سردار سلیمانی در جلسه ستاد مردمی استقبال از زائران غیرایرانی اربعین حسینی:
دبیر ستاد اربعین حسینی سپاه و بسیج گفت: ستاد مردمی استقبال از زائران غیرایرانی در مبادی ورودی از کشور‌های همسایه شامل پاکستان، افغانستان و جمهوری آذربایجان تشکل شده است که کار استقبال و تکریم زائران غیرایرانی را به عهده دارند
به گزارش فرهنگ سدید؛ سردار یعقوب سلیمانی دبیر ستاد اربعین حسینی سپاه و بسیج در جلسه ستاد استقبال از زائران غیرایرانی اربعین حسینی که با حضور اعضای کمیته‌های این ستاد در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، اظهار داشت: چند سالی می‌شود که ستاد اربعین سپاه و بسیج در جهت خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی و سهولت در رفت و آمد عاشقان سالار شهیدان (ع) فعالیت می‌کند و با نگاه پشتیبانی از فعالیت‌های مردمی، اقدامات لازم برای ارائه خدمات به زائران حسینی در مسیر راهپیمایی اربعین سالار شهیدان علیه السلام را انجام داده است.
وی ادامه داد: ستاد مردمی استقبال از زائران غیرایرانی در مبادی ورودی از کشور‌های همسایه و مجاور ایران اسلامی تشکل شده است که کار استقبال و تکریم زائران غیرایرانی را به عهده دارند و از ۶ گذرگاه زمینی در استان‌های مختلف گیلان، اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان شاهد ورود زائران غیرایرانی اربعین حسینی به خاک کشورمان هستیم که ستاد مردمی استقبال از زائران غیرایرانی، وظیفه استقبال، اسکان، اقدامات فرهنگی و تغذیه زائران غیر ایرانی اربعین حسینی را برعهده دارد.
سردار سلیمانی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۱۱۵ هزار زائر غیرایرانی اربعین حسینی وارد خاک کشورمان شدند، تاکید کرد: امسال زائران غیرایرانی اربعین حسینی از مرز‌های از پیش تعیین شده وارد خاک عراق می‌شوند و پیش بینی می‌شود که امسال رشد چشمگیری در این خصوص داشته باشیم.
مسئول ستاد مردمی استقبال از زائران غیرایرانی اربعین حسینی خاطر نشان کرد: خوشبختانه هر ساله با فعالیت‌های بسیار خوب این ستاد مردمی، آمار ورود زائران غیرایرانی به کشورمان با رشد خوبی همراه است و موسسات مردم نهاد به عشق سالار شهیدان (ع) به تکریم زائران غیرایرانی می‌پردازند تا همه ساله شاهد برگزاری یک مراسم میلیونی و عظیم در روز اربعین حسینی در کربلا باشیم تا بار دیگر به جهان نشان دهیم که اتحاد شیعیان زبان زد عام و خاص است.
سردار سلیمانی افزود: همه ما تلاش داریم که با نگاه خادمی امام حسین علیه السلام، فعالیت کنیم و در خدمات رسانی به زائران حسینی قدم‌های بیشتری برداریم.
دبیر ستاد اربعین حسینی سپاه و بسیج با اشاره به اهداف شکل گیری این ستاد گفت: هماهنگی و ایجاد وحدت رویه، ساماندهی و ایجاد تسهیلات لازم در همه مقولات و مولفه‌ها برای حرکت زائرین، ایجاد بستری لازم برای ساماندهی زائران برای عبور از مرز‌ها و.. از جمله اهداف شکل گیری این ستاد است.
گفتنی است در ادامه جلسه، اعضای ستاد مردمی استقبال از زائران غیرایرانی اربعین حسینی به ارائه گزارشات خود پرداختند و در خصوص افزایش کیفی استقبال از زائران غیرایرانی به بحث و تبادل نظر پرداختند و بر آمادگی خود مبنی بر میزبانی از این زائران تاکید کردند.
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

مناقشه پرهیجان با عنوان مناظره، گرهی از مخاطب نمی‌گشاید

پسرم را طوری تربیت کن که راهم را ادامه دهد

آخرین باری که صدایش را شنیدم

فیلم‌های غیرقابل پخشی که با دوبله مجاز شد!

ژنرال روس گفت اباالفضل‌تان را فراموش نمی‌کنیم

بازیگر نقش شهید ستاری: قهرمان بافت فرسوده را تغییر می‌دهد

دلیل حضور خانواده امام حسین (ع) در حرکت تاریخی آن حضرت

ادامه راه با حضور «منوچهر نوذری»

این الفاطمیون؟

تاریخچه سیاسی حوزه علمیه قم و حیات مبارزاتی امام خمینی(ره)

عطش جشنواره فیلم عمار در بلند کردن پرچم محتوا

بررسی علل افزایش دوبرابری تعرفه دو پلتفرم داخلی فیلیمو و نماوا

سینمای کودک نیازمند برخورد‌های حرفه‏‌ای‌تر است

برای ترسیم شمایل مولا، بر لبه تیغ راه رفتیم

برخورد پهلوی دوم با فساد چگونه بود؟

«دیدمان» با ۷۰ عنوان در نمایشگاه تاریخ معاصر

«دیدمان» با ۷۰ عنوان در نمایشگاه تاریخ معاصر

هدف «فجر» شناسایی نیرو‌های جوان و کاربلد است

«جشن جهانی نوروز» یونسکو و ارتباطش با جشن تصویر سال

رمز هم‌کفو بودن امام علی (ع) با حضرت زهرا (ع) چه بود؟

راه و مقصد شهدا، حق است

اندیشه انگلیسی تجزیه ایران یا قیمومیت بر آن

از ماجرای دستگیری تا رسیدگی به تهیدستان

چرا تاریخ‌نگاری برای بهبودی مهم است؟

پدری کردن را از پدرم آموختم

زیست کرونایی اهالی تئاتر

شعار‌های گل‌درشت «دادستان»

هوای این روز‌های همرزم حاج‌قاسم

نطفه استقلال‌یابی با مجید شاه‌حسینی

بازدیدکنندگان این دوره جشنواره موسیقی کمتر از یک قسمت سریال ضعیف