بی‌بی‌سی فارسی سردمدار عملیات روانی ضدانقلاب علیه نظام ج.ا.ا هم از اولین دقایق آغاز درگیری‌های خیابان پاسداران به خبررسانی پرداخت، اما مثل همیشه حادثه را آنطور که سیاست انگلیسی‌اش ایجاب می‌کرد، روایت کرد.

به گزارش گروه وحدت فرهنگ سدید، خبر اغتشاشات فرقه تابنده در خیابان پاسداران که منجر به شهادت 3 مأمور نیروی انتظامی و یک بسیجی گردید، باز هم فرصتی را در اختیار رسانه‌های ضد انقلاب قرار داد تا همه تلاش خود را برای سوءاستفاده از بستر بوجود آمده انجام دهند.

بی‌بی‌سی فارسی سردمدار عملیات روانی ضدانقلاب علیه نظام ج.ا.ا هم از اولین دقایق آغاز درگیری‌های خیابان پاسداران به خبررسانی پرداخت، اما مثل همیشه حادثه را آنطور که سیاست انگلیسی‌اش ایجاب می‌کرد، روایت کرد.

رسالت آگاه‌سازی به سبک انگلیسی!

نگاهی به حجم انبوه گزارشات خبری و تصویری بی‌بی‌سی در خصوص این حادثه که با هدف داغ کردن ماجرا به صورت پیاپی منتشر می‌شد، پیش از همه سانسور اصل حادثه و دلیل بروز درگیری را نشان می‌دهد.

درواقع حقیقت ماجرا که نمایانگر آغاز درگیری از سوی فرقه تابنده، اقدام سازمان‌یافته اعضای این فرقه، خواسته نامشروع و شیوه مطالبه توأم با اوباش‌گری آنها دارد، از متن و حاشیه خبرهای بی‌بی‌سی به کلی حذف شد تا صدمه‌ای به خط عملیات روانی این شبکه انگلیسی نزند!

مروری بر اصل حادثه بر اساس فیلم‌های موجود و اعلام سخنگوی ناجا نشان می‌دهد که ماجرا از یک سرقت در خیابان پاسداران آغاز شده که با اقدام به موقع مأمورین نیروی انتظامی و دستگیری سارقین همراه بوده است؛ از آنجا که یکی از سارقین دستگیر شده برادر یکی از اعضای فرقه فرقه تابنده بوده است، مطالبه آزادی مجرم همراه با تهدید و اوباش‌گری در مقابل کلانتری آغاز می‌شود و کار به بستن خیابان پاسداران و جلوگیری از عبور و مرور مردم عادی می‌رسد، تا اینکه یگان ویژه ناجا برای مقابله به صحنه اعزام می‌گردد. اعضای فرقه تابنده نیز که با صحنه آرایی خود به دنبال این فرصت بودند تا با درگیری مسئله را به شکل تقابل امنیتی با فرقه تابنده جلوه دهند، نیز به شدت وارد درگیری شده و برای عقب راندن و منصرف ساختن پلیس، با ورود به خانه‌های ساکنین اطراف، درگیری را به خانه های مردم کشانده و خسارات زیادی نیز به زندگی و وسائل شخصی ساکنین خیابان پاسداران در محدوده کلانتری مذکور وارد می‌کنند.

اما آنچه بی‌بی‌سی روایت می کند، گویی روایتی از زبان و به قلم فرقه تابنده است! درواقع بی‌بی‌سی به کلی از ماجرای سرقت عبور کرده و سعی دارد به شکلی تلویحی ماجرا را به گونه‌ای روایت کند که از دل آن ایجاد محدودیت برای فعالیت آزادانه و حتی زندگی فرقه تابنده در ایران استخراج شود. یکی از گزارش‌های بی‌بی‌سی با عنوان « فرقه تابنده و کشمکش با حکومت ایران؛ گاهشمار» دقیقاً سعی دارد با عبور از حقیقت ماجرا همین مسئله را القا کند.

همچنین در گزارشات تصویری و مکتوب بی‌بی‌سی بارها بر این مسئله تأکید می‌شود که «تجمع فرقه تابنده مسالمت‌آمیز بوده» و در اعتراض به دستگیری یکی از فرقه تابنده صورت گرفته است، اما هیچ‌گاه اشاره نمی‌گردد که دلیل بازداشت فرد مورد ادعای فرقه تابنده چه بوده است و اساساً آیا بستن خیابان پاسداران همراه با شعار و تهدید و توسط عده‌ای قمه به دست در اوج ساعت ترافیک و عبور و مرور مردم برای خریدهای شب عید، حرکتی مسالمت آمیز است؟!

وجه دیگر ماجرا حرکت وحشیانه اتوبوس و یک دستگاه خودروی سواری برای زیر گرفتن مأمورین ناجا و دو بسیجی است که متأسفانه منجر به شهادت 5 نفر شده است. این حادثه ناراحت کننده در ادبیات گزارشگران بی‌بی‌سی، اوج وقاحت و رفتار فریبکارانه این رسانه انگلیسی را نمایش می‌دهد. رفتاری که شباهت زیادی به رویکرد این رسانه در قبال وقایع دهه 60 و اعدام تروریست‌های منافقین دارد که به درستی از آن به تلاش برای تغییر جای شهید و جلاد تعبیر شد.

نگاهی به تیتر مزورانه بی‌بی‌سی در بیان این مطلب تحت عنوان «#اتوبوس؛ موضع آنلاین سیاستمداران درباره #فرقه _تابنده» به گونه‌ای است که گویا حادثه وحشیانه حمله به مأمورین نیروی انتظامی با اتوبوس، باعث انحراف افکار عمومی از اصل ماجرا شده و به ناحق فرقه تابنده را در موضع محکوم و مجرم قرار داده است!

انتخاب برخی توئیت‌ها و پست‌ها در فضای مجازی در واکنش به این اقدام و توضیحات لابه‌لای آنها توسط گزارشگران بی‌بی‌سی، قصد دارد این اتفاق را جدا از اصل ماجرای درگیری، نمایش دهد و البته در ادامه گزارش‌ها سعی شده هم‌وزن این اتفاق از ضرب و جرح فرقه تابنده توسط مأمورین نیروی انتظامی سخن گفته شود!

این اتفاق غیر از 4 شهید مظلومش، ابعاد دیگری همچون ناامنی خیابان پاسداران و خسارت به اموال ساکنین اطراف نیز دارد که بدون شک و بر اساس فیلم های موجود همگی حاصل وحشی‌گری عده‌ای است که خود را درویش می‌نامند و البته بی‌بی‌سی باز هم با گزارشات خط‌دارش از همه این مسائل به راحتی عبور کرده است.

تریبون تحلیل و بررسی‌های بی‌بی‌سی در شب گذشته در خصوص این حادثه نیز در اختیار نماینده خود فرقه تابنده یعنی مصطفی آزمایش قرار گرفت تا یکبار دیگر بر همه یادآور شود این رسانه انگلیسی همانی است که یک روز تبدیل به تریبون عبدالمالک ریگی جنایتکار بوده و از او به عنوان رهبر آزادی‌خواه قوم بلوچ! نام برده است.

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha: