برخی از بازیگران تلویزیون این روز‌ها با تاسی از بالا رفتن غیر متعارف دستمزد بازیگران سریال‌های شبکه نمایش خانگی به یک‌باره رقم دستمزد توافقی خود را بالا بردند که اگر درایت مدیران «سیمافیلم» نبود، شاید سریال‌سازی برای تلویزیون هم به سرنوشت تولید در شبکه‌های نمایش خانگی تبدیل می‌شد.
به گزارش «سدید»؛ نگاهی به گلایه‌های سازندگان آثار سینمایی نسبت به بالا رفتن دستمزدها، حضور افراد ناکارآمد در تولید و پول‌های بی‌حساب و کتاب برخی از سرمایه‌گذاران که امروز شاهد پرونده قطور سه تن از آن‌ها در دادگاه‌های قضایی هستیم؛ همه و همه نشان از بی‌حساب و کتاب بودن نظام پرداخت دستمزد بازیگران در حوزه شبکه نمایشی و سینما دارد که آفت‌های زیادی با خود به همراه دارد.

برخی از بازیگران سیما هم با تاسی از شبکه نمایش خانگی و برخی آثار سینمایی به یک‌باره رقم دستمزد توافقی خود را بالا بردند که اگر درایت مدیران «سیمافیلم» نبود، شاید سریال‌سازی برای تلویزیون هم به سرنوشت تولید در شبکه‌های نمایش خانگی تبدیل می‌شد.

این روز‌ها خبر خواسته‌ی غیرمتعارف چند بازیگر برای حضور در سریال‌های تلویزیون در رسانه‌ها منتشر شده و سر و صدای زیادی به پا کرده است. یکی از این خواسته‌ها که مربوط به سریال «بچه مهندس» بود، با تصمیم قاطع مسئولان «سیمافیلم» سمت و سوی دیگری به خود گرفت و با کنار گذاشتن بازیگر نقش اصلی و نه گفتن به بازیگرسالاری عملا به بازیگران دیگر هشدار داد که تلویزیون جای این غوغاسالاری‌ها نیست.

البته خبر‌های نه چندان جالب دیگری هم از سریال «پایتخت» و درخواست دستمزد‌های میلیاردی برخی بازیگران به گوش می‌رسد. فارغ از اینکه چقدر صحت و سقم رقم‌های اعلام شده (دستمزد ۵ میلیاردی بازیگر و هزینه تولید ۳۰ میلیاردی سریال) درست است، اما تجربه ساخت فصل گذشته این سریال نشان داد که باید نظارت‌ها را بیشتر کرد؛ چرا که فصل گذشته سریال «پایتخت» با حاشیه‌ها و انتقادات بسیار زیادی روبرو بود و روال طبیعی تولید در گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما و با نظارت مرکز سیمافیلم را طی نکرد و در اقدامی غیرطبیعی و عجیب و با توجیه درآمدزایی در واحد بازرگانی صدا و سیما تولید شد.

اما بعد از خواندن این اخبار و واکنش به آن بهتر است سوال‌هایی را با خود مرور کنیم و برای آن پاسخی بیابیم. در شبکه نمایش خانگی چند سریال تولید شده که به دلیل مشکلات مالی ناتمام مانده است؟ چند سریال وجود دارد که قرار بود در فصل‌های مختلف تولید شود، اما به یک‌باره تولید آن رها شده است؟ سرنوشت پول‌های بی‌حساب و کتابی که در یک سریال پر‌مخاطب شبکه نمایش خانگی با بازیگران چهره و نامدار پرداخت شد و سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده آن امروز پشت میله‌های زندان هستند چه شد؟ سریالی که در حال حاضر انگشت اتهام آن به سوی بازیگرانی است که پول‌های غیرمتعارف دریافت کردند و حقوق مادی و معنوی فرهنگیان کشور را پایمال کردند!

رفتار امروز برخی بازیگران و درخواست دستمزد‌های غیر متعارف از رسانه ملی که پول بیت‌المال را در اختیار دارد چه معنایی دارد؟ اگر مراکزی مانند سیمافیلم که مسئولیت نظارت بر تولیدات را دارند، جلوی این خواسته‌های ناحق را نگیرد چه بلایی بر سر صنعت سریال‌سازی در تلویزیون خواهد آمد؟ بلایی مشابه شبکه نمایش خانگی...

جالب است بازیگرانی که امروز خواسته‌های میلیاردی از بودجه بیت‌المال دارند در اظهار نظرهایشان در شبکه‌های اجتماعی نگران وضعیت قشر کم درآمد بوده و نگران ناهنجاری‌های اجتماعی هستند. آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی همیشه غم نان مردم را می‌خورند، اما وقتی پای پول‌های کلان به میان می‌آید مسیر دیگری را طی می‌کنند و حال مردمی که در روزگار کرونا و سختی‌های معیشتی دلخوش به سریال‌های تلویزیون هستند را نمی‌فهمند.
ار همه جالب‌تر اینکه برخی از این بازیگران برای داشتن ژست روشنفکری تلویزیون را هم تحریم می‌کنند، اما به محض اینکه پای پول‌های کلان وسط می‌آید از فاز روشنفکری به فاز مردمی تغییر فاز می‌دهند؛ تغییر فازی که هیچ بویی از عشق و علاقه به مردم ندارد.

انتهای پیام/
منبع: راه دانا
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

نقش آمریکاو انگلیس در جنگ تحمیلی

شعر انقلاب با پذیرش قطعنامه از تب و تاب افتاد

افغانستان فقط طالبان نیست

«خون غزل» از چه زاویه‌ای به زندگی شهید نواب می‌پردازد؟

جشنواره اسباب بازی؛ رویداد گمشده

تأثیر متقابل سینماونقاشی انکارشدنی نیست

خبری از برگزاری کنسرت‌ها در شهر تهران نیست

۱۰ فیلم کنجکاو ‌برانگیز

جزییات «نون. خ۳» از زبان سعید آقاخانی

ضدحمله گاو‌های بورس تجسمی به حواشی استاد پرحاشیه

خانواده فراموش شد و همه‌چیز لاکچری شد!

تعبیر پیامبر صلوات الله علیه از یک حکم قرآنی

از شگفتی‌سازان حراج تهران تا رکوردهای تازه

سینمای ایران چرا «افسرده» است؟

به بن‌بست رسیدن راهبرد کشتن و سوزاندن!

مهم‌ترین دلیل کمبود فیلم‌های دفاع مقدس عدم‌حمایت از این فیلم‌هاست

دوست دارم مردم تلویزیون ببینند نه ماهواره!

حامیان مالی نمایندگان ملت آمریکا چه کسانی هستند؟

نقش آیت الله مصباح در تقویت بنیه فکری جوانان انقلابی

شاه، غرب را به خیانت متهم می‌کرد

از حضور ۲۳ فیلم اولی تا داور‌هایی که روزی ۴ فیلم می‌بینند

«باخانمان»، قصه تلخ و شیرین آدم‌های امیدوار

ماجرای یک ممنوع‌الکاری عجیب

اعتمادیان مصداق بارز خیراندیشی بود

چرایی حضور ایران در سوریه!

برای ساخت فیلم ملی و ضدنژادپرستی تنهایم گذاشتند

هیجان جشنواره فجر برای آشتی مردم با سینما

سهم بالای فیلم‌اولی‌ها در ویترین جشنواره سی‌ونهم

جای ادبیات کلاسیک ایران در بازار ارمنستان خالی‌ست

تکیه به دیواره فرهنگِ غلط انیمیشن‌های غربی