با محوریت «اثرات پول‌های هنگفت و کثیف در انتخابات»؛
«اثرات پول‌های هنگفت و کثیف در انتخابات»، «دلایل و عوامل ضعف مجلس دهم»، «عملکرد دولت در دیپلماسی اقتصادی» و «اصلاح ساختار بودجه» موضوع مهم‌ترین پرونده‌های شمارۀ جدید ماهنامۀ «نماینده» هستند.

به گزارش «سدید»؛ ماهنامه «نماینده» در این شمارۀ خود، با توجه به نزدیک شدن به انتخابات مجلس یازدهم به مسئله مهمی که جامعه در این عرصه با آن روبه‌رو است، یعنی «هزینه‌های انتخاباتی» و «وارد شدن پول‌هایی با منابع نامشخص» به عرصۀ انتخابات و تبلیغات پرداخته است.
در این پرونده که با عنوان «پول‌پاشی، فساد انتخاباتی» منتشر شده است، با چهره‌هایی همچون «محمد دهقان، عضو حقوقدان شورای نگهبان» و «پرویز سروری»، «سیامک ره‌پیک»، «محمداسماعیل کوثری»، «احمد توکلی»، «مهدی چمران»، «مجتبی رحماندوست»، «الهیار ملکشاهی»، «محسن کوهکن»، «محمدرضا صباغیان»، «ابوالفضل حسن‌بیگی»، «کمال‌الدین شهریاری»، «احمد سالک»، «ابوالفضل ابوترابی»، «ولی‌الله داداشی»، «کاظم دلخوش»، «محمداسماعیل سعیدی»، «جمشید جعفرپور»، «یحیی کمالی‌پور»، «زهرا سعیدی»، «سیدمحمدجواد حسینی‌کیا»، «محمدجواد جمالی‌نوبندگانی»، «علیرضا سلیمی»، «محمدباقر عبادی»، «عبدالله حاتمیان»، «حبیب‌الله ده‌مرده»، «سیدقاسم جاسمی»، «بیژن نوباوه»، «حسینعلی حاجی‌دلیگانی» و «اصغر سلیمی» گفت‌وگو شده است.

* سرمقاله این شماره به قلم امیرابراهیم رسولی مدیرمسئول سایت و ماهنامه «نماینده» نوشته‌شده که به اثرات شهادت «سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» بر عرصۀ حکمرانی در کشور و تشکیل مجلس آینده اختصاص‌یافته است.

* عنوان پروندۀ دیگر این مجله «علت ضعف مجلس چه کسانی هستند؟» است که «نماینده» گفت‌وگویی با افرادی چون «سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی»، «یحیی کمالی‌پور» و «محمد حسن‌نژاد» انجام داده است. «نماینده» در این پرونده به علل ناکارآمدی مجلس دهم از زبان خود نمایندگان مجلس دهم پرداخته است.

* ماهنامه «نماینده» موضوع اصلاح ساختار بودجه را در پروندۀ دیگری بررسی کرده است و به همین منظور با «معصومه آقاپورعلیشاهی»، «سیدمحمد حسینی»، «حسینعلی حاجی‌دلیگانی»، «زهرا سعیدی»، «منصور مرادی»، «سیدحسن حسینی‌شاهرودی»، «محمد خدابخشی»، «محمدمهدی مفتح» و «حسین راغفر» گفت‌وگو شده است.

* «ظرفیت‌های مهجور» نام پروندۀ دیگر ماهنامه «نماینده» است که غفلت از ظرفیت‌های اقتصادی کشورهای همسایه ایران را مورد نقد قرار داده است. در این پرونده گفت‌وگوهایی با «حمیدرضا فولادگر»، «احمد مرادی» و «داریوش اسماعیلی» منتشر شده است.

* «نماینده» در هر شماره یکی از دوره‌های مختلف مجلس پس از انقلاب را به‌اختصار بررسی می‌کند. پس از بررسی مجالس اول تا هفتم در شماره‌های پیشین، در این شماره کارنامۀ عملکرد مجلس هشتم موردبررسی قرار گرفته است.

