پایگاه تحلیلی فرهنگ سدید

-
ماهیت مسائل «فرهنگ عمومی»
مهندسی فرهنگی نباید به عنوان فعالیتی بالا به پایین و سریع قلمداد شود؛
در حوزه فرهنگ عمومی غالباً برای غیر متخصصان، مشکلات روبنایی قابل مشاهده است حال آنکه این مشکلات دارای ریشه‌هایی از جنس مسئله فرهنگی و اجتماعی هستند و تا زمانی که مشکل به مسائل تشکیل‌دهنده‌ی آن تجزیه نشود، نه تنها مشکلی حل نمی‌شود بلکه امکان تبدیل آن به بحران نیز وجود دارد.
در چهاردهمین جشنواره انتخاب کتاب سال پاسداران اهل قلم مطرح شد
چهاردهمین جشنواره انتخاب کتاب سال پاسداران اهل قلم امروز با حضور سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا، سردار حسین نجات معاون فرهنگی اجتماعی فرمانده کل سپاه، سردار محمدعلی آسودی مسئول موسسه فرهنگی پاسداران اهل قلم، سردار علی محمد نائینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه و سردار عباس نیلفروشان معاون عملیات سپاه برگزار شد.
به همت بیمارستان بقیه الله الاعظم؛
در آستانه عید سعید قربان توفیق این را داشتیم که با قربانی کردن ۲۶ راس گوسفند، ۶۵۰ بسته ۱.۵ کیلوگرمی گوشت را برای اهدا به معسرین شاغل در مراکز زیرمجموعه دانشگاه بقیه الله (عج) تهیه کنیم.
مسدودشدن تلگرام‌طلایی و هاتگرام زنگ‌هشداری که گوگل به‌صدا درآورد
ماجرا از این قرار است که گوگل‌پلی، مارکت اصلی گوشی‌های اندروید، در اقدامی خلاف حقوق شهروندی، به‌صورت مستقیم دو پیام‌رسان طلاگرام و هاتگرام را از روی گوشی‌های بسیاری از ایرانی‌ها حذف کرد.
دستاورد‌های انقلاب اسلامی در قالب یک کتاب
کتاب «گلستان انقلاب» حاصل بررسی‌ها و نقطه نظرات مستند و آمار‌های واقعی کارشناسان و متخصصان حوزه‌­های مختلف است که در برنامه «شنبه­ های انقلاب» در طول ۴۱ هفته از اردیبهشت تا بهمن سال جاری، ارائه شده است.
به همت نشر قدر ولایت
در این جلد رویدا‌ها و وقایع پیش از شروع نهضت مشروطه تا کودتای سوم اسفند ۱۲۹۹ مورد بررسی قرار گرفته است. جلد دوم که شامل رخداد‌های بعد از کودتای رضا خان تا سال ۱۳۴۸ است در دست تدوین قرار دارد.
چه کسانی سنگر جوانان انقلابی را هدف قرار داده اند؟
بیش از ۴۰ روز پیش بود که مسئولان یکی از هیئت‌های قدیمی و بزرگ شهرری در تماسی خبر از اتفاقی دادند که باعث تعجب و حیرت بود. خبر این بود؛ «عده‌ای شبانه با لباس نظامی و اسلحه با یورش به آستان شیخ صدوق (ابن بابویه) (ره) با خاموش کردن برق مجموعه و قطع دوربین‌های موجود پس از آنکه نگهبانان مستقر در محوطه آستان را درون اتاقکی حبس کرده‌اند، اقدام به تخریب سازه‌های حسینیه شهدای مدافع حرم وابسته به هیئت محبان المهدی(عج) نموده‌اند.»
مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی برگزار می‌کند
مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی با همکاری معاونت جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی برای دومین سال متوالی اقدام به برگزاری دومین‌جشنواره‌ملی‌جهادگران کرده است.