شنبه های انقلاب (4)/ تجار در کمیته «شعر و ادبیات»:
تجار گفت: انقلاب اسلامی نگاهی ویژه به حوزه شعر و ادبیات داشت و 4000 زن شاعر و داستان نویس، سند افتخار ادبی جمهوری اسلامی ایران است.

خانم راضیه تُجّار نویسنده و چهره ادبی برجسته کشورمان صبح امروز در چهارمین شنبه انقلاب با موضوع شعر و ادبیات که به همت جنبش مردمی پاسداشت چهل سال انقلاب اسلامی در خانه پدر شعر انقلاب مرحوم حمید سبزواری برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این استاد شعر و ادب گفت: مفتخریم که در این دقایق در کنار اساتید انقلابی و شاعرین بزرگوار و در منزل ایشان یاد و نام آن استاد فقید سبزواری را گرامی می داریم.

وی افزود: بر کسی پوشیده نیست که نظیر استاد سبزواری کم پیدا می شود. اکنون که دل و ظاهر استاد سبزواری در بین ما نیست اما یاد و خاطر ایشان و اشعار وی در جان مخاطبین قرار دارد که هر شعر او گویی هزاران بار حیات شاعر را تداعی می کند.

تجار عنوان کرد: خانواده استاد سبزواری از اینکه نام ایشان به فراموشی سپرده شود نگران نباشند. ایشان ظاهرا در دیده ها پنهان شده اما همواره آثارشان جاری و ساری است.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: انجمن قلم وظیفه خود می داند که گزیده اشعار استاد سبزواری را چاپ کند. بر همین اساس این انجمن برای تجدید چاپ گزیده اشعار این استاد فقید، آمادگی دارد.

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha: