صدا» شد.

ماجرا در جرج تاون واقع در حومهٔ واشنگتن دی سی می‌گذرد. «کریس مک‌نیل»، بازیگر زن تلویزیون، نگران سلامت دخترش، «رِیگِن»، است که دچار تشنج شدید شده و در رختخواب به خود می‌پیچد. پزشکان از درمان دخترک ناتوان‌اند، تا آنجا که به «کریس» پیشنهاد می‌کنند از یک جن‌گیر کمک بگیرد. کریس به یک کشیش جوان به نام «پدر کاراس» مراجعه می‌کند و از او درخواست می‌کند تا به «ریگن» کمک کند.

پس از تحقیقاتی که «پدر کاراس» بر روی ریگن انجام می‌دهد و مطمئن می‌شود که شیطان بدن او را تسخیر کرده، به کلیسا مراجعه کرده و درخواست می‌کند تا خودش مراسم جن‌گیری را انجام دهد. اما کلیسا شخصی باتجربه‌تر به نام «پدر مِرین» را پیشنهاد می‌کند. «مِرین» کشیشی پیر است و موجودی را که بدن «ریگن» به تسخیر او درآمده است، می‌شناسد. «پدر مرین» به خانهٔ «کریس مک‌نیل» می‌رود و به همراه «پدر کاراس» جن‌گیری را شروع می‌کنند. در این مراسم سخت و طاقت‌فرسا، «پدر مِرین» جان خود را از دست می‌دهد و «پدر کاراس» در نهایت، به قیمت جان خودش، اهریمن را از بدن «رِیگِن» خارج می‌کند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

تلویزیون در دوران کرونا مثل زمان جنگ پر انگیزه باشد

غفلت نابخشودنی از سینمای عامه‌پسند

عضویت در سپاه یعنی جانم فدای امام و انقلاب

روایت سالیان سخت زندگی پیامبر (ص)

تخلف می‌کنند، اما راهی جز اطلاع‌رسانی نداریم

مال‌هایی که سینما‌های تک‌سالنه را قورت می‌دهند

راوی زوایای پنهان سهراب

رابطه اشعار سعدی با موسیقی

کلاب‌هاوس و پر سروصداهای آن

چرا فیلم «زن جوان نویددهنده» آنقدر‌ها موفق نبود؟

گاندو روی دور تکرار!

در جست‌وجوی کلاب‌هاوس

خوش‌درخشیده‌هایی که دولت مستعجل بودند

سپید‌هایی بین سطح و لطافت

بررسی سریال‌های رمضان‌ ۱۴۰۰

عدم ارتباط منسجم میان نمایش خانگی، تلویزیون و سینما

از روز اول شرطم عدم استفاده از چهره‌ها بود

مسئولانی که «می‌دانند» اما «نمی‌خواهند»

مهمانان ناخوانده نقده عاملان جنگ خونین ۳ روزه!

حمله به «اچ ۳» در ابتدای جنگ نیروی هوایی عراق را زمینگیر کرد

نگاهی به سریال‌های ماه رمضانی و جای خالی کمدی!

چرا کیفیت سریال‌های شبکه نمایش‌خانگی رو به افول است؟

پخش تلویزیونی و اکران آنلاین راه نجات سینمای یخ‌زده

تعویق معنا در غزل صائب

اعتراف آمریکا در حمایت از عراق

شعر هیأت باید عامیانه باشد، ولی در ورطه عوام‌زدگی نیافتد

آنتن ما نیاز به قهرمانان واقعی دارد، اما نه شتاب‌زده!

کتاب‌ها چگونه تبلیغ می‌شوند؟

مستندسازی توان مقابله با «مافیا» را دارد؟

کاریزمای آوینی دست مخالفینش را برای پول‌سازی بسته بود