گام دوم انقلاب اسلامی به «اربعین» گره‌خورده است/ زیارت جهانی اربعین بسترساز تمدن سازی نوین اسلامی است
پرونده ویژه «طلیعه‌داران تمدن»/آیت‌الله کعبی در گفت‌وگو با سدید:
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: زیارت اربعین که امروز این‌گونه جهانی شده، بسترساز امت سازی و تمدن سازی محسوب می‌شود ازاین‌رو امروز محور مقاومت اسلامی، پیروزی‌های درخشان امت اسلام و حرکت انقلاب اسلامی در گام دوم به نهضت سیدالشهدا و زیارت اربعین گره‌خورده است.
پرونده ویژه «طلیعه‌داران تمدن»/ آیت‌الله مجتهد شبستری در گفت‌وگو با سدید:
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: عدالت‌خواهی، ظلم‌ستیزی استکبارستیزی و آزادی‌خواهی که متأثر از فرهنگ سیدالشهدا است از مهم‌ترین مؤلفه‌های ساخت تمدن اسلامی است.
محمدامین میربلوچ‌زهی
هشت سال جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس، گرچه سخت‌ترین و مشقت‌بار‌ترین دوران زندگی مردم عزیز ایران بوده، اما دستاورد‌ها و برکاتی برای کشور به همراه داشته که هم‌اینک در گام دوم انقلاب به دنبال احیا و تقویت آن ارزش‌ها هستیم.
مهدی جمشیدی
انقلاب، در معرکۀ سرنوشت‌سازِ «جنگِ اراده‌ها» قرار گرفته و دشمن هر چه بیشتر می‌کوشد از طریقِ «متراکم‌کردنِ فشارها»، رهبری را «مرعوب» و «منفعل» کند تا ایشان از «مواضعِ انقلابی»‌اش عقب‌نشینی نماید اما رهبری نه‌ فقط قدمی به پس نمی‌نهد، بلکه بر غلظتِ «لحنِ انقلابیِ» خویش می‌افزاید.
مهدی جمشیدی
در ادبیّاتِ دینیِ ما، عددِ «چهل»، نمایانگرِ معانیِ باطنیِ خاصی است، از جمله این‌ که بر وصول به حدّ نصابِ «کمال و پختگی»، دلالت دارد؛ حال متعلَّقِ آن، چه زمانی باشد که سالک باید آن را بپیماید، چه شمارۀ احادیثی باشد که باید گردآورده شوند، چه رسیدنِ انسان به این سن باشد.
دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(علیهم السلام) :
جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به‌رهبری امام خمینی(ره) و ادامه راه با رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری جایگاه خود را به‌عنوان ام‌القرای جهان اسلام تثبیت کرد؛ از سوی دیگر کنار مباحثی نظیر استقلال و آزادی، مسأله معنویت و تبلیغ اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله وسلم) مهم‌ترین موضوعاتی بوده که همواره مورد توجه مرکز معنوی جهان اسلام قرار گرفته است.
نگاهی به الزامات راهبردی "گام دوم"
در بیانیه گام دوم به درستی تاکید شده که ما باید امنیت را از نگاه مدیران به ویژه افراد امنیتی سیاسی به سمتی ببریم که از نگاه تک بعدی به چند بعدی بویژه در بحث امنیت نرم متمرکز شود.
گام دوم انقلاب و سواد رسانه‌ای
مهدی حق وردی طاقانکی
امروزه در دنیایی احاطه‌شده توسط رسانه‌ها زندگی می‌کنیم و این رسانه‌ها تأثیرات شگرفی بر حوزه‌های مختلف بشری می‌گذارند، ظهور جدید نسل جدید رسانه‌ها مبتنی بر فضای‌مجازی و ویژگی‌های منحصربه‌فرد این رسانه‌ها همچون ویژگی تعاملی بودن نسبت به رسانه‌های سنتی ضرورت توجه جدی‌تر به این حوزه را می‌طلبد.
انتقادی به مروجان تفکر غیرانقلابی و افراد هزینه گریز، علم‌زدگان و تردیدافکنان
مرجفون کسانی هستند که جامعه هدفشان متدینین است نه عموم جامعه، بلکه حتی بعض جامعه متدین، یعنی مبارزان و مستعدین مبارزه، جامعه هدف مرجفون هستند؛ در این گزارش با برسی ارتباط بحث با موضوع بیانیه گام دوم انقلاب به‌عنوان یک مصداق خاص، به این موضوع می‌پردازیم که بیانیه برای عده‌ای کاسب و روشنفکرمآب فرصت‌طلب، بهانه‌ای برای بساط کردن فراهم‌شده است.