پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

چقدر حاجی‌زاده شبیه حاج قاسم شده است
علیرضا معاف

چقدر حاجی‌زاده شبیه حاج قاسم شده است

محال است اجازه دهیم جنایت پیشگانی که حاج قاسم را ترور شخص کردند، حاجی زاده را ترور شخصیت کنند، پهپاد‌های آمریکا بدن مطهر حاج قاسم را اربا اربا کردند، نمی‌گذاریم پهپاد‌های آمریکاپرستان، آبروی مطهر حاجی زاده را هدف بگیرند؛ مسوولیت پذیری، اخلاص، حضور به موقع و در هر بزنگاهی که انقلاب نیاز دارد، جوانمردانه سپر بلای زیردستان شدن، شهامت حق گویی، شجاعت سرشار، صراحت دینی و غیرت انقلابی، حاجی زاده را از همیشه به حاج قاسم، شبیه‌تر کرده است.
گزارش «سدید» از واکنش اهالی فرهنگ به اقدامات جهادی سپهبد شهید قاسم سلیمانی؛

قدردانی...!

در پی شهادت سرلشکر قاسم سلیمانی در جریان حمله به کاروان حشدالشعبی هنرمندان، بازیگران و کارگردانان در سراسر جهان در اظهارنظرهای جداگانه، احساس خود را نسبت به سردار قاسم سلیمانی بیان کردند.
ده مجلس، ده تصویر
«سدید» از وضعیت مجلس در ادوار مختلف گزارش می‌دهد

ده مجلس، ده تصویر

اکنون بعد از گذشت چهل سال از انقلاب، و پشت‌سر گذاشتن ده مجلس، می‌توان گفت هر کدام از این «مجلس»‌ها از دو حیث «از مردم بودن» و «برای مردم بودن» برای خود روایت و داستانی مجزّا دارند و به همین نسبت در اذهان، تصویر و ادراک متفاوتی را ساخته‌اند. از آنجا که تصویر، برساخته‌ای کاملاً فردی است، در این مقاله تصویر‌های برداشتی پژوهشگر که بعضاً ناشی از یک اتفاق برجسته یا برآیندی از وقایع و اقدامات است، در مورد مجلس‌های اول تا دهم روایت شده است
اجبار ولی زمان به مذاکره جبهه حق را تضعیف و تحقیر می‌کند/در شرایط جنگ احزاب هستیم
رجبی دوانی در گفتگو با «سدید»:

اجبار ولی زمان به مذاکره جبهه حق را تضعیف و تحقیر می‌کند/در شرایط جنگ احزاب هستیم

رجبی دوانی در برشمردن مهمترین مذاکرات انجام گرفته توسط پیامبر مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه اطهار(علیهم السلام) ابتدا به تشریح مذاکره پرداخت و گفت: مذاکره در موقعیت دارا بودن حکومت معنا و مفهوم پیدا می کند لذا اگر می خواهیم مذاکرات با دشمن را در زمان پیامبر مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه معصومین (علیهم السلام) مورد بررسی قرار دهیم باید دوران پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) و امیرالمؤمنین(علیه السلام) و امام حسن مجتبی(علیه السلام) را ارزیابی کنیم چون سایر ائمه(علیهم اسلام) در جایگاه قدرت و رهبری جامعه و نظام نبوده اند.
عقب نشینی باعث فشار حداکثری دشمن می‌شود/اصلاح سبک زندگی و رونق تولید کلید پیشرفت کشور
قدیری ابیانه در گفت‌وگو با «سدید»:

عقب نشینی باعث فشار حداکثری دشمن می‌شود/اصلاح سبک زندگی و رونق تولید کلید پیشرفت کشور

محمدحسن قدیری ابیانه سفیر اسبق ایران در مکزیک و استرالیا درباره بکارگیری سیاست فشار حدکثری بر ایران گفت: در هر جبهه‌ای اعم از فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی اگر یک طرف احساس کند که یکی از سلاح‌های او روی دشمن اثر بیشتری دارد نه تنها آن سلاح را کنار نمی‌گذارد بلکه آن سلاح را توسعه داده و علیه دشمن استفاده می‌کند.
تاثیرات کاپیتولاسیون بر گسترش سلطه فرهنگی دشمن/ کشور‌هایی که دچار کاپیتولاسیون شدند مرجعیت دینی ندارند
عابدینی در گفتگو با سدید مطرح کرد

تاثیرات کاپیتولاسیون بر گسترش سلطه فرهنگی دشمن/ کشور‌هایی که دچار کاپیتولاسیون شدند مرجعیت دینی ندارند

کارشناس سیاسی عنوان داشت: آمریکایی می‌خواهند مصونیت سیاسی دیپلمات‌ها و نیرو‌های سیاسی‌شان در کشور‌های زیرسلطه برقرار شود، اما در ایران این زمینه اجرا نشد و امام خمینی(ره) در مقابل آن‌ها ایستادگی کرد.
زمینه دستگیری عناصر وابسته به
سنایی‌راد در گفتگو با سدید

زمینه دستگیری عناصر وابسته به "روح‌الله زم" آماده است/ وزارت اطلاعات به وظایف خود عمل کند

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه ما با یک تهاجم فرهنگی مواجه هستیم، گفت: "زم" با اینکه مورد حمایت و آموزش کشور‌های ضدانقلاب بود، هیچگاه فکر نمی‌کرد اطلاعات سپاه بر اطلاعات اسرائیل و فرانسه نفوذ پیدا کند.
اتهام‌زنی بی‌مدرک

جزئیاتی از هشدار رسمی ایران به آمریکا درباره حادثه آرامکو

پس از اتهام‌زنی بی‌مدرک آمریکا به ایران درباره دخالت در حمله تلافی‌جویانه یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، تهران در یادداشتی رسمی از طریق سفارت سوئیس درباره هرگونه اقدامی از ناحیه آمریکایی‌ها هشدار داد.
انتخابات و فریب مردم
عماد نجار

انتخابات و فریب مردم

در پی سخنان دلسوزانه حجت الاسلام پناهیان طبق معمول واکنش‌های تندی از سوی برخی نمایندگان مجلس به چشم میخورد که حاکی از تائید ضرب المثل معروف ایرانی را دارد.