نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست روزنامه‌های امروز نشان می‌دهد که حکم دادگاه عالی جبل‌الطارق مبنی بر آزادی نفتکش ایرانی گریس علیرغم تلاش رسمی‌آمریکا برای تمدید توقیف این نفتکش بازتاب گسترده‌ای داشته است.

به گزارش فرهنگ سدید؛ نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست روزنامه‌های امروز نشان می‌دهد که حکم دادگاه عالی جبل‌الطارق مبنی بر آزادی نفتکش ایرانی گریس علیرغم تلاش رسمی‌آمریکا برای تمدید توقیف این نفتکش بازتاب گسترده‌ای داشته است. اظهارت آیت‌الله رئیسی در دیدار قضات کردستان نیز از دیگر سوژه‌های روزنامه‌های امروز است. امروز همچنین روزنامه‌ها به بهانه سالروز بازگشت آزادگان به سوژ‌هایی مرتبط با اسرا و اسارت پرداخته‌اند.

پایش روزنامه‌های اصولگرا نشان می‌دهد که آزادی نفتکش ایرانی با حکم دادگاه عالی جبل‌الطارق در روزنامه‌های کیهان، رسات، قدس، حمایت، فرهیختگان، جوان، خراسان، عصرایرانیان، صبح نو و جام جم با تیترهایی، چون "مقاومت ۲۰ - مذاکره صفر"، "آدریان بااقتدار برگشت"، "تحقیر انگلیس با آزادی گریس"، "آزادی آدریان از بند آمریکا"، "پیروزی ایران در جنگ اراده‌ها"، "آفتاب تابان مقاومت فعال"، "دیکته اقتدار ایران"، "فرمول آزادی گریس-۱" و "درس گریس" بازتاب داشته است. بازگشت شیخ زکزاکی از هند به نیجریه به‌دلیل سنگ‌اندازی‌های عجیب دولت هند و نیرو‌های امنیتی نیجریه در روزنامه‌های کیهان، قدس، جوان، خراسان، عصرایرانیان و جام جم سوژه است. همچنین "سفر استانی رئیس قوه قضایی به کردستان"، "موضوعات مرتبط با اربعین" و "انحراف در خصوصی‌سازی" از دیگر موضوعاتی است که روزنامه‌های اصولگرا به آن پرداخته‌اند.

پایش روزنامه‌های اصلاح‌طلب حاکی از آن است که آزادی گریس-۱ در روزنامه‌های ایران، سازندگی، آرمان ملی، آفتاب یزد، اعتماد، شرق، جمهوری اسلامی، ابتکار، همشهری، اطلاعات و دنیای اقتصاد بازتاب داشته است. اظهارت آیت‌الله رئیس در جمع قضات کردستان و بازدید از زندان سنندج در روزنامه‌های ایران، اعتماد، شرق، جمهوری اسلامی، ابتکار و اطلاعات پوشش یافته است. روزنامه اعتماد و شرق به موضوع اعدام منافقین در سال ۶۷ پرداخته‌اند که روزنامه شرق دراین‌باره تیتر "مسلماً اعدام حقشان بود" را انتخاب کرده است. همچنین "انتقاد صداوسیما از آملی لاریجانی"، "فرار مالیاتی پزشکان" و "موضوعات مرتبط با شفاف‌سازی" از دیگر سوژه‌های روزنامه‌های اصلاح‌طلب است.

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

نقش مهم ایران در پیدایش نهضت جنگل

شهیدی که اعتقاد داشت اسلام بدون مرز است

چالش‌های بازیگری در سریال «روز‌های ابدی»

کریمی: شعار برای ذات سریال «ده نمکی» است

تایپوگرافی «شهادت ثالثه» مهجور مانده است

نوروز «سیما» چگونه می‌گذرد؟

جنگال عامل موفقیت عملیات کربلای ۵»

رضاخان چگونه رضا شاه شد؟

والفجر ۸ یکی از شگفت‌انگیز‌ترین عملیات‌ دفاع‌مقدس

تخلف ساواک در ثبت اسناد رضاخان

چرا سیاسیون به‌سمت ثبت خاطرات روزانه نمی‌روند؟

فیلم «شیشلیک»، اولین تجربه کمدی محمدحسین مهدویان

برای شناساندن درد‌ها کار کردیم

نگارش خاطراتم را مسئولان پشت‌گوش می‌انداختند

شهید عبادی‌نیا چگونه مزد شهادتش را از خدا گرفت؟

مناقشه پرهیجان با عنوان مناظره، گرهی از مخاطب نمی‌گشاید

پسرم را طوری تربیت کن که راهم را ادامه دهد

آخرین باری که صدایش را شنیدم

فیلم‌های غیرقابل پخشی که با دوبله مجاز شد!

ژنرال روس گفت اباالفضل‌تان را فراموش نمی‌کنیم

بازیگر نقش شهید ستاری: قهرمان بافت فرسوده را تغییر می‌دهد

دلیل حضور خانواده امام حسین (ع) در حرکت تاریخی آن حضرت

ادامه راه با حضور «منوچهر نوذری»

این الفاطمیون؟

تاریخچه سیاسی حوزه علمیه قم و حیات مبارزاتی امام خمینی(ره)

عطش جشنواره فیلم عمار در بلند کردن پرچم محتوا

بررسی علل افزایش دوبرابری تعرفه دو پلتفرم داخلی فیلیمو و نماوا

سینمای کودک نیازمند برخورد‌های حرفه‏‌ای‌تر است

برای ترسیم شمایل مولا، بر لبه تیغ راه رفتیم

برخورد پهلوی دوم با فساد چگونه بود؟