دستاورد‌های انقلاب اسلامی در قالب یک کتاب
کتاب «گلستان انقلاب» حاصل بررسی‌ها و نقطه نظرات مستند و آمار‌های واقعی کارشناسان و متخصصان حوزه‌­های مختلف است که در برنامه «شنبه­ های انقلاب» در طول ۴۱ هفته از اردیبهشت تا بهمن سال جاری، ارائه شده است.
به گزارش فرهنگ سدید، کتاب «گلستان انقلاب» حاصل بررسی‌ها و نقطه نظرات مستند و آمار‌های واقعی کارشناسان و متخصصان حوزه‌­های مختلف است که در برنامه «شنبه‌­های انقلاب» در طول ۴۱ هفته از اردیبهشت تا بهمن سال جاری، ارائه شده است. این کتاب در سه فصل با عناوین و زیر مجموعه­‌های ذیل تدوین شده است:

فصل اوّل: دستاورد‌های انقلاب اسلامی
در این فصل دستاورد‌های انقلاب اسلامی در حوزه­‌های آزادی و حقوق بشر، استقلال و اقتدار بین المللی، حاکمیت ولایت فقیه، مشارکت عمومی، تعالی انسان، عدالت، استکبار ستیزی، وحدت مذاهب، ادیان و مذاهب، بسیج و جوانان، قانونگذاری و امنیت ارائه شده است.

فصل دوم: چهل سال توطئه و چهل سال مقاومت
در این فصل، اهم توطئه­‌های دشمنان در محور‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. توطئه تجزیه طلبان، توطئه تفرقه افکن مذهبی، توطئه‌­های نظامی، فرهنگی، اقتصادی، امنیتی، سیاسی، بین المللی، توطئه در حوزه‌های علم و فناوری، اندیشه اسلامی و ایده حکومت در نظام اسلامی از جمله این توطئه­‌ها است.

فصل سوم: پیشرفت‌های ایران در سایه انقلاب و نظام اسلامی
در این فصل بخشی از پیشرفت‌های ایران در چند حوزه بررسی شده است: قرآن، روحانیت و حوزه های علمیه، تعلیم و تربیت، آموزش عالی، علم و فناوری و نخبگان، مساجد و نماز، شعائر اسلامی و انقلابی، زنان و خانواده، شعر و ادبیات، کتاب و نشر، تئاتر و نمایش، هنر‌های تجسمی، سرود و موسیقی، فیلم و سینما، صدا و سیما، مطوعات و خبرگزاریها، رفاه و سطح زندگی، ورزش، گردشگری و زیارت، اقتصاد، زیر ساخت‌های عمرانی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، کشاورزی و منابع طبیعی، صنعت، سلامت و بهداشت، اقتدار دفاعی، روستا‌ها و عشایر.

در بخشی از مقدمه این کتاب انگیزه این بررسی­ها در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی چنین مطرح شده است؛ در این بخش آمده: به فضل پروردگار هم دستاورد‌های انقلاب اسلامی و هم پیشرفت‌های ملت ایران در پرتو این انقلاب بسیار درخشان و خیره کننده است، اما این درخشش زمانی بیشتر جلوه می‌کند که بدانیم این پیروزی‌ها تحت چه شرایط سختی حاصل شده است.

تمام توطئه‌هایی که طواغیت طول تاریخ علیه نهضت‌های مردمی و آزادی‌خواهان بکار گرفته اند در ابعادی بسیار وسیع‌تر و تکرار خیلی بیشتر علیه انقلاب اسلامی بکار گرفته شد. در طول این چهل سال قدرت‌های سلطه گر در هر چیز با یکدیگر درگیر بوده اند و در یک مسئله همه سلطه گران اتفاق نظر داشته اند که آن هم چیزی جز نابودی انقلاب اسلامی نبوده است. اگر نظام سلطه جهانی هر انقلاب را با به کارگیری یک اهرم نظامی یا سیاسی یا... به تسلیم کشیده است علیه انقلاب اسلامی تمام مولفه‌ها و اهرم‌های قدرت بکار گرفته شده است.

مرور بر یک واقعیت بخوبی تفاوت حجم توطئه‌ها علیه انقلاب اسلامی را با سایر انقلاب‌ها روشن می‌کند. شیطان بزرگ آمریکا برای تاثیر گذاری فرهنگی و به شکست کشاندن انقلاب کمونیستی و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی با استفاده از جنگ روانی تنها و تنها یک رسانه صوتی روسی زبان بنام "رادیو آزادی" را بکار گرفت.

اما امروز ۸۰ کانال رادیویی و ۱۹۵ شبکه تلویزیونی ماهواره‌ای به زبان فارسی و گویش‌های ایرانی مشغول تهاجم به باور‌های دینی، ارزش‌های اخلاقی و تفرقه افکنی قومی و مذهبی و ترویج فساد و فحشاء و تخریب سبک زندگی مردم ایران است. به این سبب در فصل دوم کتاب مروری بر توطئه‌های و نقشه‌های شیطانی برای نابود سازی انقلاب و براندازی نظام اسلامی کرده ایم تا معلوم باشد اگر انقلاب ودستاورد‌های آن حفظ شده و اگر در سایه انقلاب اسلامی پیشرفت‌های خیره کننده‌ای نصیب مردم ایران شده است این پیروزی‌ها در شرایط متعارف و معمولی نبوده بلکه زیر سخت‌ترین تهاجمات حاصل شده است.

این سنگ اندازی‌ها در مواردی کارگر افتاده و مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده است لکن در بسیاری از موارد ملت مومن و انقلابی ایران بر موانع غلبه کرده و به پیشرفت‌های مورد انتظار دست یافته است. دشمن که از شکل‌گیری یک نظام الگوی ضد استکباری الهام بخش برای ملت‌های جهان به‌شدت وحشت دارد در مواردی که موفق نمی‌شود جلوی پیشرفت این الگو را بگیرد تمام قدرت رسانه‌ای و ترفند‌های روانی خود را برای انکار این پیشرفت‌ها و جلوه کردن آن در افکار عمومی ملت‌ها به کار می‌بندد لذا شاهد شبهات فراوان و تردید افکنی‌های زیاد نسبت به پیشرفت‌های ملت ایران و دستاورد‌های انقلاب اسلامی بوده و هستیم.
 

کتاب «گلستان انقلاب» منتشر شد
این کتاب در قطع وزیری ۴۷۲ صفحه با قیمت ۳۰۰۰۰ تومان منتشر شده است.
ارسال نظر
نام:
* نظر:
* captcha: