نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات نشان می‌دهد که تقابل ایران و آمریکا درصحنه داخلی و عرصه بین‌المللی محور مطبوعات امروز بوده است. درحالی‌که آمریکا درخواست تماس از ایران را دارد، نیروی نظامی خود را به منطقه فرستاده تا جو روانی علیه ایران ایجاد کند که این موضوع در روزنامه‌ها موردبررسی قرارگرفته است.

به گزارش فرهنگ سدید؛ نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات نشان می‌دهد که تقابل ایران و آمریکا درصحنه داخلی و عرصه بین‌المللی محور مطبوعات امروز بوده است. درحالی‌که آمریکا درخواست تماس از ایران را دارد، نیروی نظامی خود را به منطقه فرستاده تا جو روانی علیه ایران ایجاد کند که این موضوع در روزنامه‌ها موردبررسی قرارگرفته است. دراین‌باره روزنامه‌ها از تناقض رفتاری ترامپ و همراهی برخی از جریانات داخلی با رئیس‌جمهور آمریکا نوشتند. واکنش‌های طنز کاربران فضای مجازی نیز در مطبوعات امروز نمود داشته و برخی از روزنامه‌ها به سوژه شدن ترامپ در بین ایرانیان پرداخته‌اند.

پایش روزنامه‌های اصولگرا نشان می‌دهد که اقدام هفته‌نامه صدا در ایجاد دوگانگی جنگ و صلح همراه با نمایش اقتدار آمریکا امروز محور نقد و تحلیل روزنامه‌های اصولگرا بوده است و روزنامه‌های این جریان با تیترها «صدای ترامپ از حلقوم مدعیان اصلاحات»، «جنگ سوخته»، «سروصدا روی کاغذ» و «کاسبان ترس فروشی» به آن پرداخته‌اند. محور دیگر روزنامه‌های اصولگرا تأکید بر این موضوع است که تحرکات اخیر آمریکا یک جنگ روانی است و هدف خود را با القای جنگ نظامی پیش می‌برد. برخی از روزنامه‌های این جریان نیز لزوم ایجاد شورونشاط دینی در مدارس و جلوگیری از اجرای سند 2030 در نظام آموزشی را پیگیری کرده‌اند. موضوعات اقتصادی همچون «برنگشتن ۳۰ میلیارد دلار ارز صادراتی»، «سوداگری در بین خودروسازان»، «نقدینگی بالا و رهاشده» و «افزایش قیمت اجاره‌بها» از موضوعاتی بوده است که به آن پرداخته‌اند.

پایش روزنامه‌های اصلاح‌طلب حاکی از آن است که درخواست ترامپ مبنی بر تماس ایران با آمریکا در روزنامه‌های این جریان مورد تحلیل و بررسی قرار دارد و روزنامه‌های سازندگی، همدلی، شرق و آرمان به آن پرداخته‌اند. اظهارات چالش‌برانگیز اخیر عراقچی معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه درباره نحوه برخورد با اروپا و افغانی‌های مهاجر در ایران نیز از دیگر موضوعاتی بود که روزنامه‌های این جریان سعی در توجیه آن داشتند. نام محمدرضا باهنر هم در صفحات روزنامه‌های اصلاح‌طلب زیاد دیده می‌شود. باهنر که چند روز گذشته بر سر سفره احمدی‌نژاد حاضرشده بود اکنون از دیدار خود با عارف خبر می‌دهد و این موضوع مورد استقبال روزنامه‌های اصلاح‌طلب قرارگرفته است البته به نظر می‌رسد این موضوع با طرح «جلسات گفتگوی ملی» نیز مرتبط است. اصلاحات که از شکست انتخاباتی آینده بیم دارد اکنون موضوع گفتگوی ملی را مطرح کرده و عده‌ای را نیز گرد هم آورده است. «جنگ تجاری چین و آمریکا» و «اعطای تابعیت به فرزندان مادران ایرانی» از دیگر موضوعات موردتوجه روزنامه‌های این جریان بوده است.

صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸ صفحه اول روزنامه‌های 22 اردیبهشت ۹۸

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

سینمای کودک نیازمند برخورد‌های حرفه‏‌ای‌تر است

برای ترسیم شمایل مولا، بر لبه تیغ راه رفتیم

برخورد پهلوی دوم با فساد چگونه بود؟

«دیدمان» با ۷۰ عنوان در نمایشگاه تاریخ معاصر

«دیدمان» با ۷۰ عنوان در نمایشگاه تاریخ معاصر

هدف «فجر» شناسایی نیرو‌های جوان و کاربلد است

«جشن جهانی نوروز» یونسکو و ارتباطش با جشن تصویر سال

رمز هم‌کفو بودن امام علی (ع) با حضرت زهرا (ع) چه بود؟

راه و مقصد شهدا، حق است

اندیشه انگلیسی تجزیه ایران یا قیمومیت بر آن

از ماجرای دستگیری تا رسیدگی به تهیدستان

چرا تاریخ‌نگاری برای بهبودی مهم است؟

پدری کردن را از پدرم آموختم

زیست کرونایی اهالی تئاتر

شعار‌های گل‌درشت «دادستان»

هوای این روز‌های همرزم حاج‌قاسم

نطفه استقلال‌یابی با مجید شاه‌حسینی

بازدیدکنندگان این دوره جشنواره موسیقی کمتر از یک قسمت سریال ضعیف

ترکتازی انگلستان، به موازات تضعیف دولت قاجار

سازنده پل وحدت با لباس جهاد به استقبال شهادت رفت

نگاه غرب به زن یک نگاه کالایی و ابزاری است

جایزه کتاب سال، کارنامه نشر و کتاب ایران است

به تاریخ وفادار ماندیم

دوست دارم فقط یک روز طعم زندگی در کنار بابا را بچشم

مرز الگوبرداری و کپی برداری برنامه‌های تلویزیونی کجاست؟

«روز‌های ابدی» ماندگار می‌شود مثل «طوفان شن»

کامکار: بستر زردی، چون اینستاگرام هنر را به ابتذال می‌کشد

چرا رضاشاه به سمت تغییر فرهنگ ایران رفت؟

مکتب تاریخ‌نگاری مشروطه؛ کاستی‌ها و آفات

شهادت محمد در سوریه تداوم راه برادرانش در گنبد و فتح‌المبین بود