حجت‌الاسلام ثقفی در میزگرد «بیانیه گام دوم؛ از نظر تا عمل»:
مدیر بنیاد فرهنگ انقلاب اسلامی با بیان اینکه زمینه های خطای راهبردی نسبت به بیانیه گام دوم وجود دارد، تصریح کرد: با دیدن نقشه راه می شود گفت که راه قدس تمدن نوین اسلامی از کربلای دولت اسلامی می گذرد.

به گزارش فرهنگ سدید:  حجت الاسلام علی ثقفی مدیر بنیاد فرهنگ انقلاب اسلامی در نشست بررسی گام دوم انقلاب اسلامی که در خبرگزاری فارس برگزار شد با اشاره به فهم عمیق و تفصیلی این بیانیه، اظهار داشت: این متن مهم است و یک مقدماتی دارد و لازمه عملیاتی کردن آن فهم عمیق و تفصیلی است.

وی با اشاره به نوع مواجهه با این بیانیه گفت:‌ این متن عمیقی است و امکان استحصال کامل از آن در شارایط کنونی نیست . کسانی که در اندیشه رهبری کار می‌کنند اذعان می‌کنند نمی‌توان به این راحتی به عمق این اندیشه دست یافت.

ثقفی با بیان اینکه کارهایی را در این خصوص تا اینده باید انجام داد گفت: کار گروهی بهتر است اگر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی محور جمع شود تا افرادی دور هم کار جمعی انجام دهند، مناسب‌تر است و اگر هم نشد کسانی مثل حلقه وصل باید این اندیشه را تبیین کنند.

وی با تاکید بر اینکه درمورد گام دوم هم از الان باید صحبت کرد و هم باید در آینده ادامه داد، خاطرنشان کرد: برای آینده باید این بحث ها دور از مباحث آکادمیک باشد چون این مباحث شورآفرین و جریان ساز نیستند و فاصله این مراکز با اجتماع گواه بر این مکتب است و کاری که الان می شود کرد این است که باید نگاه کلی‌مان را به این بیانیه بیاندازیم و به مباحث مهم بپردازیم تا تدریجا عمیق و تفصیلی ورود کنیم.

ثقفی افزود: فهم عمیق پیش نیازی دارد و آن بخصوص برای نسل جوان این است که نقشه راه تحقق دولت اسلامی در گام دوم فهم شود که اگر این امر نباشد به عمق این بیانیه پرداخته نشده و عملیاتی نخواهد شد.

وی با بیان اینکه زمینه های خطای راهبردی نسبت به بیانیه گام دوم وجود دارد، تصریح کرد: با دیدن نقشه راه می شود گفت که راه قدس تمدن نوین اسلامی از راه قدس دولت اسلامی می گذرد.

مدیر بنیاد فرهنگ انقلاب اسلامی با طرح این سوال که نقشه راه دولت سازی کجاست، خاطرنشان کرد: اگر نتوانیم قدم فعلی را درست برداریم در مرحله تحقق تمدن دچار تاخیری می‌شویم که انقلاب اسلامی در تحقق دولت اسلامی دچار آن شده است.

وی در همین زمینه ادامه داد: در این بیانیه رهبر انقلاب نسبت به تاخیرها تصریحاتی داشتند و در سال ۹۶ هم تصریح تلخ و گزنده‌ای در جمع جوانانه‌ای داشتند. نقشه راه مرحله سوم است که نقشه راه مرحله چهارم را به مرحله عملیاتی می‌رساند و مطالبه رهبر انقلاب عبور موفقیت آمیز از مرحله چهارم است و لازمه آن عبور موفقیت‌آمیز از مرحله سوم است.

ثقفی با بیان اینکه امام اسلام را از موضع دفاع مقاومت به ابتکار عمل راهبردی کشاند، گفت: انقلاب اسلامی نظام سلطه را به انفعال راهبردی واداشت و تمام موفقیت‌ها نتایج دومرحله ای است که با موفقیت از آن عبور کردیم.

وی با اشاره به اینکه بعد پیروزی انقلاب اسلامی و تاسیس نظام اسلامی ما از سال۵۸ به این طرف در مرحله سوم دچار مشکل شدیم و در این مرحله وارد مقاومت و مقابله شدیم، اظهار داشت: چرا گام اول گام مقاومت بود و چرا امام در دهه اول امام فرمان مقاومت در برابر فتنه های داخلی و خارجی را دادند.

مدیر بنیاد فرهنگ انقلاب اسلامی تصریح کرد: چرا در جنگ به اهداف بلندتری نرسیدیم و چرا رهبر انقلاب در انتهای دهه ۶۰فرمان مقاومت در برابر تهاجم فرهنگی را صادر کرد؟

حجت الاسلام ثقفی در پایان با بیان اینکه مهم‌ترین ماموریت نیروهای انقلاب  در پایان دهه نود مقاومت در برابر فشار خارجی، وادادگی و نفوذ داخلی است، گفت:‌ این حرکت بر اساس مقابله باید به حرکتی پیش‌رونده به سمت دولت اسلامی تبدیل شود و صحنه تغییر یابد. بیانیه‌ گام دوم چنین تغییر صحنه‌ای ایجاد می کند و در گام دوم باید مسیر انقلاب را به سمت پیشبرد دولت اسلامی پی بگیریم و چنین نگاهی داشته باشیم.

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha: