تبیین بیانیه «گام دوم» رهبر معظم انقلاب در دانشگاه امیرکبیر
سردار نقدی گفت: بنده بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب را با کوه الماس عوض نمی کنم. این بیاینه برنامه ملت ایران برای رسیدن به قله سعادت است. اگر این بیانیه به گفتمان عمومی کشور مبدل شود به شما قول می دهم که حداکثر ده سال آینده آمریکا که امروز از شما شکست می خورد را زیرپا خواهید گذاشت اما لازمه آن تبدیل شدن به گفتمان عمومی کشور است.

به گزارش فرهنگ سدید، سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم بزرگداشت شهید حسن تهرانی مقدم و شهدای اقتدار که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد در سخنانی اظهار کرد: اگر امروز شهید تهرانی مقدم در این جلسه حضور داشت بیانیه رهبر معظم انقلاب درباره گام دوم انقلاب را می خواند و تبیین می کرد.
وی با اشاره به روحیه ولایت مدارانه شهید تهرانی مقدم گفت: همه وجود این شهید بزرگوار، عشق به رهبر معظم انقلاب بود به طوری که او هیچ گاه نام رهبر انقلاب را بدون پیشوند "حضرت" نمی آورد و همواره این موضوع را خود رعایت می کرد و به دیگران نیز تذکر می داد.

نقدی با بیان دو ویژگی و خصویت شهید تهرانی مقدم که او را از دیگران متمایز می کرد، گفت: اول اینکه او ولایت مدار بود. دوم اینکه تهرانی مقدم کسی بود که هیچ گاه در انجام کارها تردید نمی کرد. او خودباور، بلند پرواز و با همت عالی بود و این دو خصوصیتی است که در جوهره بیانیه رهبر معظم انقلاب نیز آمده است.

وی تصریح کرد: رهبر انقلاب فرمودند که قبل از انقلاب در حوزه علم و تکنولوژی هیچ آورده ای نداشتیم و همه چیز را از صفر شروع کردیم و این را مدیون روحیه شهید تهرانی مقدم ها هستیم. پیش از انقلاب ایران در تولید علم و فناوری صفر بود وتنها مصرف کننده علم و در صنعت مونتاژکار بود. این موضوع موجب شد زمانی که جنگ به ما تحمیل شد و موشک های 12 متری رژیم بعثی با سرجنگی یک تن به تهران می خورد ما نمی توانستیم جواب دهیم زیرا اصلا توان تولید موشکی نداشتیم.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه با اشاره به اینکه دانشگاه در کشور بود اما علم آموزی در کشور نبود، گفت: در زمان جنگ تحمیلی کدام دانشگاه های ما که از رژیم پهلوی مانده بود، برای دفاع از کشور توانست موشک بسازد؟ همان دانشگاه هایی که اساتید آن خارجی بودند و دانشجوهایش به زبان انگلیسی صحبت می کردند، آیا توانستند یک موشک ساده بسازند؟ دانشگاه های تحت لیسناس آلمان و آمریکا توانستند؟ اما امروز اگر همین مساله در دورافتاده ترین دانشگاه های مرزی ما مطرح شود، ظرف 6 ماه بعد سلاح آزمایش شده تحویل شما داده می شود. از تولید صفر قبل از انقلاب به اینجا رسیدیم و این خط را تهرانی مقدم ها شکستند. کشوری که تولید علم آن صفر بود امروز ماهواره می سازد و زیردریایی های بومی خود را عملیاتی می کند.

وی ادامه داد: خیلی از افراد می گویند مسیر ما از سازش با آمریکا و اروپا عبور می کند. نمونه آن هم همین موضوعی که مطرح می کنند باید انتخابات حزبی شود و نقش را به احزاب بدهیم. این کار در واقع مردم را کنار می گذارد اما چون فلان کشور اروپایی اجرا کرده عده ای در داخل کشور به دنبال آن هستند.

سردار نقدی: بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب را با کوه الماس عوض نمی کنم

نقدی گفت: امروز دو پرونده اومانیستی و لیبرال دموکراسی در مقابل ما قرار دارد که در جهان در حال اجرا و پیگیری است. لیبرال دموکراسی در کشورهای غربی فراتر از آزاد در حال انجام شدن است یعنی اینکه نه جنگ به آن ها تحمیل شد، نه تحریم شدند، نه ترور و نه اینکه دانشمندان آن ها مورد هدف قرار گرفتند. بدون هیچ مانعی و با دست باز جلو آمدند و علاوه بر اینکه به منابع خود دسترسی داشتند اما به آن قانع نشدند و منابع کشورهای آسیایی و افریقایی را نیز غارت کردند و بابت این موضوع چند میلیون نفر را کشتند. اما خروجی آن ها چه شد و وعده های لیبرال دموکراسی برای ساختن جامعه ای با رفاه بالا و با آرامش مادی به کجا رسید؟

وی افزود: امروز آمریکا 22 هزار میلیارد دلار بدهی خارجی دارد و یک هزار میلیارد دلار کسری بودجه، آمریکا در عراق و سوریه 7 هزار میلیارد دلار خرج کرد اما امروز باید چراغ خاموش در باند فرودگاه ها بنشیند. روزی در آمریکا برای کنترل قیمت، گندم را در دریاها می ریختند اما امروز این کشور چهل میلیون گرسنه دارد. خود آن ها نیز به این موضوع اذعان دارند.

این فرمانده بسیجی ادامه داد: لیبرال دمکراسی یعنی شنبه های سیاه فرانسه و مردمی که برای فرار از ظلم هر هفته به خیابان ها می آیند. لیبرال دموکراسی یعنی دستور برای تاسیس وزارت گرسنگی در انگلستان زیرا در این کشور از هر 4 کودک یکی از آن ها صبح ها گرسنه به مدرسه می آید.

سردار نقدی: بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب را با «کوه الماس» عوض نمی‌کنم

نقدی با تاکید بر شکست تفکر لیبرال دموکراسی تشریح کرد: تمام این رویدادها در کشورهایی به وجود آمده که وعده رفاه می دادند و 200 سال فرصت داشتند تا این وعده های خود را عملی کنند. اما ما تا کنون فقط چهل سال فرصت داشته ایم در حالی که همه روزهای انقلاب مورد هجمه بوده ایم، از ابتدا تا کنون تحت فشار، حمله، تحریم بویم و در این چهل سال مورد تهاجم فرهنگی و محاصره تبلیغاتی بودیم.

وی افزود: آنچه این عظمت را ساخت خانواده شهدا و اراده پولادین حسن تهرانی مقدم ها بود که با پیام اما ساخته شدند. بنده بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب را با کوه الماس عوض نمی کنم. این بیاینه برنامه ملت ایران برای رسیدن به قله سعادت است. اگر این بیانیه به گفتمان عمومی کشور مبدل شود به شما قول می دهم که حداکثر ده سال آینده آمریکا که امروز از شما شکست می خورد را زیرپا خواهید گذاشت اما لازمه آن تبدیل شدن به گفتمان عمومی کشور است.

رئیس سابق بسیج مستضعفین با اشاره به کاهش جمعیتی شدید در کشورهای اروپایی گفت: نسل های اروپایی در حال نابودی است به ترکیب تیم های ملی فرانسه نگاه کنید بسیاری از آن ها را آفریقایی ها و آسیایی ها تشکیل داده اند. در آینده نژاد اروپایی در روی زمین نخواهد بود و در چند دهه بعد انگلیس توسط هندی ها و فرانسه توسط آفریقایی ها اداره خواهد شد اما با وجود این بیانیه و راهکارهای داده شده ایران اسلامی دارای عزت و اقتدار خواهد بود و همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند شاهد طلوع ولایت عظما خواهیم بود.

سردار نقدی: بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب را با کوه الماس عوض نمی کنم

نقدی با ارائه راهکارهایی برای اینکه بتوان بیانیه گام دوم انقلاب را به یک مطالبه عمومی مبدل کرد گفت: یکی از مواردی که می توان بر آن تمرکز کرد، آموزش اساتید بر اساس فصل بندی های بیانیه است تا آن ها بتوانند گام دوم انقلاب را به صورت آکادمیک و کلاسیک تدریس کنند.

وی افزود:دیگر اینکه، می توان گفتمان سازی تخصصی کنیم یعنی اینکه محتوا بیانیه را در هشت محور به صورت تخصصی ارائه کرد. هفت محور آن را رهبر معظم انقلاب در بیانیه اخیر شماره گذاری کرده اند و یک محور هم به نظر بنده مقدمه بیانیه است. مقدمه اولویت بالایی دارد زیرا رهبر انقلاب معتقند که ما اکنون در محاصره تبلیغاتی دشمن قرار گرفته ایم و لازم است تا این محاصره شکسته شود مانند آبادان که در محاصره بود و شکسته شد.

معاون فرهنگی اجتماعی سپاه گفت: کار دیگری که می توان بر اساس بیانیه انجام داد، استخراج صدها عنوان پژوهشی برای عمق بخشیدن به این بیانیه است، که می شود این عنوان ها را برای دانشگاه ها به جهت فعالیت های پژوهشی و علمی ارسال کرد.

نقدی در پایان اظهارات خود گفت: راهکار دیگر اینکه می توان دو کنفرانس علمی برگزار کرد که یک کنفرانس برای بررسی تحلیل مفهوم، «سراپا غلط» که رهبری در این باره می فرمایند تصور اینکه مشکلات اقتصادی با خارج حل می شود این تحلیل سراپا غلط است. کنفرانس علمی دوم نیز تبیین نظریه نظام انقلابی است که باید تفسیر شود و جمع بین نظام بودن و انقلابی بودن تبیین شود. کارهایی نیز می توان در قالب های هنری انجام داد.

سردار نقدی: بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب را با کوه الماس عوض نمی کنم

ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha: