رفتار رزمندگان اسلام در دفاع مقدس که در بحران‌ها بدون تک‌روی و خودخواهی گوش به فرمان ولایت بودند نشان می‌دهد که اگر آن‌ها به ویروس «کرونا» گرفتار می‌شدند، عمل به توصیه‌های مسئولان مربوطه را طبق اصل ولایت‌پذیری، سرمشق رفتار و واکنش‌های خود قرار می‌دادند.
به گزارش سدید؛ حامد افروغ؛ «دنیا پیچیده شده در آزمون هاست» این گزاره یکی از معروف‌ترین احادیث امیرالمومنین (ع) است؛ حدیثی که به وضوح ثابت می‌کند دنیا محل آرامش و آسایش نیست و آسایش و آرامش موجود در آن، سایه‌ای از آن چیزی است که خدای متعال در سرای باقی برای مخلوقاتش تدارک دیده است. مع‌الوصف هر بار که این آرامش برهم می‌خورد و آزمونی از پشت آزمون دیگر نقیبی بر دل نازک و طبع رنجور بشر می‌زند، درسی و محکی در آن نهفته است و امروز در آزمون «کرونا» پشت میز سرنوشت نشسته‌ایم.

تماشای کارزار امروز کشور در عرصه مبارزه با «کرونا» ناخودآگاه جلوه‌ای دیگر از عظمت و بلندی طبع و نظر رزمندگان اسلام در جبهه‌های آن روز دفاع از میهن را آشکار کرد؛ آن هم اعتماد بی‌شائبه رزمندگان به، ولی شان بود که از آن قله، چون چشمه‌ای به پای سایر مسئولان و فرماندهان نیز سرازیر می‌شد و پشتوانه‌ای بود برای آنانی که در مصادر خدمت‌اند.

اگرچه در آن دوران مانند امروز کشور و اذهان و افکار ملت آماج تیر‌های زهرآگین رسانه‌های مزدور بیگانه و دشمن خونی ملت نبود، اما به قاعده و متناسب همان زمان هم رسانه‌های دشمن غافل از تاثیرگذاری بر مردم در جهت تضعیف روحیه آنان نبوده و همچنان سعی داشتند با اسب تروآی رسانه، در دل‌ها نفوذ کرده و، چون موریانه ستون‌های اعتماد و اتحاد را در دل‌های مردم سست کنند.

بر کسی پوشیده نیست که بعد از پذیرش آتش‌بس و قبول قطعنامه ۵۹۸ از سوی ایران، رزمندگان اسلام در جبهه با شوک بزرگی موتجه شدند و از سوی بیگانگان انتظار می‌رفت این پذیرش از سوی رزمندگان رد شود، اما علیرغم همه جوسازی‌ها و فشار‌های روحی و روانی که وجود داشت و بعضا به آن‌ها هم دامن زده می‌شد، رزمندگان خود را مطیع ولایت نشان دادند و نگذاشتند تا میان آن‌ها و ولایت بواسطه تحریک‌سازی‌های غیر، فاصله ایجاد شود. در میدان مبارزه با کرونا نیز هر روز ایرانی اسلامی آماج حملات ناجوانمردانه دشمنان این مرز و بوم است به طوریکه از سوی رسانه‌های بیگانه ایران عامل انتشار ویروس در سطح جهان معرفی می‌شود و از سوی دیگر در بعد داخلی نیز با تشکیک در آموزه‌ها و آمار‌های مسئولین بهداشت و درمان کشور، سعی در تشویق مردم به نافرمانی از دستورات پزشکی دارند با این حربه که مسئولان با مردم شفاف نیستند و آمار واقعی مبتلایان و فوتی‌ها را پنهان می‌کنند در صورتی‌که دوسوم وضعیت بغرنج امروز، ناشی از جوسازی و القاء ترس، ناامیدی و بی‌اعتمادی است که صورت می‌گیرد.

از این‌رو شایسته است، ملت ایران که قاطبه آن‌ها دل در گرو کشور، اسلام و معنویات دارند، با اعتماد به مسئولان پزشکی خود که به اعتراف مسئول سازمان بهداشت جهانی هم از امکانات فوق‌العاده‌ای برخوردارند و هم صاحب دانش و مدیریتی درخور تحسین هستند، راه دفع این ویروس منحوس را هموار کنند.

ما برای گذر از بحران‌های بوجود آمده در کشور نیاز به نسخه‌ای از بیرون نداریم، با نیم نگاهی به گنچینه دفاع مقدس و تدقیق بر رفتار رزمندگان در آن دوران، راهکار بسیاری از مشکلات امروز خود را درخواهیم یافت.  
 
 
منبع: دفاع پرس
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha: