پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

راهبرد - گفتمان اقتصادی
سنجش توان رسانه‌ای رویکرد‌های اقتصادی فعال در ایران
جریان شناسی رویکرد‌های اقتصادی فعال در عرصه عمومی کشور و رسانه‌های فارسی‌زبان
در فضای اقتصادی کشور رسانه‌ها هر یک رویکردی را دنبال می‌کنند؛ شناخت رویکرد‌های اقتصادی و رسانه‌های مروج این رویکرد‌ها از ضرورت‌های شناخت طرح‌های عملیات روانی در این فضا است. این جستار تلاش دارد پاسخی باشد به این ضرورت. مخاطب پس از مطالعه این اثر شناخت کلی از رویکرد‌های اقتصادی و رسانه‌های مروج آن خواهد یافت.
جامعه زیر آوار هجوم تبلیغات کالاهای خارجی
عماد نجار
سیل تبلیغات در تلویزیون، روزنامه ها، ایستگاه های مترو، روی بدنه اتوبوس ها، حاشیه‌ی سایت های خبری و حتی کف پیاده روهای شهر باعث ایجاد ولع در خرید حتی بدون نیاز شده و باعث واردات بی رویه و خروج و دور ریز کالا و مواد قابل استفاده از چرخه زندگی خواهد شد و این چرخه ورود و خروج بر اقتصاد خانوار ضربه شدیدتری نسبت به اقتصاد جامعه و کشور وارد خواهد کرد.
ویژه خواری نتیجه سیاست‌های توسعه طلبانه دولت سازندگی است/ درآمد ۱۲۰۰ میلیاردی وزیر دولت از کجا آمده است؟
گفت‌و‌گوی تفصیلی «فرهنگ سدید» با پژمانفر:
پژمانفر گفت: در ایران برخی با ابزار رسانه تلاش می‌کنند خود را تطهیر کنند. به‌عنوان نمونه یک شخصیت فاسد که زمانی ریاست سازمان میراث فرهنگی را بر عهده داشت، زنبیل به دست می‌آید و نظام را به دلیل بی‌عدالتی هو می‌کند! این در حالی است که این آدم در زمان تصدی میراث فرهنگی از عوامل فساد بود.
راهبردهای ارتباطی و رسانه ای در شرایط جنگ اقتصادی
دکتر علیرضا معاف
بررسي گفتارهاي موجود در حوزه عمومي سياست در ايران نشان مي دهد كه حداقل 4 رويكرد عمده در تحليل شرايط اخير كشور و روندها و نيروهاي اجتماعي وجود دارد؛ حدّوسط انواع رويكردهاي اخير دلالت به پذيرش اين واقعيّت مسلّم است كه جنس تحولات از نوع عادي و نيست بلكه چه در لايه هاي پنهان و چه در رويه هاي آشكار با روندهاي تغييري جدّي و سهمگيني مواجه هستيم.
اداره جامعه بر اساس فقه و نظریه اسلامی و تکیه بر ظرفیت‌ های داخلی از ویژگی‌ های دولت اسلامی است
سردار نقدی مطرح کرد
اگر ما دولتی داشتیم که بر اساس تفکر امام (ره) که فرمود: «فقه، تئوری کامل اداره انسان از گهواره تا گور است» عمل می‌کرد و به مردم و ظرفیت‌های بومی و داخلی مدیریتی، فکری و معنوی ارزش قائل می‌شد طبیعتا مشکلات امروز گریبان‌گیر کشور نبود. به دلیل فقدان مدیریت و فرهنگ، مدیریت امروز ما چنین تفکری ندارد و به ظرفیت‌های داخلی کشور باور و اعتقاد ندارد. بنده بعضی مسئولان را می‌شناسم که می‌توانم نام ببرم که وقتی از ظرفیت‌های موجود داخلی کشور برایشان بگویی تمسخر می‌کنند.