رهبر دینی صابئین مندایی گفت: گروهک‌هایی مانند منافقین می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و برای همین ادعا می‌کنند حقوق اقلیت‌های مذهبی رعایت نمی شود.
به گزارش فرهنگ سدید؛ نقض حقوق اقلیت‌های مذهبی در ایران همواره اتهامی بوده که توسط جبهۀ استکبار و گروهک‌های جدایی‌طلب و تروریستی متوجه جمهوری اسلامی ایران بوده است. این در حالی است که پیروان ادیان الهی در ایران همواره بر آزادی‌شان در انجام مناسک دینی تاکید داشته‌اند. گنزورا نجاح چحیلی رهبر دینی صابئین مندایی ایران بر این نکته تاکید کرده و از آزادی دینی که در ایران اسلامی دارند بسیار راضی است.

این رهبر مذهبی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه پیروان ادیان الهی باید چه کنند تا دین‌شان مورد سوء استفاده تروریست‌ها قرار نگیرند گفت: در کتاب مقدس گنزا ربّا که همان صحف آدم باشد رفتار‌های خشونت‌آمیز نفی شده و توصیه می‌شود که دوستی و انسجام میان ادیان باشد. برای اینکه این‌گونه سوء استفاده‌ها از بین برود باید گفتگوی میان ادیان بیشتر شود و ادیان توحیدی انسجام و وحدتشان را بیشتر کنند تا بتوانند ضدکسانی که می‌خواهند بین ادیان فاصله بیاندازند و اتحاد را از بین ببرند اقدام کنند.

رهبر دینی صابئین مندایی ایران در ادامه به سوء استفاده گروهک‌های تروریستی و به‌خصوص گروهک منافقین از اقلیت‌های مذهبی واکنش نشان داد و گفت: چنین گروهک‌هایی می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و برای همین ادعا می‌کنند حقوق اقلیت‌های مذهبی رعایت نمی‌شود. خوشبختانه ما در ایران حقوقمان را داریم و کل مراسمات دینی‌مان را آزادانه انجام می‌دهیم. البته معضلاتی هست که اساسی نیست و اصلا ربطی به دین و دیانت ندارد و ما به عنوان یک شهروند ایرانی که حدود سه هزار سال هست در ایران زندگی می‌کند، هیچ مشکلی با روسای حکومت در ایران از گذشته تاکنون نداشته و خیلی راضی هستیم.
 
منبع: سایت هابیلیان
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha: