نقدی بر سبک و محتوای شعری برخی مداحان
اشعار سخیف مداحانی که انسان را شوکه می‌کند!
با فرارسیدن محرم و برپایی هیئت‌های عزاداری، مداحان به ‌دنبال انتخاب اشعار عاشورایی برای ارائه در مجالس هستند، اما آنچه در این ‌سال‌ها آزاردهنده شده، خواندن اشعار سبک و سطح پایین توسط برخی مداحان در این محافل است که برخی از این اشعار آن چنان سخیف است که انسان را شوکه می‌کند.
سریال تناقض گویی‌های قطب سالخورده دراویش نعمت اللهی گنابادی
هواخوري روزانه «نورعلي تابنده» در «حصر»
چندی پیش قطب سالخورده دراویش نعمت اللهی گنابادی در سخنرانی هایش به طور ضمنی به «حصر» خود اشاره کرده بودند در حالی که هفته گذشته سفر یک روزه ای به اطراف تهران داشت و هم اکنون به شهر بیدخت گناباد رفته اند.
آزادی مذهبی در آمریکا؛ از قانون تا عمل
آمریکا کشوری سکولار است
پمپئو با ادعای این که شواهد و گزارش‌هایی از ۲۰۰ کشور و سرزمین درباره موارد نقض حقوق بشر توسط دولت ها، تروریسم و افراد در دست داریم، گفت: تلاش می‌کنیم تا آزادی مذهب را تضمین کنیم و جایی که وجود ندارد، آن را ایجاد کنیم.
شباهت‌های جالب حضرت مریم با «میریام» خواهر حضرت موسی(ع)
بر اساس برخی نقل‌های تاریخی
یک پژوهشگر علوم قرآن و حدیث گفت: بر اساس برخی نقل‌های تاریخی حضرت میریام (س) با حضرت مریم (س) مادر مکرم حضرت عیسی مسیح (ع) در چند چیز شبیه بوده‌اند: «نام»، «نام پدر» و «نام برادر». هر دو بزرگوار مریم بنت عِمران بوده‌اند.
لحن نرم انگلیسی‌ها به خاطر ترس از توان ایران است نه از سر خیرخواهی
سیامک مره‌صدق
نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام نیروی دریایی ما با انگلیس کاری کرده که به جای چنگ و دندان نشان دادن، با چهره آرام‌تر با ما برخورد می‌کند و این نه از سر خیرخواهی بلکه از سر ترس است.
اولین شهید اقلیت دینی که توسط منافقین ترور شد
گزارش «فرهنگ سدید» از زندگینامه یک شهید ارمنی
دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقطه­‌ ­عطف نمایش همبستگی همه­ قومیت‌ها، اندیشه‌ها و عقاید برای دفاع از میهن عزیزمان ایران در مقابل دشمن به شمار می‌آید.
ما معتقد به بستن فضای فرهنگی نیستیم، اما با ولنگاری فرهنگی مخالفیم
فرهنگ از نگاه مقام معظم رهبری
رهبر معظم انقلاب با اشاره به «فرهنگ» به عنوان یکی از اولویت های مهم کشور، گفتند: در موضوع فرهنگ با حمله همه جانبه و جبهه وسیع بیگانگان مواجه هستیم و همه مسئولانی که با مسائل فرهنگ مرتبط هستند، باید به این موضوع توجه جدی داشته باشند.
حجاب در ادیان الهی چگونه است؟/ لزوم پوشش چادر در دین یهود و مسیحیت
فرهنگ سدید گزارش می‌دهد
پوشش و عفاف از آن جهت که یک امر فطری است و برای حیات اجتماعی انسان ضرورت دارد، در ادیان و مذاهب الهی دارای جایگاه خاصی است و تمام ادیان آسمانی، حجاب و پوشش را بر زن واجب و لازم شمرده اند و جامعه بشری را به سوی آن فراخوانده اند؛ زیرا حیا و لزوم پوشش به طور طبیعی در نهاد زنان به ودیعت نهاده شده و احکام و دستورهای ادیان الهی هماهنگ و همسو با فطرت انسانی تشریع شده است.