پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

اخبار رسانه
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

امام جماعت طراز انقلاب اسلامی از منظر رهبر معظم انقلاب

تکلیف شناسی و آسیب شناسی امام جماعت در مسجد طراز انقلاب اسلامی چیست؟ برای پاسخ به این سوال کافی است تا ضمن بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب نگاهی دقیق به بیانات ایشان درباره ویژگی‌های ائمه جماعات و روحانیون داشته باشیم.
«فرهنگ‌سدید»ازچالش‌های‌مدیریتی حوزه آموزش عالی گزارش می‌دهد؛

نظام جامع مدیریت اسلامی دانشگاه‌ها در پیچ‌وخم سیاست‌گذاری/ سیاست زدگی و تغییر مداوم مدیران عامل تضعیف مدیریت آموزشی کشور

یکی از چالش‌های حوزه آموزش عالی تکثر نهاد‌های متولی و سیاست‌گذار در این حوزه می­ باشد که انسجام و یکپارچگی خط مشی گذاری در این حوزه را با مشکل مواجه کرده است.
گلایه‌های حسام‌الدین سراج از وضعیت موسیقی ایران

مافیا، موسیقی ما را قبضه کرده است

در هیاهوی یك عصر تابستانی می‌شود میزبان حسام‌الدین سراج بود، پای حرف هایش نشست، با خیال آسوده بحث كرد و سوال پرسید. او یا صریح و صادقانه جواب می‌دهد یا كاملا شفاف بیان می‌كند كه قصد پرداختن به چنین موضوعی را ندارد، همین صداقت و صراحت از همان ابتدا خیالت را آسوده می‌كند كه می‌توانی گفت‌وگویی متفاوت داشته باشی.
در نشست تخصصی موسسات قرآن و عترت سراسر کشور بررسی شد

فرصت‌هایی که یک مؤسسه قرآنی در جامعه ایجاد می‌کند

هم زمان با برگزاری دومین و آخرین روز مجمع عمومی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی-مردمی قرآن و عترت کشور، حجت الاسلام اکبر شکاری کارشناس امور قرآنی به بیان وضعیت موجود تشکل‌ها و مؤسسات فرهنگی قران و عترت، فرصت‌ها و چالش‌های پیش رو این حوزه پرداخت.
به همت اتحادیه مدغم برگزار شد؛

نشست تخصصی ۲۵۰ موسسه و اتحادیه قرآن و عترت سراسر کشور

اولین مجمع عمومی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ. مردمی قرآن و عترت کشور طی امروز و فردا ۲۹ و ۳۰ خردادماه در جوار حرم مطهر امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

امام جماعت عامل اصلی رونق مسجد

کارکرد آموزشی، کارکرد فرهنگی اجتماعی و کارکرد سیاسی در مسجد باعث رونق گرفتن آن می‌شود و مهمترین عاملی که موجب فعال شدن این کارکرد‌ها خواهد شد مدیر قانونی و شرعی مسجد است که بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری امام جماعت مسجد عهده دار مدیریت مسجد است.
پایانی بر سال‌ها دوگانگی

مؤسسات قرآنی سراسر کشور زیر پرچم یک اتحادیه/ قدردانی ۴ هزار مؤسسه قرآنی از بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی

اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت کشور از انتشار بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور حمایت از ادغام اتحادیه‌های قرآنی در استان‌ها و کشور قدردانی و تشکر کرد.
ارائه الگوی عملی ضوابط پوشش برای متولیان آموزش عالی

آيا معضل بدحجابی در دانشگاه‌‌ حل شدنى است؟

در یکی ازدانشگاه‌های بزرگ کشور،‌ چالش پوشش دانشجویان با فرایندی منطقی و با کمک‌ گرفتن از خود دانشجویان مدیریت شده است. «ضوابط پوشش» در محیط‌های دانشگاهی یک هنجار اجتماعی است که افراد باید مانند سایر قوانین اجتماعی به آن پایبند باشند.
به بهانه اتفاقات اخیر در دانشگاه تهران

نوع پوشش در دانشگاه‌های مختلف جهان چگونه است؟

چه در ایران و چه در دنیای غرب؛ نوع پوشش در مهمانی‌ها، ادارات، جلسات رسمی و دانشگاه‌ها متفاوت است؛ تجمعات هفته گذشته در دانشگاه تهران درباره نوع پوشش دانشجویان، بهانه‌ای شد تا به پوشش‌ها در دانشگاه‌های معتبر و مختلف جهان پرداخته شود.
«فرهنگ سدید» از مشکلات مالی نهاد‌های دانشگاهی گزارش می‌دهد

آسیب‌شناسی نظام تأمین مالی آموزش عالی/ دانشگاه‌های ایران در شرایط کنونی چگونه کسب درآمد می‌کنند؟

همه دولت‌ها تامین منابع مالی آموزش عالی را مساله‌ای پیچیده می‌انگارند و این تا حدی به دلیل رشد و توسعه نظام‌های آموزش عالی و هزینه‌های فزاینده آن است به طور کلی عمده دلایل مشکلات مالی در دانشگاه‌ها در دو محور عوامل برونزا و عوامل درونزا قابل تقسیم بندی است.
۱