مطبوعات ترکیه با اعلام اخبار شیعه در بیان بینی تقابل آرای سکولار‌ها و اسلام آمریکایی واقع شده اند و اساسا در این کشور یا افتراق دینی طیف سکولار حاکم بوده که مشی و مرام آتاتورک را مدنظر دارند یا طیف اسلام اردوغانیسم که مسلمان به اصطلاح قریب به مشی غرب گرایانه بدون تعهد حکومت می‌نماید.

گروه رسانه فرهنگ سدید- محمد جواد خسروی: روزنامه ایدینلیک ترکیه خبری را بر روی خروجی خبر خود گذاشت که در نوع خود بی نظیر بود، اما خبر چه بود "مولوی انقلابی تولدت مبارک". خبری که به سالروز تولد مقام عظمای ولایت حضرت امام خامنه ای (مدظله) اشاره داشت. فارغ از اینکه این روزنامه با چه استدلال و منطقی در آستانه شرایط منطقه آسیای غرب این خبر را رسانه ای کرده ست اما در نوع خود بی مانند یا شاید کم سایقه می باشد و یا حداقل نگارنده از سابقه ایشان اطلاعی در دست ندارد. .چرا که مطبوعات ترکیه در بیان بینی تقابل آرای سکولارها و اسلام آمریکایی واقع شده اند و اساسا در این کشور یا افتراق دینی طیف سکولار حاکم بوده که مشی و مرام آتاتورک را مدنظر دارند یا طیف اسلام اردوغانیسم که مسلمان به اصطلاح قریب به مشی غرب گرایانه بدون تعهد حکومت می نماید. اما در این میان هستند کسانی که نگاه واقع گرایانه به پدیده انقلاب مبتنی بر فرهنگ و ارزش های الهی که نوع سوم انقلاب های جهانی را ورق زده و در قرن خود و حتی تاریخ ماضی بی بدیل و تکرار نشدنی، را بر مدل تعصب پان ترکیسم یا اسلام بی‌تعهد غربی را ترجیح داده و در آستانه ی ظهور آن را نشانه هایی از حقانیت اسلام و شیعیان دانسته اند، و این همان چیزیست که به مساله صدور انقلاب معروف ست و ایران اسلامی عزیز نیز از  آن بعنوان یکی از مولفه های هژمونی نوین برای فتح دروازه های تمدنی تکیه دارد.

اینکه چرا تولد یک عالم شیعی برای یک طیف از مطبوعات ترکیه مورد نظر و تدقیق می باشد جای سوال نیست، سوال اینجاست چرا این طیف که چاپ مطالبی از داعش را در کارنامه خود دارد، اساسا به این موضوع پرداخته ست. بنظر می رسد ذات دفاع از میهن و خاک که ارزش والایی در اسلام دارد قسمتی از جواب این پرسشگری ها می تواند باشد. چرا که پیغمبر اسلام در مورد جهاد به دفعات به ذکر حدیث و آیات قران استناد نموده و حتی برای آن اجر و ثوابی بالاتر از آنچه متصور می شویم ترسیم نموده اند.اولین نعمت آن امنیت و آرامش سرزمینی برای فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و غیرو همان جوامع می باشد، که دل در گرو عزت مندی و آزاد زیستن دارند و نتیجه اش هم احترام و کرنش دشمن در مقابل ایشان می باشد.به نظر می رسد جریان های مختلف در کشورهای همجوار که تا دیروز ساعت شمار برای حذف محور مقاومت در رسانه های خویش نصب العین نموده بودند، امروز قریب یک دهه از آن زمان واقعیت هایی عینی جهاد فی سبیل الله که مبتنی بر فرمول ولی فقیه در راس هرم دفاع در برابر ظالم را عینیت بخشیده، به خوبی پذیرفته و به این مهم در مطبوعات خویش خارج از دید تعصب های گذشته سهمی قایل شده اند، چرا که در روند خروج داعش از سرزمین های اسلامی سیاست های جمهوری اسلامی حتی تحت فشار ابرقدرت های بزرگ آمریکا و روسیه و حتی خود ترک ها ذره ای تغییر نکرده و  این پیامی واضح برای توده ملت ها، حال خواص یا عوام در این سرزمین هاست که انقلاب فرزندان روح الله همان طور که وعده داده بود با هدایت رهبری نایب بر حقش امروز حقانیت شیعه را در سخت ترین شرایط و مقطع تاریخی به اثبات رسانید. این همان نعمت ولایت فقیه ست که شیعه نویدش را در همه ی آثار فقهی و علمی خویش به بشریت داده ست و امروز ما آن را مساله صدور انقلاب  اسلامی می نامیم.

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

نامزد‌های بخش نمایشنامه جایزه هنری «سردار دل‌ها»

هنرمندان در همه‌جای دنیا مالیات می‌دهند

کارگردا‌ن‌های مطرح سینما و تلویزیون این روز‌ها فعال‌تر شده اند

تهیه‌کننده «تک‌تیرانداز» از جوایز جشنواره فجر امسال می‌گوید

چرچیل و همدستانش کودتا را در ایران کارسازی کردند

مرزبانی یعنی هر لحظه آماده شهادت بودن

فعلاً کار نمی‌کنم تا دوباره کرونا نگیرم

باز هم نقش مامور امنیتی بازی می‌کنم

ماجرای جابه جایی «تفتی» با «دیرباز»

«لذت سادگی» می‌تواند الهام‌بخش ایده‌های جدید باشد

مردم باید فیلم خوب را در سینما با خیال راحت تماشا کنند

معضل سینمای ایران فیلمنامه‌های بدون قهرمان است

از کتابخانه شتری تا کتابخوانی داخل بشقاب پرنده

آینده نگری یک کار صرفا پژوهشی نیست

معیارهایی برای تشخیص موسیقی حرام از حلال

پرواز ۲ کبوتر باهم در کربلای ۵

چرا رضا خان را از سوی دولت انگلستان برکشیدند

فروکش تب کتاب‌های کمک‌درسی

نقش مهم ایران در پیدایش نهضت جنگل

شهیدی که اعتقاد داشت اسلام بدون مرز است

چالش‌های بازیگری در سریال «روز‌های ابدی»

کریمی: شعار برای ذات سریال «ده نمکی» است

تایپوگرافی «شهادت ثالثه» مهجور مانده است

نوروز «سیما» چگونه می‌گذرد؟

جنگال عامل موفقیت عملیات کربلای ۵»

رضاخان چگونه رضا شاه شد؟

والفجر ۸ یکی از شگفت‌انگیز‌ترین عملیات‌ دفاع‌مقدس

تخلف ساواک در ثبت اسناد رضاخان

چرا سیاسیون به‌سمت ثبت خاطرات روزانه نمی‌روند؟

فیلم «شیشلیک»، اولین تجربه کمدی محمدحسین مهدویان