اخبار رسانه

مادران، رمز موفقیت یا شکست تمدن‌ها

دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر با پرداختن به نقش مادری می‌تواند قدم خوبی برای به رسمیت شناختن مادری به‌عنوان یکی از محوری‌ترین نقش‌های زنانه باشد
چرا صفحات با محتوای رقص در اینستاگرام در حال افزایش است؟

تشویق دختران به رقص، شگرد عجیب خوانندگان نوپا

افزایش ناگهانی صفحات با محوریت «رقص» در فضای مجازی به خصوص اینستاگرام یکی از سوالات کاربران بی‌شمار این شبکه اجتماعی پرطرفدار است. اما واقعا چرا در یک سال گذشته محتوای رقص در این شبکه زیاد شده‌است؟
همزمان با دوازدهمین دوره نمایشگاه گردشگری

نقدی بر دوره گذشته نمایشگاه گردشگری/ گرایش برخی به سرگرمی های کاذب

یک فعال حوزه گردشگری و زیارت در یادداشتی به نقد دوره گذشته نمایشگاه بین المللی گردشگری و راهکارهای هر چه بهتر برگزار شدن دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران پرداخت.
بررسی لزوم مدیریت ظرفیت جمعیتی فراموش شده کشور

عدم بهره برداری از «پنجره جمعیتی» باز امروز؛ تهدید سالمندی ۱۴۱۵ را در بر دارد

چند سالی است پدیده پنجره جمعیتی در کشور ایجاد شده و فرصتی را برای توسعه اقتصادی و اصلاح الگوی جمعیت فراهم کرده اما این فرصت با بی‌توجهی مسئولین نسبت به بهره‌وری از آن در حال از دست رفتن است.
زنگ خطر بحران جمعیت در کشور؛

سقوط نرخ باروری در ایران، رکورد جهانی را شکست

پژوهشگر و نویسنده حوزه جمعیت بابیان این‌که با اجرای بی‎رویه پروژه کنترل جمعیت ایران که از میانه دهه شصت در کشور در دستور کار قرار گرفت، گفت: نرخ باروری از حدود ۵/۶ فرزند به ازای هر زن در سال ۱۳۶۵ به ۸/۱ فرزند به ازای هر زن در سال ۱۳۹۵ سقوط کرد و به‌این‌ترتیب در حال حاضر ایران اسلامی با میانگین نرخ باروری حدود ۸/۱ فرزند به ازای هر زن، پایین‌ترین نرخ باروری کشور‌های منطقه و جهان اسلام رادار است.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

معنویت در گردشگری مظهر ارتباط مخلوق با خالق هستی

سومین کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت با تاکید بر حضور معنویت در سفر برگزار شد. در این کنفرانس اظهار شد که معنویت در گردشگری به ارتباط مخلوق با خالق هستی، سپاسگزاری و تحقق اهداف آفرینش اشاره دارد و این همان تاکید دین اسلام به سفر است.
فاطمه ایمانی، نجمه لاله

نشاط اجتماعی از دیدگاه اسلام

اسلام که دینی فطری و تأمین کننده نیاز‌ها و صلاح دنیا و آخرت انسان است، نه تنها مخالف شادی و فرح نیست، بلکه حامی و پشتیبان آن نیز است. در قرآن کریم، سخنان پیامبر آیات و احادیث و روایات منقول از اهل بیت حاکی از اهمیت این موضوع در اسلام است.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

«عدالت جنسیتی» نگاهی فراتر از یک زن شهری شاغل/ دولتی‌ها در تلاش برای ارائه پوسته‌ای با نام عدالت جنسیتی و درونی به مفهوم برابری جنسیتی هستند

عدالت جنسیتی توجه به گروه‌های مختلف زنان و تنظیم شاخص‌ها بر اساس شرایط متفاوت آنان است. شاخص‌های عدالت جنسیتی باید نگاهی فراتر از یک زن شهری شاغل داشته باشد.

لایحه‌ای برای تأمین امنیت یا تشدید خشونت علیه زنان؟

لایحه تامین امنیت زنان کنونی قوانین کیفری را به سرعت وارد خانواده می‌کند در حالی که ورود سریع قوانین کیفری در تمام مسائل و مشکلات خانوادگی نمی‌تواند باعث تامین امنیت زنان و برخورداری آن‌ها از شرایط مطلوب شود.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

روش سوداگران قدرت برای رسیدن به اهداف ناصواب

روش دست بالا گرفتن یا به مرگ بگیر تا به تب راضی شود «door in the face effect» این موضوع در چهارچوب روش‌های جلب اطاعت و فرمانبرداری به عنوان بحثی مهم و اساسی از مباحث روانشناسی اجتماعی است.
۲