هشت سال جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس، گرچه سخت‌ترین و مشقت‌بار‌ترین دوران زندگی مردم عزیز ایران بوده، اما دستاورد‌ها و برکاتی برای کشور به همراه داشته که هم‌اینک در گام دوم انقلاب به دنبال احیا و تقویت آن ارزش‌ها هستیم.

گروه گفتمان فرهنگ سدید- محمدامین میربلوچ‌زهی: هشت سال جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس، گرچه سخت‌ترین و مشقت‌بارترین دوران زندگی مردم عزیز ایران بوده، اما دستاورد‌ها و برکاتی برای کشور به همراه داشته که هم‌اینک در گام دوم انقلاب به دنبال احیا و تقویت آن ارزش‌ها هستیم.

دفاع مقدس برای کشورمان عرصه‌ای از مقاومت، ایثار و عشق به خاک میهن و از خودگذشتگی، شجاعت و پایمردی و وحدتی بی مثال بود که نه‌تن‌ها شیعه و سنی و اقوام ایرانی در آن با هم مشارکت داشتند، بلکه سایر هم‌وطنان ایرانی اعم از مسیحی، کلیمی و عاشوری نیز به سهم خود برای عزتمندی و سرافرازی میهن تلاش کردند.

گام دوم انقلاب باید با تکیه به ارزش‌های دوران دفاع مقدس و روحیه مقاومت و ایستادگی در مقابل تهدیدات، فشار‌ها و تحریم‌ها و ظلم و زورگویی‌ها به پیش برود و دشمنان استکباری و صهیونیستی باید بدانند که فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت در این ملت و نظام زنده و پرچم قیام اباعبدالله نیز همچنان برافراشته مانده و با بی عدالتی‌ها و ظلم و ستم‌ها مقابله می‌شود.

گرچه در هشت سال جنگ تحمیلی صد‌ها هزار شهید و جانباز و آزاده تقدیم راه اسلام و انقلاب شد، اما دستاورد مهم دوران دفاع مقدس، مقاومتی است که بعد از گذشت افزون بر ۴۰ سال آن را در کشور شاهد هستیم و در گستره آن به منطقه خاورمیانه و نقاط دیگری از دنیا رسیده و با اقتدار حرف برای گفتن داریم و همین برای ایران بس که در حل بسیاری از معادلات دنیا نقش ایفا می‌کنیم و عزتمندانه مسیر شهیدان ادامه پیدا کرده است.

رزمندگان اسلام در هشت سال دوران دفاع مقدس به جهان نشان دادند که با ایمان و اخلاص و باور داشتن به امداد‌های غیبی پروردگار متعال می‌شود بر هرگونه مشکلات و نارسائی‌ها فائق آمد و در مقابل دشمنان به پیروزی رسید.

پیروزی حق بر باطل یک شعار نیست، بلکه یک حقیقتی قابل لمس بوده که نه تنها در عرصه جنگ و مقاومت خود را نشان می‌دهد، بلکه با گذشت سال‌ها و صبر و ایستادگی و ایمان داشتن به قدرت و اراده پروردگار می‌توان آن را دید.

پروردگار متعال همان پروردگار نوح، ابراهیم، موسی، عیسی و محمد صلی الله و علیه و سلم و پروردگار صحابه کرام و اهل بیت رسول الله بوده و در هر لحظه و در هر مکان اگر او را صدا بزنیم به تحقیق به یاری مان می‌آید و مظلومان را از چنگ ظالمان نجات خواهد داد.

گام دوم انقلاب باید گام ایمان و اخلاص و جوانمردی و شایسته سالاری و مقابله با ظلم و ستم باشد و اعتقاد داریم با مقاومت و صبر و توکل بر ذات حضرت احدیت و ایمان داشتن به توحید و یگانگی الله ذوالجلال می‌شود از مشکلات گره گشایی کرد و قطعا و یقینا با اخلاص و ایمان و توکل بر ذات اقدس الهی می‌توان بر سرسخت‌ترین دشمنان پیروز شد و به عزت و جاودانگی دست پیدا کرد و چنانچه پیامبر اسلام و یاران و اهل بیت مکرم شان به آن شکوه و ظفرمندی رسیدند و در ادامه راه رزمندگان اسلام در هشت سال جنگ تحمیلی نیز توانستند با اتحاد و یکپارچگی و اخوت و برادری و برخورداری از نصرت الهی توانستند در جبهه‌های حق بر علیه باطل پیروز و کامیاب شوند.

گام دوم انقلاب، گام مهر و محبت و تکریم جایگاه انسان‌ها و ترویج اخلاق و منش اسلامی و دینی و احترام گذاشتن به عقاید و گفتمان صلح و سازش و کنار گذاشتن اختلافات و چنددستگی‌ها است و باید در کشورمان ندای مهر و همدلی سرداده شود و مردم دنیا یقینا با اخلاق و حسن سلوک و محبت ایرانیان و امت اسلامی به رشد و تکامل اسلامی و انسانی خواهند رسید، لذا تمام اراده‌ها باید به سمت خیرخواهی و دعوت به خیر و احیای امر به معروف و نهی از منکر و مطالبه گری، عدالت خواهی، مقاومت و ایستادگی در مقابل ظلم و ستم زورگویان و جنایتکاران باشد.

امید می‌رود در گام دوم انقلاب با تاسی از قیام عاشورای حسینی و ادامه راه شهیدان در دوران دفاع مقدس بتوانیم از دستاورد‌های اسلامی و انقلابی مان صیانت کنیم.

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

روشنفکری مهمل و حقیقت تابع وضع روز

زندگی سرشار از عشق و ارادت

مولای لطافت

جهاد و شجاعت بی‌نظیر

چرا هر ساله برای شب قدر، ارج و منزلت خاصی قائل می‌شویم؟

اخلاق فردی و جمعی حاکم جامعه

دلیل عدم حضور امام حسن و امام حسین علیهماالسلام در مسجد

شب‌هایی برای توبه و انابه

تأمین آسایش مردم وظیفه حداقلی همه حکومت‌ها

طبیعت منازعات، تغییر بنیادی داشته است

سفره احسان امام‌حسن (ع) برای دانش‌آموزان

امامِ بخشش پیش از درخواست

نگاهی به مسئولیت‌پذیری زمامداران در نهج‌البلاغه

شیعه و سنی مدیون دلاوری‌های حضرت خدیجه (س) هستند

همسر پیامبر (ص) معنی کلمه ایثار است

چــرا بایـد روزه بگیریم؟

روایت شیخ صدوق از استغفار ملائکه برای روزه داران

وحدت اخلاقیِ ادیان و صلح در جهان

چه چیزی روزه را از ریاضت غیردینی متمایز می‌کند؟

جایی برای تردید نیست

نرمش در کلام، آموزه مهم سبک زندگی اسلامی است

جایگاه کمک به نیازمندان در سبک زندگی اسلامی

آوینی متفکر در میان اشیای نامتقارن