پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

فرهنگ و هنر - پویانمایی و بازی‌های رایانه‌ای
انیمیشن حوزه هنری در خواب زمستانی!
مروری بر فعالیت‌های مرکز مطالعات و تولیدات انیمیشن و تلویزیون حوزه هنری؛
مرکز انیمیشن حوزه هنری که روزگاری جایگاه بالایی در انیمیشن کشور داشت و تربیت کننده بسیاری از استعداد‌های جوان کشور در این زمینه بود، دوران رکود خود را سپری می‌کند.
جام رمضان با بازی‌های ممنوعه
مسابقات ورزش‌های الکترونیک وزارت ورزش با بازی‌های بدون مجوز برگزار می‌شود!
وزارت ورزش و جوانان در نظر دارد در اواخر ماه مبارک رمضان مسابقات ورزش‌های الکترونیک با عنوان جام رمضان را برگزار کند، در حالی که نگاهی به بازی‌های منتخب این رویداد نشان می‌دهد برخی بازی‌ها مجوز‌ها را از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ندارند.
کرونا و غول مرحله آخر!
آیا قرنطینه برای سازندگان و عرضه‌کنندگان بازی‌های رایانه‌ای در ایران، یک فرصت طلایی بود؟
کرونا اگر برای خیلی‌ها نان نداشت، برای طراحان و عرضه‌کنندگان بازی‌های رایانه‌ای آب داشت؛ در روز‌های قرنطینه آمار نصب و خرید بازی‌های رایانه‌ای هم در جهان و هم در ایران افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرد و به عنوان یک فرصت فوق‌العاده ارزیابی شد.
هدایت بازی‌رایانه‌ای در مقابله با بیماری‌های واگیردار/کرونا بازی
گزارش از بازی‌های ویدیویی با موضوع ویروس‌ها
این‌روز‌ها که «ویروس کرونا» ناامیدکننده‌ترین روز‌ها را برای جهانیان رقم زده است بازی‌سازان بازی‌های ویدیویی بازی‌هایی را هم برای سرگرمی و هم برای مقابله با بیماری‌ها واگیردار خلق می‌کنند.
برنامه بلندمدت کمپانی آمریکایی برای کودکان؛ «مراقب باشید»
افزایش مضامین همجنس‌گرایانه در انیمیشن‌های خارجی
افزایش مضامین همجنس‌گرایانه در فیلم‌های هالیوودی در چند سال گذشته باعث حساسیت مضاعف رسانه‌ها نسبت به این موضوع شده است؛ موضوعی که بیش از همه با انتشار «داستان اسباب‌بازی ۴» توجه‌ها نسبت به این موضوع جلب شد.
فلاحتی: یادگیری زبان‌های خارجی در مدارس اختیاری می‌شود/ شریفی: کارکرد زبان انگلیسی باید اصلاح شود
گزارش سدید از طرح رفع انحصار زبان انگلیسی
عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به اینکه زبان انگلیسی باید در کنار سایر زبان‌های خارجی به اختیار دانش آموز تدریس شود. گفت: متاسفانه در فضای رسانه‌ای شیطنتی به وجود آمده و طرح یک فوریتی زبان انگلیسی کامل و واضح روشنگری نشده است.
پویانمایی ایرانی-اسلامی بر مدار توسعه/ استعداد‌های پویانمایی به کمک سیمای رسانه ملی می‌آیند
در نشست برنامه سازان پویانمایی تلویزیون با معاون سیما مطرح شد
نشست صمیمانه برنامه سازان پویانمایی تلویزیون با حضور دکتر مرتضی میر باقری معاون سیما و محمد در مرکز پویانمایی صبا برگزار شد.
تا می‌گوییم بازی‌ها آسیب دارد از ما شکایت می‌کنند!
نظر فعالین حوزه بازی‌های رایانه‌ای درباره هشتمین جشنواره بازی‌های ویدئویی ایران
چطور ممکن است در زیرمجموعه وزیری که در آستانه استیضاح قرار دارد چندین بازی با کاراکتر‌های زن نیمه‌برهنه کاملاً اروتیک یا مملو از نماد‌های کابالیستی و برخی فرقه‌های ضاله دیگر منتشر یا در یک جشنواره ملی (!) حائز رتبه و برنده جایزه‌های مختلف می‌شود؟!
در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی صورت گرفت
روز گذشته عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در  آیین اختتامیه هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران در حالی از اهمیت بازی‌های رایانه‌ای سخن گفت که در اقدامی عجیب آماری متناقض با اماری رسمی اعلام کرد.