اخبار رسانه
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

مفهوم شناسی ملت و قوم (۱)

تئوري هاي مربوط به پيدايش ملت ها به دو گروه عمده كهن گرايان و مدرنيست ها تقسيم مي شوند. بر پايه ديدگاه كهن گرايان ريشه ملت ها را مي توان در قبايل ديروز جستجو کرد آدريان هيستنگز در اين باره مي گويد: منابع ملت ها و ناسيوناليسم را نبايد در طرح ها و نقشه هاي روشنفكران و يا منافع طبقات متوسط در عصر مدرن جست و جو كرد،
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

تبلیغ در قالب کتب روان­شناسی، تکنیکی از سوی جریان مسیحیت تبشیری/ واکاوی کتاب «در آغوش نور 4»

با مروری بر تاریخ و تجربه گذشته روشن می ­شود که از قرن هجدهم میلادی به بعد ‏وجود میسیونر‌های مذهبی ‏به منظور انجام مقاصد تبشیری و تبلیغی و اهداف سیاسی و اطلاعاتی بوده است و تجربه ‏نشان می ­دهد در گذشته روس ­ها و انگلیسی ­ها و در حال حاضر آمریکائیان از ایجاد ‏اختلافات مذهبی در راه پیشبرد سیاست خویش استفاده کرده و هم اکنون نیز همین ‏سیستم را در کشور‌های آسیایی و آفریقایی مورد نظر خود مورد استفاده قرار می ­دهند.

بهائیت و تروریسم

ترور در لغت، به معنای هراس و هراس افکنی است؛ و در سیاست به کارهای خشونت آمیز و غیر قانونی برای سرکوبی مخالفان خود و ترساندن آنها ترور می‌‌گویند و نیز کردار گروه‌های مبارزی که برای رسیدن به هدف‌های سیاسی خود دست به کارهای خشونت آمیز و هراس انگیز می‌‌زنند، ترور نامیده می‌شود.

همایش ادیان توحیدی در شیراز برگزار شد

پانزدهمین همایش ادیان توحیدی با حضور جمع کثیری از پیروان ادیان توحیدی(مسیحی،٬ یهودی و زردشتی) در شیراز برگزار شد.
تشکیل انجمن يهوديان در لندن

سازمان هاي صهيونيستی مسيحيت چیست؟

اولين سازمان هاي صهيونيستي مسيحي، انجمن يهوديان لندن (1809) و انجمن بريتانيايي تبليغ انجيل در ميان يهوديان (1842) بودند. (1) اگر چه اين دو سازمان امروزه به سازمان خدمات كشيشي كليسا در ميان قوم يهود معروفند، ( CMJ ) و شاهد مسيحي اسرائيل (2) (CWI) عمدتاً بر پيشاهزاره گرايي عهدمدار (3) تأكيد دارند و هدف آن ها تبليغ مسيحيت است.
پاسخ به شبهه

چرا در ادیانی مانند دین زرتشت، تمام مراسم‌های شکرگزاری همراه با شادی و نشاط بوده، ولی ما مسلمانان با چشمان گریان و دلی اندوهناک به شکرگزاری‌ می‌پردازیم؟

ما نه با شادی مخالفیم و نه با معنا و چگونگی شکرگزاری بی‌گانه هستیم، و نه دنبال ترویج حزن و اندوه در جامعه می‌باشیم. آنچه ما بدان معتقد و پای‌بندیم تعالیم و آموزه‌های اسلام است. و تعالیم زرتشت را حتی در صورتی که تعالیم الهی بدانیم، مشخص نیست آنچه پیروان این مکتب امروزه انجام می‌دهند دقیقاً منطبق با تعالیم تحریف نشده این دین باشد.
پاسخ به شبهه

آیا ادعای شفا توسط شبانان مسیحی تبشیری حقیقت دارد؟

برخی از مواردی که به عنوان شفا در میان مسیحیان تبشیری رواج دارد در حقیقت استفاده از علوم فرا روانی است. در این حوزه قدرت ها و یا دانش هایی وجود دارد که هر فردی میتواند با انجام اعمالی چون تمرکز وتلقین برخی از این قدرت ها را کسب کند و بوسیله آن ها ادعای شفا گری کند.
پاسخ به شبهه

پاسخ دکتر رجبی دوانی درباره شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)

در نقل‌هایی از ائمه اطهار (ع) و در زیارت وجود مقدس حضرت زهرا (ع) به شهادت آن وجود مقدس اذعان شده است و به صراحت شهادت آن حضرت ذکر شده است. آن وجود مقدس در دفاع از ولایت با ایستادگی و مقاومتی که از خود نشان داد به عنوان بزرگترین الگوی دفاع از ولایت و ولایت مداری برای تمام مردان و زنان شناخته شد و راهنمای همگان در مسیر هدایت دنیا و آخرت شد.
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب:

باید با تکیه بر مواضع امام هشتم(ع) با ادیان دیگر گفت‌وگو کرد

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: گفت و گو و مناظره با ادیان دیگر بخشی از تمدن اصیل اسلامی و فرهنگ دینی ما به شمار می رود که در قرآن و سیره پیامبر(ص) وامامان معصوم(ع) جلوه‌گر شده است؛ پیشوای بزرگ شیعیان، امام هشتم(ع)، در زمان خود نقش مهمی در گفتگو با ادیان داشتند که با توجه به اصول و مبانی قرآنی و از راه مناظره و تعامل با ادیان و فرق مختلف، به ترویج فرهنگ دینی و اسلامی می پرداختند.
گفت‌وگو «فرهنگ سدید» با معاون آموزشی موسسه دارالاعلام:

جریان‌های تکفیری ربطی به اهل سنت ندارند/ امروزه جریاناتی باعنوان حمایت از دین و تشیع شکل‌گرفته شده که مبنای رفتار و عمل آن‌ها توهین به مقدسات سایر فرق اسلامی است

معاون آموزشی موسسه دارالاعلام المدرسه اهل‌البیت(ع) قم گفت: اولاً اینکه علمای اهل سنت بزرگ‌ترین مخالفین جریان‌های وهابی و تکفیری هستند و قریب به‌اتفاق آنان این جریان‌ها را محکوم کرده و از آن تبری جستند همان‌گونه که در چچن که احمد طیب شیخ الازهر هم حضور داشت، ضمن برگزاری همایشی وهابیت را خارج از اسلام دانستند.
۲