«فرهنگ سدید» به بهانه تیراندازی فاجعه‌بار تگزاس از واقعیت‌های عینی آمریکا گزارش می‌دهد
کشته و زخمی شدن بیش از ۴۰ نفر در تیراندازی شهر «اِل‌پاسو» ایالت تگزاس آمریکا رویداد تعجب‌انگیزی نیست، زیرا این بخشی از روزمرگی آمریکا است. به نظر می‌رسد آمریکا که خود را به‌عنوان پلیس جهانی معرفی می‌کند و به خود اجازه می‌دهد تا در صورت هر رویدادی در امور دیگر کشور‌های دخالت کند امروز به‌واسطه درگیری‌های داخلی دچار یک فروپاشی زودتر از موعود شده است.
به گزارش فرهنگ سدید؛ شب گذشته و در پی تیراندازی یک فرد مسلح در شهر «اِل‌پاسو» واقع در ایالت تگزاس (آمریکا)، ۲۰ نفر جان خود را ازدست‌داده و ۲۴ تن دیگر نیز زخمی شدند. به گزارش نشریه بلومبرگ، تیرانداز طی بیانیه‌ای مدعی است که این حمله را به دلیل هجوم مهاجران از مکزیک به تگزاس انجام داده و با تروریست مهاجم به نمازگزاران مسلمان در شهر «کرایست‌چرچ» نیوزیلند نیز موافق است؛ این بخشی از روزمرگی آمریکایی در کشوری است که خود را به‌عنوان پلیس جهانی معرفی می‌کند و به خود اجازه می‌دهد تا در صورت هر رویدادی در امور دیگر کشورهای دخالت کند اما امروز خود به‌واسطه درگیری‌های داخلی دچار یک فروپاشی زودتر از موعود شده است.

روزی ۱۵۷ حادثه تیراندازی در آمریکا
سیاست‌های منفعت طلبانه آمریکا همواره در راستای کسب درآمد بیشتر حرکت کرده و به همین منظور نیز شاهد رشد کارخانه‌های خصوصی اسلحه سازی، بنگاه‌های تبلیغاتی با برهره گیری از ظرفیت‌های جنسی زنان و زندان‌های خصوص هستیم. موسساتی که به واسطه کسب سود قوانین را با توجه به نگاه سود و زیان تنظیم می‌کنند و همین امر موجب می‌شود که سالهان چند ده هزار کودک، نوجوان و زن لگد مال این قوانین شوند. مؤسسه «گان وایولنس آرشیو» در گزارشی اعلاکم رد که فقط در سال ۲۰۱۸، ۴۷۲۲۰ حادثه ناشی از استفاده اسلحه در آمریکا رخ داده است که در نتیجه این حوادث ۱۱۹۸۴ نفر کشته شده اند. در واقع در یک روز، ۱۵۷ حادثه تیراندازی و ۴۰ مورد مرگ در آمریکا رخ داده است که این شامل خودکشی‌ها نمی‌شود. در میان همه کشته شدگان حوادث مرتبط با استفاده از اسلحه، ۵۴۸ نفر آن‌ها کودک و ۲۳۲۱ نفر آن‌ها نوجوان بوده اند.

هر ۱۲ دقیقه یک آمریکایی خودکشی می‌کند
فشار‌های روانی و برده داری مدرن در آمریکا موجب شده تا آن دسته افرادری که مورد سوء قصد قرار نمی‌گیرند هم به فکر خودکشی باشند. بر اساس گزارش‌های اعلام شده، صرفاً در طول سال ۲۰۱۷ تعداد ۱.۴ میلیون خودکشی در کشور آمریکا ثبت شده است! از این تعداد، ۴۴ هزار و ۱۹۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند یعنی در هر ۱۲ دقیقه یک خودکشی در آمریکا به ثبت می‌رسد! خودکشی دهمین عامل مرگ در این کشور به حساب می‌آید و خودکشی مردان در این کشور ۲ برابر زنان آمریکایی است.
لازم به ذکر است در شهر نیویورک آمار خودکشی بیشتر از نقاط دیگر آمریکاست. خودکشی جوانان و نوجوانان در آمریکا در حال تبدیل شدن به یک معضل بسیار بزرگ شده است و این میزان هر روز در حال افزایش است. آزادی سلاح گرم در این کشور باعث شده تا افراد به راحتی بتوانند در هر مکان و زمانی از آن استفاده کنند.

