امام جمعه موقت تهران ماه رمضان یک جبهه دانست و گفت: باید از موضوعاتی که منجر به غفلت و از بین رفتن حالات معنوی این ماه مبارک می‌شود، فاصله گرفت.

به گزارش فرهنگ سدید؛ حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران و مدیر حوزه علمیه امام خمینی (ره) با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: بارها و بارها در ماه رمضان مهمان خدای متعال بوده‌ایم، اما امسال واقعاً تصمیم بگیریم جایگاه این ماه عظیم را صحیح فهم کنیم. درست است که ماه رمضان ماه مهمانی خداست، اما باید در درون ما یک تحول بزرگ واقع شود، دیگر وقت آن رسیده دلمان را به خدا بسپاریم و عرشی شویم.

وی افزود: باید در تمام ایام سال به خصوص در این ماه پر خیر و برکت رمضان بسیار به وجود مقدس امام زمان (عج) متوسل شویم، ما قدر ماه رمضان را نداسته‌ایم، نباید اینطور گمان کنیم که شب و روز ماه رمضان نیز مانند دیگر شب‌ها و روزهای سال است، ماه رمضان وقت هجرت و تحول است.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی اظهار کرد: مردم در ماه رمضان در حال و هوای خاصی قرار می‌گیرند، حال و هوایی معنوی که نیاز است در طول سال نیز همراه‌مان باشد، اما آنچه مهم است این است که از این حالات محافظت بشود و به راحتی خودمان را سرگرم موضوعاتی که باعث غفلت و از بین رفتن این احوالات معنوی می‌شود، نکنیم، این با محافظت و توسل ممکن است.

وی خاطرنشان کرد: انسان‌ها در ماه رمضان وارد فضایی دیگر می‌شوند و نوری را احساس می‌کنند و وقتی ماه رمضان تمام می‌شود، گویی آن چراغ هم خاموش می‌شود، پس باید آنقدر در این ماه نور گرفت که در تاریکی دنیا بتوان سلامت از مسیرها عبور کرد.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی یادآور شد: محبت خدا نسبت به بندگانش بالاترین محبت‌هاست، خدا بندگانش را بسیار دوست دارد حتی بندگان گناهکارش را، در حدیثی قدسی داریم که «لَو عُلِمَ المُدبِرونَ عَنّی کَیفَ اشتِیاقِی بِهِم وَ انتِظارِی إلی تُوبَتِهِم لَماتُوا شُوقاً الیّ و لَقُطعت أوصالِهم؛ اگر آنهایی که به من پشت کرده‌اند می‌دانستند که من چه اندازه انتظار دیدن آنها را می‌کشم و چه مقدار مشتاق توبه و بازگشت آنها هستم، قطعاً از شدت شور و شوق نسبت به من جان می‌دادند و تمام بندبند اعضایشان به خاطر عشق به من از هم جدا می‌شد».

وی با تأکید بر اینکه ماه رمضان یک کشتی نجات است، گفت: این کشتی نجات به روی بندگان خدا روی آورده تا طوفان زدگان را نجات دهد. در جبهه وقتی رزمندگان استراحت می‌کنند و می‌خوابند، خواب آنان نیز جهاد است، چراکه خواب آنان برای تجدید قوا و حضور پررنگ‌تر و محکم‌تر در صحنه‌هاست.

حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی اضافه کرد: ماه رمضان هم جبهه است، وقتی بنده‌ای وارد ماه رمضان شود دیگر نَفَسِ او تسیبح حساب می‌شود، وقتی در این ماه بخوابد، تسیبح برایش نوشته می‌شود، بنابراین اگر واقعاً کسی اهل جبهه باشد و بخواهد دشمن درون را از وجودش خارج کند، حتی اگر به خواب هم برود، خداوند متعال برایش به گونه‌ای دیگر محاسبه می‌کند چراکه او وارد جبهه‌ای بزرگ شده است.

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha:

نامزد‌های بخش نمایشنامه جایزه هنری «سردار دل‌ها»

هنرمندان در همه‌جای دنیا مالیات می‌دهند

کارگردا‌ن‌های مطرح سینما و تلویزیون این روز‌ها فعال‌تر شده اند

تهیه‌کننده «تک‌تیرانداز» از جوایز جشنواره فجر امسال می‌گوید

چرچیل و همدستانش کودتا را در ایران کارسازی کردند

مرزبانی یعنی هر لحظه آماده شهادت بودن

فعلاً کار نمی‌کنم تا دوباره کرونا نگیرم

باز هم نقش مامور امنیتی بازی می‌کنم

ماجرای جابه جایی «تفتی» با «دیرباز»

«لذت سادگی» می‌تواند الهام‌بخش ایده‌های جدید باشد

مردم باید فیلم خوب را در سینما با خیال راحت تماشا کنند

معضل سینمای ایران فیلمنامه‌های بدون قهرمان است

از کتابخانه شتری تا کتابخوانی داخل بشقاب پرنده

آینده نگری یک کار صرفا پژوهشی نیست

معیارهایی برای تشخیص موسیقی حرام از حلال

پرواز ۲ کبوتر باهم در کربلای ۵

چرا رضا خان را از سوی دولت انگلستان برکشیدند

فروکش تب کتاب‌های کمک‌درسی

نقش مهم ایران در پیدایش نهضت جنگل

شهیدی که اعتقاد داشت اسلام بدون مرز است

چالش‌های بازیگری در سریال «روز‌های ابدی»

کریمی: شعار برای ذات سریال «ده نمکی» است

تایپوگرافی «شهادت ثالثه» مهجور مانده است

نوروز «سیما» چگونه می‌گذرد؟

جنگال عامل موفقیت عملیات کربلای ۵»

رضاخان چگونه رضا شاه شد؟

والفجر ۸ یکی از شگفت‌انگیز‌ترین عملیات‌ دفاع‌مقدس

تخلف ساواک در ثبت اسناد رضاخان

چرا سیاسیون به‌سمت ثبت خاطرات روزانه نمی‌روند؟

فیلم «شیشلیک»، اولین تجربه کمدی محمدحسین مهدویان