نورعلی الهی، سركرده فرقه «مكتب نورعلي الهي» که از سادگی مریدان خود سوء استفاده کرده و با ادعا‌های مضحک و خرافی توانسته بود شمار زیادی را به فرقه خود جذب کند و صحبت‌های عجیب و بعضاً خنده‌داری را عنوان می‌کرده است.

به گزارش فرهنگ سدید؛ نورعلی الهی، سركرده فرقه «مكتب نورعلي الهي» در خصوص سیر در کرات آسمانی می‌گوید: «کره‌ای هست که آدم‌هایش هیئت آدم کره زمین را دارند. منتها شفاف هستند، به‌ طوری‌که مثل بلور از یک ‌طرف، طرف دیگر دیده می‌شود. اختیار رشد موهایشان هم با خودشان است.

مرد و زن هیچ تفاوتی ندارند مگر در مورد ریش و سبیل. شیئی مانند چراغ وسط سینه‌شان است که به هر جا بخواهند می‌توانند با سرعت بالاتر از نور بروند و تا شعاع چند متری اطرافشان هیچ‌ چیز حتی گلوله قابل ‌نفوذ نیست.

کره دیگری هست که جنس زن ندارد و مردها می‌توانند زن بسازند. یعنی ساختن زن، در خلقتشان است، مانند ساختن کیف. به هر شکل و اندازه و دلخواهی که بخواهند می‌سازند».

جای تعجب است که فردی با چنین خرافه‌گویی‌ها و افسانه سازی‌ها توانسته جمعی را گرد خود جمع آورد و  فقط افراد ساده‌لوح با شنیدن این صحبت های توهمی و خیالی مرید چنین فرد سبک‌سری می‌شوند.

منبع: الهی، نورعلی، آثار الحق، جلد دوم

Iran (Islamic Republic of)
فاطمه
۰۰:۲۱ چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹
این درسته که وقتی چیزی اثبات نشده باشه قبولش نداریم ولی مطمئنا نمیشه گفت وجود نداره به هر حال ما چون ندیدیم و خبر نداریم انکارش میکنیم. اگر کتابش رو بخونیم خیلی چیزای عجیب دیگه ام پیدا میکنیم ولی خب بعضی از حرفاش واقعا عالین برا کسی که حوصله داشته باشه ارزش خوندن داره
Iran (Islamic Republic of)
N
۰۰:۴۸ جمعه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹
...... نگو بابا اعتقادات رو هم برا خودت نگه دار عوضی
استاد الهی تمام گفته هاشون به حق و درسته و بی سوادی مثل شماها حق قضاوت نداره
Iran (Islamic Republic of)
ایوب
۱۵:۱۵ پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹
هیچ عارفی تاکنون در تاریخ ادیان دنیا مانند استاد نورعلی الهی جیحون آبادی چنین مبتکرانه معنویت و خودشناسی را به جهانیان نشان نداده،ایشان از نظر من حقیر درخشنده ترین ستاره ی عالم عرفان و شاه راه حقیقت و کمال معرفتی هستند،
درود بر روزی که زاده شد
درود بر روزی که زیست
درود بر روزی که جهان خاکی را ترک نمودند.
Iran (Islamic Republic of)
حمیدرضا
۰۸:۰۱ جمعه ۲۷ تير ۱۳۹۹
بله ایشون از غلات هستن و معتقدن خدا امام علیه و فرقشون فرقه ی انحرافی هست و حق و باطل رو باهم قاطی کرده مثلا یه عقیده خنده دار که من تو کتاب اثارالحق که گفته های ایشونه خوندم اینه که اگه در هنگام انعقاد به چیزی نگاه کنی تو بچه تاثیر میذاره مثلا گفته یه نفر به غلام سیاهی در گذشته نگاه کرده بچش سیاه پوست شده
Iran (Islamic Republic of)
رضا
۰۸:۱۷ جمعه ۲۷ تير ۱۳۹۹
نورعلی، آغاز مکتب خود را مستند به یک خواب کرده و بیان می‌کند در زیارت نجف که بودم سوال کردم خداوند این رویه‌ای که من اتخاذ کردم آیا اشتباهی دارد یا نه؟ شب حضرت مولا آمدند و فرمودند دین تو دین ابداعی است؛ ولی نیک ابتدایی است؛ در این موقع پرده عوض شد و دیدم دو نفر آمدند و با هم صحبت می‌کنند یکی به دیگری می‌گوید: دیدی که خود مولا آمد و دین فلان کس (نورعلی)را تصویب کرد پس فلان کس پیامبر شد. (آثار الحق، ج 1، ص 644، گفتار 1929)
او از غلات است و معتقد است امام علی خداست
کتابهای او پر از عقاید خرافی و غیر واقعی است ولی با زیرکی حق را با باطل مخلوط میکند و بیان میکند و حتی مبنای قرآنی برای حرف های خود جور میکنید.
من توصیه میکنم هیچ کس کتاباشو نخونه چون انحرافی هستن و اگه انسان با قرآن اشنایی کامل نداشته باشه میتونه خیلی ضربه بزنه و گمراه کنه.
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
محسن
۲۳:۵۲ جمعه ۱۴ شهريور ۱۳۹۹
خدا لعنتش کنه
Iran (Islamic Republic of)
الهه
۰۹:۳۹ دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
چرا مگه شما چقدر میشناسی شون
Iran (Islamic Republic of)
یه نفر
۲۲:۴۱ شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹
جاهلین صدر اسلام هم به همین شیوه (انکار هر چیز که در کاسه فهم و عقلشان نمی گنجید) با پیامبر مخالفت می کردند و ایشان را مورد تمسخر قرار می دادند.
باشد که رستگار شوید....
Iran (Islamic Republic of)
بهنام.تبریز
۱۴:۴۲ پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹
جاهلیت است و بس
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha: