پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

-
با محوریت «چهار دهه مقاومت و بایسته‌های فرهنگی گام دوم انقلاب اسلامی»
اولین همایش سراسری قدرت نرم انقلاب اسلامی با محوریت «چهار دهه مقاومت و بایسته‌های فرهنگی گام دوم انقلاب اسلامی» از سوی دانشگاه امام حسین (ع) برگزار می شود.
سیدمهدی مرتضوی‌نژاد
نوع هستی شناسی، معرفت شناسی و انسان شناسی در طول قرون و اعصار متفاوت، جلوه مبنای تفکر ارادی انسان هاست که در ساحت تمدنی و در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تاثیر گذاشته و نظام های متفاوت فردی و اجتماعی را پدیدار ساخته است که البته این ظهورهای تمدنی متفاوت، نوع پاسخگویی به نیازهای بشری را در این نظام اجتماعی نشان می دهد.
مجموعه «قصه دخترای خوب» در چهار جلد مهندسی شده است و در هر جلد آن پنج قصه از رفتار و سبک زندگی و مجاهدت‌های این دختران ارائه شده است. در این چهار جلد و مجموعاً بیست قصه، هجده دختر شاخص معرفی می­‌شوند.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد
این گزارش به کتاب شناسی دستاورد‌های انقلاب اسلامی می‌پردازد و کتبی را بررسی می‌کند که در آن به دستاورد‌های همه جانبه انقلاب اسلامی اشاره شده است.
درباره کتاب «زیارت جامعه کبیره، با زبان شعر» اثر ژولیده‌ نیشابوری
وقتی کتاب «زیارت جامعه کبیره» را می‌خوانیم، این احساس را درک می‌کنیم و از پس کلام فارسی، فصاحت و بلاغت کلام عربی را نیز. به دنبال غور کردن در کتاب زیارت جامعه کبیره با زبان شعر، ناگهان چشمم به متنی دور شده و مشخص شده در صفحه اول می‌خورد که مفهومش را تاییدی بر کلام پیشین و پسین خود می‌بینم و خوشحال می‌شوم؛...
محسن صفری، نویسنده کتاب «ابدی» از تجربه نوشتن درباره داعش می‌گوید
یکی از کتاب‌هایی که در حوزه داستان وارد ماجرای داعش شد، کتاب «ابدی» به نویسندگی آقای محسن صفری بود. کتابی که قهرمانش طی یک اتفاق پیش‌بینی نشده گروگان داعش می‌شود و... خب برای دانستن ماجرای قهرمان کتاب می‌توانید کتاب را بخوانید.