محمدحسین فرح‌بخش تهیه کننده سینما گفت: مطمئنا در حال حاضر به صورت حضوری نمی‌توانیم جشنواره فجر را برگزار کنیم، به صورت آنلاین هم نباید این اتفاق بیافتد، چون هیچ تضمینی وجود ندارد که فیلم‌ها قاچاق نشوند؛ ارشاد امسال بودجه جشنواره را خرج تقویت سالن‌های سینما کند.
به گزارش «سدید»؛ «محمدحسین فرح‌بخش» تهیه کننده سینما در مورد ضرورت یا عدم ضرورت برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: من مخالف برگزاری جشنواره فیلم فجر امسال هستم، جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان هم که در حال حاضر به صورت آنلاین برگزار می‌شود؛ در واقع پول بیت المال است که در حال حیف و میل شدن است.

برگزاری جشنواره کودک عین خیانت است
وی افزود: برگزاری جشنواره اصفهان دقیقا سمبل شارلاتانیسم است، چون در فارابی یک سری نقشه چیده اند و با رفقای خودشان زد و بند می‌کنند و پول بیت المال را می‌خورند و به ریش سینما هم می‌خندند و آقای تابش اصلا شغلش این نیست؛ اما مسئولان در رودربایستی اینکه خواهرزاده سیدمحمد خاتمی است این پست را به او داده اند؛ برگزاری این جشنواره به نظر من عین خیانت است.

بودجه جشنواره فجر را صرف تقویت سالن‌های سینما کنیم
این تهیه کننده سینما در خصوص نحوه برگزاری جشنواره فیلم فجر با توجه به شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: به نظر من جشنوراه فجر هم نباید برگزار شود، مطمئنا که به صورت حضوری و فیزیکی نمی‌توانیم جشنواره را برگزار کنیم، به صورت آنلاین هم نباید این اتفاق بیافتد، چون هیچ تضمینی وجود ندارد که فیلم‌ها قاچاق نشوند و به سرقت نروند؛ به نظر من باید وزارت ارشاد بودجه جشنواره امسال را صرف تقویت فیلم‌ها و سالن‌های سینما کند و همینطور برای بیمه تکمیلی هنرمندان هزینه کنند، چون جشنواره هیچ اثری ندارد و اگر هم برگزار شود مردم در آن شرکت نمی‌کند.

تولیدات سینما در سال ۹۸ آن قدر هست که کل ۱۴۰۰ را پاسخگو باشد
وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه تولیدات سینمای امسال به دلیل کرونا کاهش پیدا کرده آیا برای سال آینده سینما، تولیدات کافی وجود دارد گفت:حتی اگر امسال یک فیلم هم ساخته نشود تولیدات سال ۹۸ آن قدر هست که می‌تواند کل سال ۱۴۰۰ را پاسخگو باشد، فیلم‌های زیادی از سال ۹۸ وجود دارد که هنوز اکران نشده اند.

این کارگردان سینما در خصوص نحوه انتخاب نماینده ایران در جشنواره اسکار اذعان داشت: از گذشته تا به حال، یک عده از خانه سینما، کانون کارگردانان و صنوف مختلف در فارابی دور هم جمع می‌شوند و یک فیلم را که بالاترین رای را بیاورد برای معرفی به جشنواره اسکار معرفی می‌کنند که البته در آن اعمال نظر هم زیاد انجام می‌شود در صورتی که دولت نباید هیچ دخالتی در آن داشته باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: راه درستی که برای انتخاب فیلم نامزد اسکار وجود دارد این است که سازوکاری وجود داشته باشد که خانه سینما، کانون کارگردانان و اتحادیه تهیه کنندگان دور هم جمع شوند و یک راهکار مناسب برای انتخاب فیلم ایرانی جهت معرفی به اسکار پیدا کنند.

با این اوضاع دلیلی ندارد فیلم بسازم
محمدحسین فرح‌بخش در مورد فعالیت‌های اخیر خود به دانا گفت: فعلا فیلمی در دست ساخت ندارم، یک دلیل آن شیوع کرونا است و دلیل دیگر آن سینما است که هنوز معلوم نیست در چه شرایطی به سر می‌برد و دیگری تلویزیون است که با سینما مشکل دارد و ضد سینما عمل می‌کند و با عدم حمایت و تبلیغ نکردن فیلم ها، کاری می‌کند که مردم به سینما نروند، این‌ها همه شرایطی است که باعث شده فعلا سراغ فیلمسازی نروم.

انتهای پیام/
منبع: راه دانا
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

تلویزیون در دوران کرونا مثل زمان جنگ پر انگیزه باشد

غفلت نابخشودنی از سینمای عامه‌پسند

عضویت در سپاه یعنی جانم فدای امام و انقلاب

روایت سالیان سخت زندگی پیامبر (ص)

تخلف می‌کنند، اما راهی جز اطلاع‌رسانی نداریم

مال‌هایی که سینما‌های تک‌سالنه را قورت می‌دهند

راوی زوایای پنهان سهراب

رابطه اشعار سعدی با موسیقی

کلاب‌هاوس و پر سروصداهای آن

چرا فیلم «زن جوان نویددهنده» آنقدر‌ها موفق نبود؟

گاندو روی دور تکرار!

در جست‌وجوی کلاب‌هاوس

خوش‌درخشیده‌هایی که دولت مستعجل بودند

سپید‌هایی بین سطح و لطافت

بررسی سریال‌های رمضان‌ ۱۴۰۰

عدم ارتباط منسجم میان نمایش خانگی، تلویزیون و سینما

از روز اول شرطم عدم استفاده از چهره‌ها بود

مسئولانی که «می‌دانند» اما «نمی‌خواهند»

مهمانان ناخوانده نقده عاملان جنگ خونین ۳ روزه!

حمله به «اچ ۳» در ابتدای جنگ نیروی هوایی عراق را زمینگیر کرد

نگاهی به سریال‌های ماه رمضانی و جای خالی کمدی!

چرا کیفیت سریال‌های شبکه نمایش‌خانگی رو به افول است؟

پخش تلویزیونی و اکران آنلاین راه نجات سینمای یخ‌زده

تعویق معنا در غزل صائب

اعتراف آمریکا در حمایت از عراق

شعر هیأت باید عامیانه باشد، ولی در ورطه عوام‌زدگی نیافتد

آنتن ما نیاز به قهرمانان واقعی دارد، اما نه شتاب‌زده!

کتاب‌ها چگونه تبلیغ می‌شوند؟

مستندسازی توان مقابله با «مافیا» را دارد؟

کاریزمای آوینی دست مخالفینش را برای پول‌سازی بسته بود