نیم‌نگاهی کلی به مطبوعات امروز ۲۴ فروردین ۹۸ نشان می‌دهد که به دلیل تأثیر حمایت‌های همگانی از سپاه، بحران سیل و رویداد‌های بین‌المللی در شمال آفریقا و دستگیری آسانژ محور‌های روزنامه‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب تقریباً یکی شده است.
به گزارش فرهنگ سدید؛ نیم‌نگاهی کلی به مطبوعات امروز ۲۴ فروردین ۹۸ نشان می‌دهد که به دلیل تأثیر حمایت‌های همگانی از سپاه، بحران سیل و رویداد‌های بین‌المللی در شمال آفریقا و دستگیری آسانژ محور‌های روزنامه‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب تقریباً یکی شده است.

مقاومت مردم خوزستان همزمان با انتشار کلیپی از تشکیل سپر انسانی در برابر سیل موجب شد تا روزنامه صبح روز شنبه به‌طور جدی به این موضوع بپردازند. وطن امروز، جام جم، جوان، رسالت، فرهیختگان، همشهری ایران، ابتکار و آفتاب ازجمله روزنامه‌هایی بوده اندکه از این رویداد تیتر‌هایی همچون «افسانه حقیقی»، «یک ایران، یک خوزستان»، «تن‌به‌تن مقابل سیل»، «غیرت»، «مقاومت جهادی خوزستان در برابر سیل»، «پتروس واقعی فداکار این‌ها هستند»، «حماسه تنها» و «نبرد تن‌به‌تن» گرفته‌اند. بررسی مطبوعات در پردازش به موضوع سیل حاکی از آن است، هورالعظیم بهانه فضاسازی علیه وزارت نفت شده که وطن امروز، ایران و آرمان به این موضوع اشاره داشته‌اند. حضور گروه‌های مقاومت و مدافعان حرم از کشور‌های عراق، افغانستان و پاکستان نیز ازجمله مواردی بوده است که به آن اشاره‌شده است.

تحولات شمال آفریقا به‌ویژه سودان و خروج مصر از ناتو عربی نیز از دیگر موضوعاتی بوده است که در روزنامه‌ها بازتاب گسترده‌ای داشته است که می‌توان به روزنامه‌هایی، چون کیهان، صبح‌نو، وطن امروز، جام جم، جوان، حمایت، ابتکار، سازندگی، دنیای اقتصاد، آفتاب، شرق و اعتماد اشاره کرد.

حمایت‌ها از سپاه همچنان ادامه دارد و روزنامه‌های جوان، کیهان، حمایت، قدس، عصر ایرانیان، آرمان، شرق و ایران به این موضوع پرداخته‌اند.

دستگیری آسانژ افشاگر وکی لیکس نیز از دیگر موضوعات بوده است که روزنامه‌های وطن امروز، جوان، فرهیختگان، حمایت، ایران، آفتاب، اعتماد و دنیای اقتصاد به آن با تیترهایی، چون «آسانژ در زندان علیاحضرت!»، «دستگیری جعبه سیاه غرب»، «قهرمان آزادی بیان یا خرابکار خائن»، «چنگال انگلیس به گلوی افشاگر جنایات آمریکا» اشاره‌کرده‌اند.

 

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha: