اخبار رسانه
معرفی کتاب

خودکامه یا قانونمدار؟

کتاب «خودکامه یا قانونمدار؟» با استناد به دوره رهبری امام خمینی (ره) به عنوان مرجع و شاخص مورد توجه قرار گرفته است و دوره زعامت و رهبری امام خامنه‌ای که به فرموده ایشان مو به مو، همان مشی و رویه امام خمینی (ره) دنبال شده است، به طور مشروح‌تر و مفصل‌تر بررسی شده است.
«فرهنگ سدید» گزارش می‌دهد

«بند محکومین» کتاب آموزشی برای قاچاق مواد مخدر با نقش آفرینی بزهکاران! /ترویج بی‌بندباری، لاابالی‌گری و توصیف هرزگی در کتابی با مجوز فرهنگ و ارشاد اسلامی

کتاب «بند محکومین» روایتی از زندانِ لاکانِ رشت به اسمِ "بند محکومین" است که با ادبیاتی سخیف و زننده شرح جزئیات قتل، مصرف انواع مواد مخدر، نحوه آموزش چگونه کشیدن مواد مخدر، نحوه آموزش مخفیانه جابه‌جا کردن مواد مخدر و به‌اصطلاح «جاساز کردن» و نحوه چگونه خودکشی کردن و... را بازگو می‌کند.
روایت دیدار با بانوی شاعر

ماجرای پناهندگی «سیمین‌دخت وحیدی» به آمریکا/ مجموعه شعری که پیدا شد

جمعی از شاعران جوان و پیشکسوت به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن به دیدار سیمین‌دخت وحیدی پیشکسوت عرصه شعر کشور رفتند.
گفت‌وگو «فرهنگ سدید» با یک شاعر آیینی:

در دوره پهلوی دوم یک اختناق گسترده در حوزه شعر آیینی به وجود آمد/ شعر ابتدای انقلاب با شور همراه بود/ شعر دهه چهارم انقلاب عمق یافت و کیفیت پیدا کرد/ شعر‌های فردوسی هم آیینی است

کارگر گفت: در پهلوی دوم یک اختناق به وجود آمد و شاعر دیگر نمی‌توانست به راحتی حرف بزند. ساواک همه شاعران را زیر نظر داشت. استاد سید رضا موید مشهد، غفورزاده شفق، استاد سازگار وقتی می‌خواستند شعر بگویند با وجود اینکه می‌دانستند چه تبعاتی دارد، اما حرف‌های خود را بیان می‌کردند.

«مسعود نجابتی» سرباز جبهه هنر مقاومت تجلیل شد

«مسعود نجابتی» هنرمند پیشکسوت عرصه تجسمی با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان در حوزه هنری تجلیل شد.
«فرهنگ سدید» از اکران شش ماهه اول ۹۷ گزارش می‌دهد

تنزل سلیقه از محتوا به لودگی در سینمای ایران؛ واقیعت یا ادعا؟ / غلبه رئالیسم نکبت‌نما با گونه درام اجتماعی/ وقتی ابتذالگرایی با ۳۵ میلیارد تومان در صدر می‌نشیند

آنچه که در تحلیل فیلم‌های اکران شده در شش ماهه اول ۹۷ به‌عنوان زنگ خطر به گوش می‌رسد تنزل سلیقه مخاطب به خاطر تعریف غلطی است که این فیلم‌ها از قالب کمدی ارائه می‌دهند. فارغ از کیفیت فیلم‌های اجتماعی و ضعف فیلم‌سازان این حوزه در انتقال پیام، سیاه نمایی‌ها و تلخ کام‌کردن مخاطب بعد از دیدن این قبیل فیلم‌ها سبب شده این آثار در برقراری ارتباط با مخاطب ناموفق بوده و از این رقابت جا بمانند.
گفت‌وگو «فرهنگ سدید»باکارشناس کتاب ونشر:

«گلستان‌انقلاب»به‌شبهات پیرامون‌انقلاب‌‌و‌‌بیان‌ دستاورد‌های۴۰ساله‌ پاسخ داده است

کتاب «گلستان انقلاب» حاصل تحقیق و پژوهش بالغ بر ۱۲۰ نفر کارشناس صاحب نام است. پشتیبانی ۱۴۲ سند متقن مکتوب از این کتاب و بهره برداری آمار‌ی از ۴۳ پایگاه اینترنتی بین المللی موجب شده که این کتاب به یک مرجع مبدل شود.
«فرهنگ سدید» به بهانه ورود تنگه ابو قریب به نمایش خانگی گزارش می‌دهد

شکست‌های تلخ توکلی در فیلم‌های روشنفکری، سر از تنگه ابوغریب در آورد/ گمنامی قهرمانان دفاع مقدس در سایه جنگ و ماهیت ویرانگر آن

«تنگه ابوقریب» هشتمین ساخته بهرام توکلی بعد از فیلم‌های «من دیه‌گو مارادونا هستم»، «بیگانه»، «آسمان زرد کم‌عمق»، «اینجا بدون من»، «پرسه در مه» و «پابرهنه در بهشت» است. او بعد از چند شکست تلخ در اکرانِ فیلم‌های شبه روشن‌فکرانه‌اش، سرانجام نام خود را با این فیلم دفاع‌مقدسی به زبان‌ها بازگرداند.
گزارش «فرهنگ سدید» از سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

حاشیه هایی که پررنگ تر از متن بود/ شبی که ماه، در جشنواره فیلم فجر کامل شد/ جشنواره فیلم فجر یا شو لباس!

چیزی که در این جشنواره پررنگ‌تر از همه به چشم می‌آمد حواشی‌ای بود که بیشتر از متن خودنمایی می‌کرد. حاشیه‌هایی که از ابتدای جشنواره سی و هفتم تا انتهای آن، حرف اول را در این جشنواره ملی می‌زد.

نظر جالب یک روان‌شناس درباره لباس‌های غیرمتعارف بازیگران/ تفاوت جالب لباس مریلا زارعی با دیگران + عکس

با این حال، به نظر می‌رسد که عامل اصلی دیدن چنین پوشش‌هایی در جشنواره، شخصیت و منش بازیگران است که تعیین می‌کند چه انتخابی داشته باشند. قرار نیست شخصیت آن‌ها را قضاوت کنیم، اما لازم است بازیگرانی که در این جشنواره پوشش‌های غیر متعارف و پرحاشیه داشتند، به این سوال‌ها پاسخ بدهند
۲