اخبار رسانه
مهدویّت در اندیشة امام صادق(ع)؛

انحراف فکری در مسئله مهدویّت در دوران امام صادق(ع)

از نیمه نخست قرن اوّل هجری، مدّعیان مهدویّت از «مدینه» کار خود را شروع و تلاش کردند آموزه مهدویّت را به نفع خود مصادره نمایند.
دسترسی شیعه انگلیسی به شبکه وسیع رسانه‌ای؛

عضوگیری جریان صادق شیرازی به شیوه انجمن انحرافی حجتیه

جریان انحرافی و متحجری که در طول سال‌های پس از انقلاب مشغول یارگیری و توسعه و نفوذ در سراسر ایران بوده و موفق به ایجاد ساختار در زمینه‌های تبلیغی فرهنگی و اقتصادی نظیر ایجاد صندوق‌های قرض الحسنه (با پول‌های دریافتی از اَنگلستان) شده است.
گزارش «فرهنگ سدید» از جامعه شناسی اقوام ایرانی// بخش اول

مقدمه‌ای اجمالی بر مزاج شناسی به عنوان مبنای مدیریت اقوام

در این نوشتار به دنبال اشاره به اهمیت مزاج شناسی در جامعه شناسی بودیم و برای شناخت اقوام و حساسیت‌ها و حتی پیش بینی و اصلاح رفتار‌های همگرا و واگرا می‌توان از علم مزاج شناسی مدد گرفت، هر چند استاندارد سازی غذا‌های جسمی و روحی و روانی به مدد تکنولوژی و... شباهت‌ها و بیماری‌های زیادی را ایجاد کرده است.
پاسخ به شبهه؛

خط بطلان بر نظریه ولایت شورایی/ نقدی بر نظریه سید صادق شیرازی درباره ولایت فقیه

برخلاف تصور برخی از ارادتمندان بیت شیرازی­ها، دیدگاه اصلی آیت‌الله سیدصادق شیرازی در زمینه ولایت ‌فقیه، همان «شورای فقهای مراجع» است نه ولایت فقیه به معنای رایج آن!
پائولو کوئیلو کیست؟

معنویت انحرافی پائولو کوئیلو/ از ارتباط با صهیونیست‌ها تا فتنه ۸۸

امروزه آیین‌هایی با عنوان جنبش‌های نوپدید دینی به صحنه آمده اند که با محور قرار دادن معنویت و امور فوق طبیعی سعی در ارائه جریانی متعالی و رازآمیز دارند. اندیشه‌های کوئیلو یکی از این جریان‌های نوپدید معنوی است.
فرقه شناسی؛

ویژگی و چگونگی فعالیت فِرق ضاله/ ۷۳ فرقه مورد اشاره قرآن کدامند؟

فرقه ازحیث لغت، معنی گروه ودسته را می‌دهد و فریق، گروه جدا شده از دیگران است؛ فرقه درآیات قرآن نیز همین معنی را می‌دهد، توجه کنید: «فَرِیقٌ فِی الْجَنَّةِ وَ فَرِیقٌ فِی السَّعِیرِ» (شورى/ ۷) گروهی دربهشت وگروهی درجهنم – «فَلَوْ لا نَفَرَ مِنْ کُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طائِفَةٌ لِیَتَفَقَّهُوا فِی الدِّین» (توبه ۱۲۲) چرا از هر گروه دسته اى براى تفقّه در دین کوچ نمی‌کنند.
پاسخ به شبهه؛

چرا باید بر مبنای مساوات، قدس و بقیع را با هم مقایسه کرد؟

جالب است بدانید که در «قرآن»، گفته شده است که «در راه خدا» مبارزه کنید و «در راه مستضعفین»! یعنی اگر یک «مسیحی» هم تحت «ظلم» بود، شما می‌توانید «به خاطر آن مسیحی»، قیام کنید! (اما نه به خاطر «مسیحی بودنش»، بلکه به خاظر «مستضعف بودنش») اگر «به خاطر آن مسیحی»، «قیام» کردید یعنی مساوی است و البته «در راه خدا!».
ویژگی مداحان در بیانات رهبر معظم انقلاب؛

وحدت اسلامی رکن اساسی فعالیت هیئات مذهبی/ نقش هیئات مذهبی در نهادینه کردن وحدت و انسجام اسلامی

هیئات مذهبی به عنوان یکی از مهمترین نهاد‌های مردمی و اجتماعی، نقش بی بدیلی در رشد و تعالی جامعه اسلامی، ایفا می‌کنند. هیئات مذهبی می‌توانند در شکوفایی ظرفیت‌های دینی و معنوی خانواده و افراد جامعه پیشرو و اثرگذار باشند. کمااینکه هیئات در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و مبارزه با استبداد داخلی و استکبار جهانی این نقش را عهده دار شده و در آن مقطع حساس تاریخی، وظیفه خطیری در حفظ جریان مبارزه و روحیه ضداستکباری مردم ایفا کردند.
اشرار جذب عرفان‌های نوظهور؛

«حمید درخشنده» قاتلِ امام‌جمعه کازرون، تحت تاثیر فِرق ضاله نوظهور بود

«حمید درخشنده» قاتلِ امام‌جمعه کازرون، تحت تاثیر یکی از گروه‌های انحرافی مدعی ارتباط با امام زمان دست به این قتل زده است این فرقه انحرافی که توی شهر طالقان فعال هستند، ادعا دارند امام زمان از غیبت کبری خارج شده و روحانیون مانع ظهور کامل هستند.
بازخوانی؛

وحدت شیعه و سنی از نگاه رهبر انقلاب + فیلم

مقام معظم رهبری(مدضله العالی) فرمود: «افرادی را هم از بین شیعیان می‌شناسیم که فقط مسئله‌شان مسئله‌ی نادانی نیست، بلکه مأموریت دارند برای اینکه ایجاد اختلاف کنند، به مقدسات اهل‌سنت اهانت می‌کند، عرض می‌کنم: رفتار هر دو گروه حرام شرعی است و خلاف قانونی است».
۲