مردم شناسی مسیر ظهور در گام دوم انقلاب
سیاوش ایمانی
مردم شناسی مسیر ظهور مسیری است که برای رسیدن به اهداف و آرمان بیانیه گام دوم انقلاب باید پیمود، مسیری که خارج از مکتوبات آرزو شده قرن‌ها انتظار منتظران، ریشه اش در دل مردم باشد.
ابعاد راهپیمایی اربعین؛ گذر از جاهلیت مدرن و ایسم‌های غربی به «تمدن اسلام»/ استمرار پرچم‌داری حضرت زینب (س) توسط ۲۰ میلیون زائر سیدالشهدا
۲۰ روایت از «ساخت تمدن نوین اسلامی بر پایه اربعین» در گزارش ویژه سدید
پایگاه مطالعاتی فرهنگ سدید در قالب پرونده‌ای با عنوان «طلیعه‌داران تمدن» در گفت‌وگو با کارشناسان و صاحب‌نظران به تحلیل نقش راهپیمایی اربعین در شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی پرداخت.
امام حسین (ع) وارث آدم و نهضت ایشان مقدمه تشکیل حکومت مهدوی است/ درک ناقص مادی‌گرایان از اهداف قیام سیدالشهدا
پرونده «طلیعه‌داران تمدن»/ منصوری در گفت‌وگوی مشروح با سدید:
کارشناس مسائل تاریخی گفت: شهادت امام حسین(ع) و یارانشان و پس از آن اسارت خاندان پیامبر یک هدف اصلی داشت و آن نیز حذف اسلام از صحنه تاریخ بشریت بود.
راهپیمایی اربعین یک امر استراتژیک در حوزه وحدت اسلامی است/ شعار «حب الحسین یجمعنا» جبهه مقاومت را گسترده کرده است
پرونده «طلیعه‌داران تمدن»/ هانی‌زاده در گفت‌وگو با سدید:
کارشناس مسائل منطقه حضور بیش از ۲۰ میلیون نفر در راهپیمایی اربعین و شهر کوچک کربلا را تجلی آرمان‌های انسان‌های آزاده عنوان کرد و یادآور شد: این حرکت هر سال با شکوه‌تر از گذشته برگزار می‌شود و رژیم صهیونیستی، آمریکا و عربستان نمی‌توانند وحدت جهان اسلام را تاب بیاورند.
زمینه تشکیل امت واحده اسلامی در مسیر سیدالشهدا فراهم شده است/ تمدن اسلامی نیازمند زیرساخت فکری واحد و یکرنگی است
پرونده «طلیعه‌داران تمدن»/ آیت‌الله اراکی در گفت‌وگو با سدید:
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: میلیون‌ها انسان در این مسیر دارای انگیزه و شناخت و هدف‌گیری واحدی هستند که از این رو در حال حاضر می‌توان تمدن اسلامی را تشکیل داد.
«امت‌سازی» راهپیمایی جهانی اربعین در دنیا بی‌نظیر است/ تحقق تمدن نوین در زمانه بن‌بست «ایسم‌ها»
پرونده «طلیعه‌داران تمدن»/ فروزنده در گفت‌وگو با سدید:
کارشناس مسائل سیاسی گفت: ما در هیچ کجای دنیا چنین حرکتی را برای امت‌سازی سراغ نداریم که چهل میلیون نفر با یک هدف، مسیر و مکتب واحد حرکت کنند؛ از این رو این مسئله جزء ابعاد تمدن‌سازی محسوب می‌شود.
راهپیمایی اربعین ساخت تمدن اسلامی را تسهیل می‌کند/ تبیین شاخص‌های تمدن‌سازی
پرونده «طلیعه‌داران تمدن»/ میرتاج‌الدینی در گفت‌وگو با سدید:
کارشناس مسائل سیاسی راهپیمایی اربعین را سوق دادن انسان‌ها به یک هدف مشترک در جهان اسلام برای کمال انسانی توصیف کرد و گفت: وقتی بشریت بر محور حق گرد آید قطعاً زمینه‌های تشکیل تمدن اسلامی فراهم می‌شود.
راهپیمایی اربعین تجلی گذر از جاهلیت مدرن به تمدن اسلام است/ شکل‌گیری امت اسلامی فارغ از مرز‌های جغرافیایی
پرونده «طلیعه‌داران تمدن»/ آلیا در گفت‌وگوی مشروح با سدید:
نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین تجلی گذر از جاهلیت مدرن به تمدن اسلام است تصریح کرد: یک بار در صدر اسلام چنین تحولی اتفاق افتاد و اکنون نیز با نهضت عاشورا گذر از جاهلیت مدرن در حال تحقق است.
هیچ جریان فرهنگی مانند اربعین قدرت تمدن سازی گسترده را ندارد/ برنامه‌ریزی برای راهپیمایی اربعین خارج از توان دولت‌هاست
پرونده ویژه «طلیعه‌داران تمدن»/ سروری در گفت‌وگو با سدید:
کارشناس مسائل سیاسی اربعین را یک حرکت خارج از برنامه‌ریزی دولت‌ها توصیف کرد و گفت: لجستیک چنین راهپیمایی عظیمی از امکان همه دولت‌ها خارج است، اما پشتیبانی این حرکت عظیم بر عهده مردم و محبین و دلدادگان سیدالشهدا علیه‌السلام است که به بهترین وجه و در اوج کرامت به بروز و ظهور می‌رسد.
شعار
پرونده «طلیعه‌داران تمدن»/ حجت‌الاسلام ابراهیمی در گفت‌وگو با فرهنگ سدید:
عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز گفت: مسلمانان با حضور در این همایش عظیم جهانی صفی واحد در مقابل مشرکین، کفار و تکفیری‌هایی که به هیچ چیزی معتقد نیستند تشکیل می‌دهند که این پایه اصلی ساخت تمدن نوین است.