نیروی نظامی آمریکا وارد جنگ با خود شد
ژنرال دیوید گولدفین فرمانده نیروی هوایی آمریکا گفت: خودکشی دشمنی است که همه ساله بیش از هر دشمن دیگری از ما تلفات می‌گیرد. علاوه بر این افرادی دست به خودکشی می‌زنند که نیروی هوایی برای آموزش و تربیت آن‌ها هزاران دلار هزینه کرده است. از اوایل سال جاری میلادی تا کنون ٧٨ مورد خودکشی تنها در نیروی هوایی آمریکا رخ داده است. هر روز ۲۰ کهنه‌سرباز در این کشور خودکشی می‌کنند.
طبق نظرسنجی مجله «اسمیتسونین» دوسوم زنان در ارتش آمریکا گفته‌اند که در دوران خدمتشان مورد تعرض یا آزار جنسی قرار گرفته‌اند و در مجموع ۶۸ درصد از زنان گفته‌اند که در دوره خدمت خود تبعیض جنسیتی و ۶۶ درصد آزار و اذیت جنسی را تجربه کرده‌اند. حدود ۶ درصد از مردان هم گفته‌اند مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.

از هر سه زن آمریکایی یک نفر قربانی تمایلات جنسی
براساس بررسی‌های انجام شده، آمریکا به لحاظ فراوانی تجاوز جنسی در میان کشور‌های جهان در رده سوم قرار دارد. از هر سه زن آمریکایی یک زن در طول زندگی خود آزار جنسی را تجربه می‌کند. ۱۹.۳ درصد زنان و ۲ درصد مردان در طول زندگی حداقل یکبار مورد تجاوز قرار گرفته‎اند. از سوی دیگر ۴۳.۹ درصد زنان و ۲۳.۴ درصد مردان نیز در طول زندگی انواع دیگر آزار جنسی را تجربه کرده‎اند. قربانیان این معضل اغلب جوانان هستند: ۷۹ درصد پیش از ۲۵ سالگی و ۴۰ درصد پیش از ۱۸ سالگی مورد تجاوز قرار می‌گیرند. این در حالی است که ۶۸ درصد خشونت‌های جنسی به پلیس آمریکا گزارش نمی‌شود. ۹۸ درصد متجاوزان حتی یک روز هم در زندان نمی‌مانند.

آمریکا دارای ۲۵ درصد از تمام زندانیان جهان
اما این روند ادامه دار فروپاشی اخلاقی در غرب روی دیگر‌ی نیز دارد، بر اساس گزارش اداره آمار دادگستری آمریکا، در میان کشور‌های جهان آمریکا بیشترین شمار زندانیان را دارد؛ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در این کشور ۶۹۸ نفر در پشت میله‌های زندان هستند. بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان جمعیت زندان‌های جهان، در سال ۲۰۱۵ با وجود اینکه آمریکا تنها ۵ درصد از جمعیت جهان را داشته، اما ۲۵ درصد از تمام زندانیان جهان را دارد.
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

آیا باید از برخورد انتقادی با دفاع مقدس هراسید؟

فضیلت رسانه کتاب از منظر ارتباطات

بررسی نقاط ضعف انتشارات سروش

کتاب؛ رسانه اهل خرد

دهه به دهه با تحول تیپ‌های اجتماعی سینمای ایران

فرمانده‌ای که تا زمان شهادت گمنام بود

علت افول شعر دفاع مقدس در سال‌های اخیر چیست؟

فرهنگ اسلامی؛ تنها اهرم برای ایجاد تحرک در جامعه

نمایش‌های روی صحنه در مجموعه

کودک درون و عاطفه در شعر

هیأت اصلی‌ترین قدرت نرم بلامنازع نظام ایران

چه کسانی رضا خان را شاه کردند؟

کتاب رسانه انسان ساز

نامزد‌های بخش نمایشنامه جایزه هنری «سردار دل‌ها»

هنرمندان در همه‌جای دنیا مالیات می‌دهند

کارگردا‌ن‌های مطرح سینما و تلویزیون این روز‌ها فعال‌تر شده اند

تهیه‌کننده «تک‌تیرانداز» از جوایز جشنواره فجر امسال می‌گوید

چرچیل و همدستانش کودتا را در ایران کارسازی کردند

مرزبانی یعنی هر لحظه آماده شهادت بودن

فعلاً کار نمی‌کنم تا دوباره کرونا نگیرم

باز هم نقش مامور امنیتی بازی می‌کنم

ماجرای جابه جایی «تفتی» با «دیرباز»

«لذت سادگی» می‌تواند الهام‌بخش ایده‌های جدید باشد

مردم باید فیلم خوب را در سینما با خیال راحت تماشا کنند

معضل سینمای ایران فیلمنامه‌های بدون قهرمان است

از کتابخانه شتری تا کتابخوانی داخل بشقاب پرنده

آینده نگری یک کار صرفا پژوهشی نیست

معیارهایی برای تشخیص موسیقی حرام از حلال

پرواز ۲ کبوتر باهم در کربلای ۵

چرا رضا خان را از سوی دولت انگلستان برکشیدند