تهی از عقلانیت
برنامه بهاییت برای نسل‌های جدید چیست؟/ بخش دوم
بهاییت مباحثش عقلانی نیست بلکه بیشتر احساسی است و برانگیختگی ایجاد می‌کند؛ این ویژگی در نوجوان و جوان قابلیت بیشتری دارد به همین جهت برنامه‌ریزی‌اش بیشتر برای این دسته افراد است. شعار اصلی بهاییت، عدم تعصب ملی، عدم تعصب خانواده، عدم تعصب جنسیتی و عدم تعصب مذهبی است؛ در اصل هدفش گرفتن هویت است.
بهاییت در ایران، بر خط گسست فرهنگی سوار است
مروری بر پیدایش، جغرافیای فعالیت و تاریخ بهاییت در ایران/ بخش اول؛
گسست فرهنگی خطری است که متاسفانه درحال حاضر ایران را تهدید می‌کند و متاسفانه با توجه به گسست فرهنگی موجود زمینه حضور برای بهاییت افزایش پیدا کرده است؛ اساسا بهائیت به دنبال ایجاد گسست فرهنگی و سپس از خود بیگانگی فرهنگی است.
مروری تاریخی بر خیانت‌های جریانات نفاق و انحرافی در پوشش شعارهای دینی
جریان­‌های مدعی عـرفـان؛
عرفان حلقه که نام دیگرش عرفان کیهانی است، در اواسط دهه هفتاد شمسی با ادعای فرادرمانی به‌صورتی جدی در کشور شروع به فعالیت و برگزاری دوره‌ها و کلاس‌هایی کرد. بنیان‌گذار این فرقه محمدعلی طاهری است.
با شعار‌های دینی علیه شعائر دینی
مروری تاریخی بر خیانت‌های جریانات نفاق و انحرافی در پوشش شعار‌های دینی؛
مقاله پیش­ روی نگاهی است تاریخی به ظهور، طرز تفکر، عقائد و عملکرد جریانات درون دینی که با شعار‌ها و نماد‌های به‌ظاهر دینی در میان امت اسلامی در طول تاریخ اسلام ایجاد شده‌­اند.
حجت الاسلام پناهیان:
حجت الاسلام علیرضا پناهیان با بیان اینکه رئیس‌جمهور فرانسه در بین مردمش تنهاست و محبوبیتی ندارد، گفت: مردم فرهیخته این کشور با رئیس‌جمهوری که او را از خودشان نمی‌دانند، همراه نیستند.
توهین به مقدسات در اروپا یک تاریخ است
چرا ادیان الهی در غرب به‌صورت مکرر زیر سوال می‌رود؟
از دوره‌های متأخرِ قرون وسطی و ظهور رنسانس و سپس پیدایش اصلاحات دینی، نه فقط اسلام بلکه خود مسیحیت هم مغضوب انسان مدرن بورژوا قرار گرفت. این بار و در این دوره مدرن، دیگریِ انسان مدرن، نه فقط انسان غیرغربی یا مسلمان شرقی، بلکه انسان مذهبی و مسیحی را هم دربرگرفت. در این میان نه فقط مسلمانان، بلکه مسیحیان معتقد و مقدسات مسیحی نیز مورد نفی و نقد و بلکه استهزا قرار گرفت.
«فنگ‌شویی»؛ بت‌پرستی مدرن
آشنایی با نماد‌های فنگ‌شویی؛
شاید از هنگامی که بشر در قرن ۲۱ خود را از مبانی اصیل الهی دور کرد و با پیشرفت روز افزون علم از معنویت فاصله گرفت و به مرز افسردگی رسید؛ بر آن شد که به دنبال معنویتی برود که ساخته خود او باشد تا در پس آن، دنیای ایده‌آل را جست‌وجو کرده و به خوشبختی مورد انتظار خود دست یابد.
در کلیساهای خانگی چه می‌گذرد؟
مروری بر فعالیت های جریان‌های افراط‌گرایانه مسیحیت تبشیری؛
مسیحیت تبشیری یکی از جریان‌های فرقه‌ای است که در کشور ما فعالیت‌های متنوعی دارد؛ این جریان از شاخه‌های افراط-گرایی است که در تمام ادیان ریشه دوانده و نمونه آن در اسلام را می‌توان در گروه‌های تندرویی همچون «وهابیت» و «داعش» و در یهود با جریان «صهیونیسم» یافت.