پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

جامعه و اقتصاد - ورزش و ورزشگاه ها
به مفسدان عرصه ورزش زمان ندهید
وظیفه سنگین قوه قضاییه و مجلس در مبارزه با فساد ؛
با شروع رقابت‌های لیگ برتر و داغ شدن تنور مسابقات حتما فرصت فرار بهتری نیز نصیب متخلفان این حوزه خواهد شد، خوب نگاه کنید با بازگشت علی کفاشیان به فدراسیون فوتبال تقریبا تمام نگاه‌ها به سمت تخلفات او برگشت و همه یادشان رفت که مهدی تاج چگونه به ملت بزرگ ایران توهین کرد
در رثای فرهنگ پهلوانی
به بهانه روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه؛
چه موانعی بر سر راه تبلیغ و بسط و توسعه فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ایی وجود داشته که ثبت و گسترش آن ۳۲ سال به طول انجامیده و بعد از یک دهه از پذیرش این ورزش، عده ایی درصدد آن هستند که با تحریف فرهنگ پهلوانی، این ورزش اصیل را به بیراهه ببرند؟
پس از دهه ۷۰ چه بر سر تولیدکنندگان ورزشی ایران آمد؟
نقش مهم ورزش در تحقق شعار سال؛
تا سال‌های پایانی دهه ۷۰ تیم‌های باشگاهی و حتی ملی ایران در رشته‌های مختلف به‌راحتی از تولیدات داخلی استفاده می‌کردند اما درست از همین سال‌ها و با ورود به دهه ۸۰ به یک‌باره برندهای خارجی و البته بی‌کیفیت جای این تولیدکننده‌های خوب داخلی را گرفتند و کار بجایی رسید که طی دو دهه امروز هیچ نشانی از این تولیدکنندگان دیده نمی‌شود.
همچنان به «فساد» فوتبال «تخلف» بگوییم؟
یادداشت// فریدون حسن
طی سال‌های اخیر و بخصوص در دوره‌های ریاست علی کفاشیان و مهدی تاج در فوتبال ایران زیاد رخ داده و امروز کار را بجایی رسیده که حجم عظیمی از شکایت‌های بین المللی و پرونده‌های مفتوح در محاکم خارجی و داخلی برای فوتبال ایران به ارمغان آورده است، اما سوال اینجاست که چرا کسی پیدا نمی‌شود تا جلوی این حجم بالای تخلف و فساد را بگیرد؟
کدام نشانه زن‌ستیزی؟
۲ بار پرچمداری خانم کیمیا علیزاده!
کیمیا علیزاده درباره تصمیمش برای مهاجرت مواردی را اعلام کرده که جای تأمل دارد و با نگاهی به گذشته می‌توان براحتی متوجه واقعیت شد.
وقتی همه خواب هستند
تعلل عجیب وزیر ورزش برای انتخاب معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای
وضع مدیریت کلان ورزش در دولت دقیقا مشابه دیگر حوزه‌هاست و این مایه نگرانی اهالی ورزش شده است؛ از وضعیت نگران‌کننده تیم امید فوتبال تا دخالت‌های گاه و بیگاه وزارت ورزش در امور فدراسیون فوتبال. اما مسأله مهم‌تر انتخاب جانشین داورزنی در معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش است.
وقتی المپیکی فکر نمی‌کنیم
فریدون حسن
کمتر از هشت ماه دیگر تا روشن شدن مشعل بزرگترین رویداد ورزشی جهان فرصت داریم، اما وزارت ورزش در روز‌هایی که باید با تمام حواس و هوش درگیر مسئله مهم المپیک باشد متاسفانه خود را به فوتبال گره زده و جز این رشته چیز دیگری نمی‌بیند.
آزادی در سراشیبی سقوط اخلاقی
فريدون حسن
اتفاقی که عصر پنج شنبه گذشته در ورزشگاه آزادی رخ داد نهایت بی شرمی و افسارگسیختگی عده‌ای تماشاگرنما بود که از صدقه سری سوء مدیریت حاکم بر فوتبال و باشگاه‌ها روز به روز وقیح‌تر می‌شوند و با خیال راحت‌تر به همه می‌تازند؛ اتفاقی تلخی که تبعات آن تلخ‌تر از خودش است.