* «حوالی اخبار» عنوان پروندۀ ثابت «نماینده» است که علاوه بر مرور اتفاقات مهم چند هفتۀ اخیر مجلس، در آن به بررسی و تشریح برخی موضوعات متنوع در دستور کار کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های مجلس شورای اسلامی پرداخته است. «یارانه معیشتی»، «طرح اصلاح نظام بانکی»، «ساماندهی تعطیلات رسمی کشور» و «اصلاح قانون نظام مهندسی» جزء موضوعاتی هستند که در این پرونده مورد بررسی قرار گرفته است.

* همانند سایر شماره‌های «نماینده» پرونده‌ای نیز به بررسی مشکلات حوزه‌های انتخابیه اختصاص‌یافته و با عنوان «منهای پایتخت» منتشر شده است. «مرحوم محمدنعیم امینی‌فرد»، «علی ساری»، «ابوالفضل سروش»، «محمداسماعیل سعیدی»، «سیدمحمدباقر عبادی» و «یحیی کمالی‌پور» در این پرونده مشکلاتی از حوزۀ انتخابیه خود را با «نماینده» مطرح کرده‌اند.

* بخش «قاب متفاوت» در ماهنامه «نماینده» نگاهی به سبک زندگی افرادی دارد که مسئولیت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی یا هنری دارند. در این شماره نیز سبک زندگی «عبدالرضا مصری» نایب‌رئیس دوم مجلس از زبان او مورد بررسی قرار گرفته است.

دهمین شماره ماهنامه «نماینده» منتشر شد

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه ماهنامه با شماره تلفن ۶۶۷۶۳۵۵۲ تماس بگیرند.

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

نیازمند نظام تولید محتوا در پیام رسان‌ها هستیم

درگیر شدن با مسائل مردمی از دریچه سیستم تأمین مالی جمعی

پیش به سوی فرهنگ مردم بنیاد

دیپلماسی رسانه‌ای، واجب فراموش‌شده زمان

قصه سریال برگرفته از آیات قرآن است

موسوی: جهادگری روی اخلاق و رفتار جهادگران تأثیر می‌گذارد

ساختار سازمان سینمایی را کوچک می‌کنم

نگاه چاپخانه‌دار نصف شدن چاپ کتاب‌های کمک‌درسی

وضعیت تئاتر با بازگشایی مجدد سالن‌ها

مأموریت قرارگاه نصر برای باز پس‌گیری شلمچه

سینما در حال نازل شدن است

می‌خواستم بگویم که نسل جدید هم مثل قدیمی‌ها معنای رفاقت را می‌فهمد

فرار از کرونا با سینمای روباز

دیده‌بان‌ها و نهادهای مردمی، بازیگر مغفول حوزه فرهنگ

خاطرات همجواری با حاج قاسم

اداره دولت کار یک «مدیر سیستم‌ساز» است

مردم از من می‌خواهند از پدر و مادر فوت شده‌شان برایشان خبر بیاورم

فرماندهی یک ضد انقلاب در جبهه

مقطعی از تاریخ را نوشتم که به چشم دیده بودم

«قاسم آهنین‌جان» شاعری که در سیل خوزستان لباس امداد پوشید

فرصت‌هایی که در رمضان تباه شد

فجایعی که تحت عنوان احضار روح رخ می‌دهد

قومیت های مختلف چگونه به استقبال رمضان می روند؟

جنگ، بدترین اتفاق دنیاست

سازمانی شدن فرهنگ تا چه میزان تأمین کننده اهداف مردم است؟

برخی از کشور‌های منطقه از پشت به فلسطین خنجر زدند

نسل جدید مبارزان فلسطینی متأثر از انقلاب اسلامی هستند

جوان نخبه‌ای که روز قدس در دفاع از حرم عمه سادات شهید شد

فیلم ببینید، اما تقلید نکنید!

«زندگی پس از زندگی» ثمره چندین سال پژوهش علمی است