معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا به مناسبت روز پاسدار گفت: امروز نیروی هوافضای سپاه از جوان ترین افراد استفاده کرده است و این توان بازدارندگی نظام جمهوری اسلامی ایران را بالا برده است.
به گزارش فرهنگ سدید؛ در جمهوری اسلامی ایران، سوّم شعبان، سالروز ولادت باسعادت امام حسین (ع)، به عنوان روز پاسدار، نام‏گذاری شده است. پاسداران انقلاب اسلامی در ایران با تأسّی به شجاعت، مردانگی، استواری، ایمان و فضایل اخلاقی امام حسین (ع)، در راه حفظ آرمان‏های والای اسلام و انقلاب اسلامی و نیز حراست از تمامیّت ارضی جمهوری اسلامی، صحنه ‏هایی فراموش نشدنی و حماسه‏‌هایی با شکوه آفریدند و خود، سرمشق جوانانِ مؤمن و آزادی‏خواه جهان شدند.

این نهاد انقلابی در آغازین روز‌های انقلاب متولد و مسئولیت‌های خطیر و سنگینی را برای پاسداری از انقلاب در تاریخ پر افتخار ایران عزیز به یادگار گذاشته است. سپاه در اوج اقتدار و صلابت در تمامی عرصه‌ها، در کنار سایر نیرو‌های مسلح به سان دژ مستحکم ملت ایران عمل کرده و نقش کلیدی خود در شکست و خنثی‌سازی توطئه‌ها و تهدیدات گوناگون بیگانگان و ضد انقلاب در عرصه‌های مختلف جنگ‌های سخت و نرم را همواره ایفا نموده است و این صلابت و کار آمدی مورد اعتراف دوستان و حتی دشمنان انقلاب است.

سردار مهدی سنایی راد معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در گفتگو با خبرنگار فرهنگ سدید؛ گفت: "اگر سپاه نبود کشور هم نبود" این یک گزاره مختصر از وجودیت سپاه است که از زبان امام خمینی (ره) گفته شد و این یک حقیقت است.

وی با اشاره به اینکه امروز سپاه توسعه زیادی پیدا کرده و تجارب دوران دفاع مقدس، حضور در جنگ نرم و جهاد سازندگی آن را پخته‌تر کرده است افزود: زمانی که آمریکا احساس خطر از جانب سپاه کرد و عمق نفوذ آن را در داخل و منطقه را حس کرد به مخالفت با آن پرداخت.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا اضافه کرد: سپاه یک نهاد موثر و تعیین کننده در حفظ عزت، استقلال و تامین امنیت است و موجب وحشت اربابان واقعی ترورریست هاست.

سنایی راد عنوان داشت: امروز رهبر معظم انقلاب میدان را برای نسل جوان باز کرده است. نسل جوانی که حاصل تحولات بعد از انقلاب است و در ابعاد مختلف روحی، علمی و مهارتی ویژگی‌های خاصی دارند. نسل اول انقلاب سپاه را تشکیل دادند و نسل امروز نیز از همین مردم با همین ویژگی هاست. مقابله با ضدانقلاب، تروریسم دهه شصت و دفاع مقدس در عرصه و ابعاد گسترده تری وجود دارد.

وی در پایان اظهار داشت: امروز نیروی هوافضای سپاه از جوان‌ترین افراد استفاده کرده است و این توان بازدارندگی نظام جمهوری اسلامی ایران را بالا برده است. ما این جوانی نیرو را در ارتش و سایر سازمان‌های نظامی نیز می‌بینیم لذا نسل جوان این انقلاب ادامه دهنده نسل گذشته هستند.
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha: