رهبر انقلاب در جمع کارگزاران نظام با استناد به گزارش‌های رسمی مراکز دولتی آمریکا در حالی بر معظلات اجتماعی آمریکا تاکید داشتند که بر اساس آمار منتشر شده، میزان رضایت مردم در آمریکا بسیار پایین تر از سایر کشورهاست و ۸۳ درصد از مردم آمریکا از آنچه در این کشور در جریان است راضی نیستند.

به گزارش فرهنگ سدید؛ حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی شب گذشته در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با تأکید بر ضرورت تقوای مسئولان به ویژه در «رسیدگی به امور مردم، رعایت بیت المال و اجتناب از اشرافیت» به بیان اقدامات خبیثانه امریکا برای «تغییر محاسبات و تسلیم شدن مسئولان» پرداخت و فرمودند:«این نکته البته غالباً مورد توجه قرار نمیگیرد اما مشکلات مهم اجتماعی و تناقض و آشفتگی در دولت آمریکا، واقعیتی است که وضع ضعیف دشمن را نشان میدهد.»

ایشان با استناد به گزارش‌های رسمی مراکز دولتی آمریکا، «وجود ۴۱ میلیون آمریکایی دچار گرسنگی و ناامنی غذایی»، «نامشروع بودن چهل درصد نوزادان»، «وجود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار زندانی (که بالاترین میزان جهانی به نسبت جمعیت است)»، «بیشترین آمار مصرف مواد مخدر» و «وقوع ۳۱ درصد تیراندازی‌های جمعی دنیا در آمریکا» را از جمله واقعیات این کشور خواندند و افزودند: برخی‌ها آمریکا را خیلی بزرگ و پرهیبت و خطرناک جلوه ندهند، البته نباید از دشمنیِ دشمن غفلت بشود اما حقیقت آن است که آمریکا گرفتار مشکلات مختلف است.

رهبر انقلاب در جمع کارگزاران نظام با استناد به گزارش‌های رسمی مراکز دولتی آمریکا در حالی بر معظلات اجتماعی آمریکا تاکید داشتند که بر اساس آمار منتشر شده، میزان رضایت مردم در آمریکا بسیار پایین تر از سایر کشورهاست و ۸۳ درصد از مردم آمریکا از آنچه در این کشور در جریان است راضی نیستند. بر اساس نظرسنجی گالوپ که در هفته منتهی به ۲۵ نوامبر ۲۰۱۸ برگزار شد، ۶۰ درصد آمریکایی‌ها نیز از عملکرد دونالد ترامپ ناراضی هستند و فقط ۳۸ درصد آن‌ها اعلام کردند از عملکرد او رضایت دارند.

 

آمریکا در آستانه بزرگترین شکست دولت مدرن + آمار

تنها ۱۷ درصد از مردم آمریکا از آنچه در این کشور در جریان است راضی هستند

آمریکا در آستانه بزرگترین شکست دولت مدرن + آمار

اعتماد مردم به دولت فدرال آمریکا در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد. تنها ۱۹ درصد از آمریکایی‌ها به دولت اعتماد دارند

آمریکا در آستانه بزرگترین شکست دولت مدرن + آمار

۵۲ تنها درصد از مردم آمریکا به پلیس این کشور اعتماد دارند.

 

گفتنی است از سال ۱۹۷۳ تاکنون در حدود ۵۵ میلیون مورد سقط جنین در آمریکا ثبت شده است. این آمار اسفبار که از زمان قانونی شدن سقط جنین در آمریکا توسط دیوان عالی این کشور در سال ۱۹۷۳ تاکنون ثبت شده است. در سال ۲۰۰۸ تعداد سقط جنین از مرز ۵۰ میلیون گذشته و در سال ۲۰۱۲ به میزان ۵۶ میلیون نفر رسیده است. نرخ سقط جنین به طور میانگین در هر سال ۲/۱ الی ۳/۱ میلیون مورد در سال است. در این بین آمریکا با فاصله بسیار زیاد در رأس کشور‌های دارای بالاترین نرخ طلاق در جهان نیز قرار گرفته است. بنا بر آمار‌ها از هر ۱۰۰۰ آمریکایی ۴/۹۵ نفر تجربه طلاق را دارند. این در حالی است که میانگین نرخ طلاق در جهان ۳/۱ نفر به ازای هر هزار نفر است.

 

طلاق

همچنین بررسی‌های انجام گرفته توسط مراکر تحقیقاتی نشان می‌دهند که گرایش به همجنسبازی در جامعه آمریکا رو به افزایش است. در ۱۵ سال اخیر حمایت عمومی از ازدواج همجنسگرایان در آمریکا از ۲۷ درصد به ۵۳ درصد افزایش یافته است. این بررسی‌ها همچنین نشان می‌دهند که شمار شرکت‌هایی که به کارکنان همجنسگرا مزایا و کار می‌دهند از ۱۹ شرکت به ۲۹۱ شرکت افزایش یافته است. همچنین نرخ تجاوز به عنف در آمریکا بیش از هر کشور دیگری است. بنا بر آماری که توسط دانشگاه دادگستری جنایی آمریکا ارائه شده است میزان در هر سال تقریبا ۱۰۰/۰۰۰ مورد تجاوز در آمریکا رخ می‌دهد که بالاترین میزان در بین کشور‌های جهان است.

لازم به ذکر است بنا بر آمار ارائه شده توسط مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در آمریکا در سال گذشته ۱۹ میلیون مورد ابتلا به انواع بیماری‌های مقاربتی در آمریکا به ثبت رسیده که هزینه‌ای بالغ بر ۱۷ میلیارد دلار بر اقتصاد این کشور وارد ساخته است. همچنین میزان تجویز دارو‌های ضد افسردگی برای کودکان در آمریکا سه برابر کشور‌های اروپایی است. علاوه بر این، میزان مصرف دارو‌های ضدافسردگی در میان زنان آمریکا نیز بیش از هر نقطه دیگیری در جهان است. در سال ۲۰۰۸ یازده درصد از زنان آمریکایی به طور مداوم دارو‌های ضدافسردگی مصرف می‌کردند.

 

آمریکا در آستانه بزرگترین شکست دولت مدرن + آمار

مردم آمریکا در مقایسه چهار موضوع ناکارآمدی دولت، بیمه درمانی، مهاجرت و اقتصاد، ناکارآمدی دولت را مهمترین مشکل خود می‌دانند.

آمریکا دارای بالاترین تعداد زندان و زندانی در جهان است. بنا بر آمار منتشره در سال ۲۰۱۱ تعداد ۲۱۸/۰۸۱/۰۰۰ میلیون نفر زندانی در زندان‌های مختلف آمریکا مدت حبس خود را سپری می‌کردند. به عبارت دیگر از میان هر ۱۴۲ نفری که در آمریکا ساکن هستند یک نفر در زندان است. بیش از نیمی از زندانی‌های آمریکا را قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر تشکیل می‌دهند. بر اساس آمار‌های منتشره ۱۲ درصد از نوجوانانی که در زندان‌های آمریکایی به سر می‌برند مورد تجاوز و سوءاستفاده جنسی قرار می‌گیرند. تقریبا ده درصد از زنانی که در زندان‌های آمریکا به سر می‌برند به اجبار تن به خواسته‌های جنسی نگهبانان خود می‌دهند.

نمودار مقایسه تعداد زندانیان در آمریکا با دیگر کشورها – تعداد زندانی‌ها به ازای هر 100/000 نفر

این آمارها نشان می دهد که آمریکا بیش از سایر کشورها در آشفتگی بزرگ اجتماعی و اقتصادی قرار گرفته است.

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha: